e
sv

Ofis Duvar Renkleri Nasıl Olmalı ?

1081 Okunma — 26 Kasım 2020 07:34
Mavi Renk Ofis Duvarı
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ofis Duvar Renkleri Nasıl Olmalı: Günün büyük bir bölümü ofislerde geçmekte. Hal böyle olunca ofis dekorasyonu, ofiste kullanılacak duvar renklerinin seçimi büyük önem kazanmakta. Duvar renklerinin seçimi öncesinde renklerin insanlar üzerindeki etkilerinin incelenmesi doğru dekorasyon açısından önemli olacaktır.

Buna ek olarak ofisinizin hangi sektöre hitap ettiği de yine duvar renginin belirlenmesinde etken kriterlerden biri.

Kırmızı:

Ofis Duvar Renkleri Nasıl Olmalı

Liderliği, hırsı ve kararlılığı temsil eden renklerden birisi olan kırmızı, çok fazla alana yayıldığında sizin için rahatsız edici olabilir..

Kırmızının kan akışını hızlandırıcı ve iştah açıcı özelliğinden ötürü daha çok gıda firmaları tarafından tercih edilmesinde fayda var. Ayrıca kurumsal firmaların yanı sıra daha çok yaratıcılıkla, tasarımla ilgili firmaların da bu rengi tercih etmesi de muhtemel. Bununla birlikte kırmızı tansiyonu yükselten ve göz yoran bir renk. Bundan dolayı bu rengi sadece tek bir duvarda ve/veya aksesuarlarda kullanmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Kahverengi:

Kahverengi Renk Ofis Duvarı

Düzenliliği ve organizasyonu teşvik edici bir renk olarakta bilinen kahverengi, gücü ve zenginliği de simgeler..

Bu renk toprak renklerinden biri olup, odaya doğal, samimi bir hava katacaktır. Bu nedenle toplantı odaları haricinde bekleme odalarında ya da çalışma alanlarında kullanılması daha uygun olacaktır. Salt kahverengi rengi kullanmak karanlık bir görüntüye neden olabileceğinden bu rengi daha yumuşak farklı renklerle örneğin açık gri ile birlikte kullanarak daha modern bir ofis dekorasyonu elde etmek mümkün.

Yeşil:

Yeşil Renk Ofis Duvarı

Yeşil renk, modern ofislerimizde bu hayatın bize sunduğu stresli yaşamın yükünden uzaklaşmamıza yardımcı olur. Modern bir ofisin içinde doğayı çağrıştırmak; sizin için rahatlatıcı bir seçenek olacaktır..

Doğayı çağrıştıran bu renk yatıştırıcı ve güven verici bir renk. Dinlendirici özelliğinden ötürü bekleme salonları için en uygun renklerden biri olan yeşil ayrıca dinlenme odalarında da tercih edilebilir. Bununla birlikte güven verici özelliğinden ötürü bankalar da bu renkten sıklıkla faydalanıyor.

Mavi:

Mavi Renk Ofis Duvarı. Ofis Duvar Renkleri Nasıl Olmalı ?

İdealist bir renk olarakta bilinen mavi, isteklerimizi iletme ve gerçekleştirme kabiliyetimizi yükseltir. Ayrıca sakinlik hissi verir..

Kırmızı rengin tam aksine tansiyonu yükselten, huzur veren, dinlendirici bir renk olan mavi genellikle toplantı odalarında ve yönetici odalarında kullanılmaktadır. Bunun bir nedeni de mavinin verimliliği artırmaya olan etkisinden kaynaklanmaktadır. Ancak doğru tonda kullanılmayan mavi ofisi bir hastane odasına dönüştürebilir.

Siyah:

Siyah Renk Ofis Duvarı

Siyah, sizi dış dünyadan gelecek olumsuz duygulardan ve stresten korur. Tabii konsantrasyon arttırıcı özelliğini unutmayalım..

Bu renk de kırmızı renk gibi tek bir duvarda veya aksesuarlarda kullanılmalıdır. Aksi halde ışığı emdiğinden çok karanlık bir ofise sahip olabilirsiniz. Siyah rengin konsantrasyonu yükseltici bir etkisi olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Beyaz:

Beyaz Renk Ofis Duvarı. Ofis Duvar Renkleri Nasıl Olmalı ?

Beyaz renk, her türlü işin başlangıcı olarakta kabul edilebilir. Genellikle yaşama dair beyaz bir sayfa açmayı nitelendirdiğinden, hayatınıza olumlu yönden katkı sağlayacaktır..

Beyaz renk siyahın tam aksine ışığı yansıtıcı bir etkiye sahiptir. Bu da çalışma motivasyonunu artırmaya yardımcı olacaktır. Beyaz rengin hızlı adaptasyon açısında da doğru renk olduğu bilinmektedir. Ek olarak ortamı çok daha geniş ve ferah gösterecektir.

Ofiste beyaz rengi kullanacaksanız daha canlı renklere sahip aksesuarlar ile kullanmanız çok daha dinamik ve modern bir ortam elde etmenize yardımcı olacaktır.

Sarı:

Sarı Renk Ofis Duvarı

Sarı renk, aynı zamanda; umut, mutluluk ve neşeyi çağrıştırır..

Sarı renk enerjiyi, hızı çağrıştıran bir renktir. Özellikle hızın önemli olduğu sektörler için bu renk uygun olacaktır. Ofisin tamamını sarı renkte yapmak yerine belirli duvarlarda bu rengi kullanmak ve farklı renklerle kombine ederek ofise uygulamak çok daha sağlıklı olacaktır.

Mor:

Mor Renk Ofis Duvarı

Hayal gücü ve maneviyatı arttırır. Mor renk, zihinsel dengenizi zinde tutar ve istikrarlı olmanıza ciddi katkı verir.

Mor renk, sakinleştirici, uykuyu artırıcı bir renk olarak bilinmektedir. Ayrıca yaratıcılığı artırıcı bir etkisi olduğu da bilinmektedir. Bu rengin dinlenme odasında kullanılması önerilmektedir.

Gri:

Gri Renk Ofis. Ofis Duvar Renkleri Nasıl Olmalı ?

Gri rengi, ahşap ürünler ve parke ile kullanmak daha şık ve keyif verici bir ofise sahip olmanıza olanak sağlayacaktır..

Ciddiyeti, resmiyeti temsil eden bu renk toplantı odaları için ideal renklerden biridir. Gri tonlarını daha açık renklerde tercih etmeniz ve özellikle ahşap ürünler ile kombine etmeniz daha şık ve modern bir ortam elde etmenizi sağlayacaktır.

Ofis Duvar Renkleri Nasıl Olmalı ? Ofis Renk Kombinasyonu..

Bodrum’da yapılacak etkinlikler..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ofis Duvar Renkleri Nasıl Olmalı ?