e
sv

Ev Dekorasyonu İçin Renk Önerileri

606 Okunma — 04 Ocak 2021 20:01
Ev Dekorasyonu İçin Renk Önerileri
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ev Dekorasyonu İçin Renk Önerileri: Dekorasyonda eşyaların ve aksesuarların olduğu kadar; duvar ve çevre renkleri de önemlidir. Ayrıca evlerimizde duvarların renkleri başlıca düşünülmesi gereken özelliktir. Renklerin insanın ruh halini etkileyen güçleri de kabul edilmektedir. Bazı renkler insana canlılık, enerji verirken bazıları huzur ve dinginlik vermektedir. Evlerimizde de renkleri bilerek ve farkında olarak kullanırsak daha huzurlu ve mutlu olabiliriz.

Ev Dekorasyonu İçin Renk Önerileri

Ev Dekorasyonu İçin Renk Önerileri

Mutfağınız İçin Renk Önerileri:

Örneğin mutfaklarda genellikle sarı, turuncu, kırmızı ve yeşil tonları kullanılabilir. Mutfak hareketli ve canlı bir yer olup keyifle yemek yenen bir mekandır. Bu canlı renkler de insana enerji katar ve mutfaklarımız için uygun olacaktır. Eğer mutfak küçük bir mekansa o zaman bu renklerin açık tonları uygulanabilir veya beyaz, krem rengi gibi açık renk duvar tonları tercih edilebilir.

Mutfağınız İçin Renk Önerileri

Mutfak için renk seçiminizin her ne kadar ruh halinizi yansıtması gereksede, canlı ve içinizi kıpır kıpır eden renklerin kullanılması, mutfaktaki enerjinizi de doğrudan etkileyecektir. Örneğin resimdeki renkler gibi canlı renk seçimlerini tercih edebilirsiniz..

Yatak Odanız İçin Renk Önerileri:

Yatak odalarında genellikle huzur veren duvar boyası tercih edilmelidir. İyi bir uyku ve huzur için kırmızı gibi dikkat çeken ve enerji veren boyalardan uzak durmakta fayda vardır. Mavi ve tonları da odalar için dinginlik verdiğinden dolayı önerilir. Leylak renkleri, eflatunlar da pastel tonlardır ve odalarda güzel duracaktır.

Yatak Odanız İçin Renk Önerileri. Ev Dekorasyonu İçin Renk Önerileri

Yatak odanızla ilgili renk tercihinde bulunurken genelde huzur veren renklerin seçilmesi, ruh dinginliğinizinde sağlanması açısından önemlidir. Renklerin ne çok canlı, ne de aşırı mat olanlarına kaçılmaması önemlidir..

Banyonuz İçin Renk Önerileri:

Banyoda mavi suyu da çağrıştırdığından dolayı güzeldir. Yeşil ve turkuaz da banyolar için idealdir. Canlı bir renkte banyonuzun görünümü tamamen farklılaştırılabilir. Bu tarz cesur renkler son zamanlarda pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Bej ve nötr renklerde sakin ve rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğundan dolayı banyo tasarımlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Banyonuz İçin Renk Önerileri

Banyonuzda mavi ve yeşil tonları, çoğu zaman doğayı çağrıştırdıklarından dolayı, pek çok insana huzur vermektedirler.

Koridorunuz İçin Renk Önerileri:

Önemli bir alan olan koridorlar, evinizdeki diğer tüm alanlar arasındaki bağlantı noktasıdır. Genelde karanlık olurlar. Bu yüzden ışığı yansıtmak ve koridorlarınızı daha açık ve parlak tutmak için açık boya renkleri kullanmanız faydanızadır. Örneğin, ortamı karanlık göstermemesi için pastel tonlar tercih edilebilir. Turuncu, yeşil gibi renklerin pastel tonları daha uygun olacaktır.

 

Koridorunuz İçin Renk Önerileri

Mavi veya yeşilin daha açık tonları, penceresi veya kapısı olmayan koridorlar için idealdir. Sınırlı derecede doğal ışık olduğundan, bu renkler mekanda bir miktar parlaklık ve açıklık oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Salonunuz İçin Renk Önerileri:

Salonlarda ise daha çok pastel tonlar görülmektedir. Her dekorasyona uyum gösteren ve ferahlık veren açık tonlar da salonlar için uygundur.  Ayrıca nötr renklerinde asla modası geçmez, ancak 2021 yılına girerken gri ve bej renk kullanımlarının azaldığını söylemekte önem var. Bu yıl oturma odaları için uygun görünen ve moda olan en iyi renklerden bazıları fındık, nane yeşili, mantar ve altın sarısıdır.

Altın Sarısı Rengine Örnek Salon

Altın sarısı rengine örnek bir salon dekorasyonu..

Bej Renginin Salonda Kullanımı

Bej rengi salonlarda kullanılan en popüler renklerden birisidir. Her ne kadar 2021 trendlerinde moda olmadığı söylenmiş olsada..

Evinizde çalışırken nasıl motive olunur ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ev Dekorasyonu İçin Renk Önerileri