e
sv

Kullanışlı Ev Eşyaları

1270 Okunma — 29 Haziran 2020 19:35
Paslanmaz Çok Amaçlı Süzgeç

 

Ufak Evlerde Alan Tasarrufu

 

Kullanışlı Ev Eşyaları: Hayatta eşit şartlarda yaşayamıyoruz maalesef. Kimilerimiz han gibi evlerde istediği eşyayı istediği şekilde kullanabiliyorken, kimileri de sahip olduğu ufak bir eve eşya bulmakta zorlanabiliyor. Kimileri de özellikle kutu gibi evleri tercih ediyor. Hal böyle olunca bu işin dekorasyon kısmı da daha zor bir hale geliyor. Neyi nereye koyacaksın, nereye ne alacaksın, sahip olduğumuz alanı nasıl daha iyi değerlendirebiliriz gibi sorunlarla karşılaşmak mümkün olabiliyor.

 

Neler Yapabiliriz ?

 

Eğer ufak bir eve sahipseniz veya değerlendirmek istediğiniz bir alan söz konusu ise, dekorasyon sürecinde biraz daha taktiksel düşünmeniz gerekiyor. Mesela eşya seçerken en beğendiğiniz parçayı değil de sizin için en kullanışlı olanı seçmeniz işinizi daha kolaylaştıracaktır. Yani güzelliğe değil, kullanışa bakmak gerek 🙂

Mobilyalar ve Düzenleyiciler

Mesela ufak bir mutfağınız varsa katlandığında fazla yer tutmayan masalar öncelik tercihiniz olabilir.

Kullanışlı Ev Eşyaları

İkea Katlanır Masa

Bunun yanında mutfak dolaplarınız ve çekmeceleriniz için düzenleyiciler kullanmanız hem daha fazla yer açmanıza hem de mutfağı daha düzenli kullanmanıza yardımcı olacaktır. Bu düzenleyicileri yatak odalarındaki çekmece içlerinde veya dolap içlerinde de kullanmanız mümkün olabiliyor. Bu tarz parçalar adeta hayat kurtaran parçalar görevi görebiliyor.

Çekmece Düzenleyici

Bunları da mutfak için tercih edebilirsiniz. Hem derli toplu olması açısından hem de yer tasarrufu açısından…

      Kullanışlı Ev Eşyaları

 

Diğer odalarınız içinse duvar rafları kullanmanız da yer açısından tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Kullanışlı Ev Eşyaları

GittiGidiyor Duvar Rafları

Yatak odaları için fonksiyonel yataklar ve dolaplar mevcut. Bunları hem tek kişilik hem de çift kişilik olanları da var. Özellikle çocuk odaları için ya da misafir odaları için tercih edilebiliyor. Her şeyi bir arada bulunduran hem yatak olup hem de dolap gibi kullanılan eşyaları değerlendirebilirsiniz.

Kapılar
Kapı arkalarının nasıl değerlendirilebileceği bir çoğumuz tarafından biliniyor. Kapıya askılık takmak gibi…

Kapı Askılıkları

Ancak kapı üstlerini kullanmak çok az kişinin bildiği bir şey 🙂 Kapıların üst kısmına dolap veya raf yapmanız en azından ıvır zıvırı ortadan kaldırmak içinde bir çözüm olacaktır.

Kapı Üstü Raf

Paslanmaz çelikten yapılmış çok yönlü süzgeç. Süzgeçi resimde gösterilen örneklerdeki gibi pek çok farklı alanda kullanabiliyorsunuz ve Amazon sayfasından temin etmek mümkün. Amazon’un Türkiye sayfası olduğunu da unutmamak gerek 🙂

Kullanışlı Ev Eşyaları - Paslanmaz Çok Amaçlı Süzgeç

Paslanmaz Çok Amaçlı Süzgeç

Sonuç olarak eşya seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken şey gerçekten neye ihtiyacımız olduğudur. Bu sorunun cevabını iyi biliyorsak geriye sadece ihtiyacımız olan o parçayı bulmak kalıyor. Birçoğunu internet ortamında bulabilir veya özel olarak yaptırabilirsiniz. Belki biraz maliyetli olur ama burada en önemli olan şey tam anlamıyla kullanış kolaylığıdır.
Aslına bakarsanız bu şekilde eşyalar kullanmak yaşadığınız yeri daha düzenli, daha sade gösterecektir. Temizlik de daha kolay olacağından -ki ortamda kalabalık eşya olmadığı için- size ruhen daha iyi hissettirecektir.
Kendinize daha ferah, daha mutlu bir alan yaratmanız temennisiyle, sevgiler…

Kullanışlı Ev Eşyaları ve eve dair çeşitlilikler

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kullanışlı Ev Eşyaları