e
sv

10 Yaratıcı El Sanatları Odası Düzenleme Fikri

736 Okunma — 12 Ağustos 2020 21:31
El İşi Malzemelerini Kaplarda Düzenli Tutun
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

10 Yaratıcı El Sanatları Odası Düzenleme Fikri: El işi ve bu tarz organizasyonlarınızı gerçekleştirdiğiniz oda, hayatınızın önemli yapı taşlarından birisidir. Çünkü düzensiz bir şekilde bırakılan malzemeler ve standart olmayan çalışma alanları, moralinizi bozarak; sizi ilham verici hayal gücünüzden mahrum bırakacaktır. Ve bir çok zanaatkar için de, düzenli bir alana sahip olmaması ciddi sorunlar doğurabilir.

Burada yayımlayacağımız oda düzenlemele fikirleri; malzemelerin nasıl düzenlendiğini, oda tasarımınlarının nasıl olduğunu ve pek çok konuda size ilham kaynağı olacak niteliklerdedir.

1.El Sanatlarınızı Depolamak için Hasır Sepetleri:

El işi odaları, evinizin diğer dekorlarıyla da uyum içerisinde olmalıdır. Evinizde daha doğal, rustik bir hava varsa; malzemelerinizi el işi odanızın içindeki hasır sepetlerinde saklayarak, üzerini yazı ile etiketlendirebilirsiniz.

El Sanatlarınızı Depolamak için Hasır Sepetleri. 10 Yaratıcı El Sanatları Odası Düzenleme Fikri

El Sanatlarınızı Depolamak için Hasır Sepetleri. Photo(Fotoğraf): The Country Chic Cottage

2.Dikey Depolama için Delikli Sunta Kullanın:

Pegboard’lar, yani delikli suntalar; malzemelerinizi düzenli tutmanız için geleneksel ve iyi bir yoldur. Pegboard’unuzu garajda veya atölyenizde görünürden farklı ve oda içindeki uyumu sağlaması açısından lütfen boyayınız. Ve boya rengi olarak canlı renkler tercih etmeniz, psikolojik olarak işinize daha iyi odaklanmanıza olanak verecektir. Bu panoyu aslında eğlenceli ve farklı renklere bürüyerek; örneğin aletlerin çeşidine göre renkler, daha sıra dışı ve mükemmel kılabilirsiniz.

Dikey Depolama için Delikli Sunta Kullanın

Dikey Depolama için Delikli Sunta Kullanın. Photo (Fotoğraf): Honeybear Lane

3.Bir El Sanatları Odasında Dolap Alanına Yenilik Katmak:

Evinizdeki odalar sınırlıysa, tüm el işi malzemelerinizi tek bir dolap altında birleştirebilirsiniz. Bazı küçük zanaat odası tasarımlarında, gömme bir masa veya dolabın içini, çalışma alanına çevirebilirsiniz.

Bir El Sanatları Odasında Dolap Alanına Yenilik Katmak

Bir El Sanatları Odasında Dolap Alanına Yenilik Katmak. Photo (Fotoğraf): IHeart Organizing

4.Kullanılmayan Alanları Revize Edin:

Dışarı çıkıp, pahalı zanaat malzemeleri depolama çözümleri almadan önce, evinizde satın almalar gerçekleştirmeden, nasıl düzenlemeler yapabileceğinizi düşünün. Evinizde eskiyen veya hiç kullanılmayan mobilyaları kullanmayı deneyin. Artık kullanmadığınız bir giriş duvarı veya tamir duvarınız varsa, oradaki kancalara makaslar veya benzeri ev aletleri asabilirsiniz. Ayrıca diğer bölmelerinize de eşyalarınızı koyabilirsiniz.

Odanızda Kullanılmayan Alanları Revize Edin. 10 Yaratıcı El Sanatları Odası Düzenleme Fikri

Odanızda Kullanılmayan Alanları Revize Edin. Photo (Fotoğraf): Hey Let’s Make Stuff

5.Birden Fazla Raf Ünitesini Birleştirin:

Bir zanaat odasını yeniden düzenlerken, gereçleri koyacak alanı tamamen boşaltmayı düşünün, ardından hem depolama hem de işlevsellik açısından sorun yaratmayacak bir yer bulun. Bulduğunuz yerde açık ve kapalı rafları ayırabileceğiniz bir ortam olması elzemdir. Unutmayın ki;  el işi malzemeleriniz için ciddi bir alana ihtiyacınız olacak.

Birden Fazla Raf Ünitesini Birleştirin

Birden Fazla Raf Ünitesini Birleştirin

6.El İşi Malzemelerini Kaplarda Düzenli Tutun:

Dikkate alınması gereken bir ipucu, her türlü malzemeyi kapta tutmaktır. Örneğin kalem ve renkli kalemleri, ortalık yerde tutmak yerine, vazolarda barındırın. Ancak kalemleri kullandığınızda, vazonun oynamamasına dikkat edin. Düzenli ve güzel gözükmesi, size psikolojik olarak pozitif katkıda bulunacaktır.

El İşi Malzemelerini Kaplarda Düzenli Tutun. 10 Yaratıcı El Sanatları Odası Düzenleme Fikri

El İşi Malzemelerini Kaplarda Düzenli Tutun. Photo (Fotoğraf): Unskinny Boppy

7.Renki Takılarınız için Tutacak Kullanın:

Takı ve mücevher tarzı el işleri ile uğraşıyorsanız, böyle bir tutucu ile malzemelerinizi saklayabilirsiniz. Çalışma sırasında da, size kattığı düzen ile vazgeçilmezlerinizden birisi oluyor. Ahşap ustalığınıza güveniyorsanız; kendiniz üretmeniz de mümkün. Aksi takdirde, satın almak için yapı marketleri veya kırtasiyelere gitmek zorunda kalabilirsiniz.

Renki Takılarınız için Tutacak Kullanınınız

Renki Takılarınız için Tutacak Kullanınınız

8.Depolama Birimini Kayar Kapıya Çevirin:

Kayar kapı, gizli katlanabilir alan veya sallanan kapı bölmesi; dar alanlardan ustaca yararlanma formulüdür. Eğer renklendirme çalışmaları için boya da kullanıyorsanız; sizin için harikulade bir seçenek olacaktır. Boya veya şişe yerine, farklı gereçlerinizi de barındırabilirsiniz. Tabii bölmeleri büyüterek veya küçülterek. Böyle bir kapı için mobilyacıdan veya marangozdan destek almanız gerekebilir..

Depolama Birimini Kayar Kapıya Çevirin. 10 Yaratıcı El Sanatları Odası Düzenleme Fikri

Depolama Birimini Kayar Kapıya Çevirin. Photo (Fotoğraf): Infarrantly Creative

9:Önemli Resimlerinizi Duvarda Sergileyin:

El işi veya resimle uğraşan zanaatkarların, genellikle sanat eserlerini sergilemek için bir alan planlamayı unuttukları sıklıkla görülmektedir. İster sizin, isterse çocuklarınızın çalışması olsun, sanat eserleriniz ve bitirilmiş projeleriniz için lütfen duvarda bir alan belirleyin. Bu tarz sunta veya laminant parçaları duvara monteleyerek, sonuç elde edebilirsiniz. Aparatları, suntaya veya laminanta takılacak vida envanterini, yapı marketlerinde bulabilirsiniz.

Önemli Resimlerinizi Duvarda Sergileyin

Önemli Resimlerinizi Duvarda Sergileyin

10:Boyalarınızı Depolamak için Duvara Kutular Yapıştırın:

Bu zanaat organizasyonu fikirlerini çoğaltmak için ucuz metal kutular satın alın ve onları ahşap bir suntaya yapıştırın. Kenarlı kapları hafifçe yukarı doğru eğin, böyleyece malzemelerinizi düşme tehlikesine karşı korumuş olursunuz.

Boyalarınızı Depolamak için Duvara Kutular Yapıştırın

Boyalarınızı Depolamak için Duvara Kutular Yapıştırın. Photo (Fotoğraf): Sugar Bee Crafts

10 Yaratıcı El Sanatları Odası Düzenleme Fikri ve Yol Haritası

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

10 Yaratıcı El Sanatları Odası Düzenleme Fikri