e
sv

Bebek Odası Süsleri Nasıl Yapılır ?

831 Okunma — 25 Kasım 2020 09:31
Bebek Odası Duvar Süsleri
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bebek Odası Süsleri Nasıl Yapılır: Bebek beklerken en zevkli işlerden biri miniğin odasını süslemek. Bebek odası süsleri deyince akla gelen şeyler sınırsız ve sizin hayal gücünüz ile ilintili.

Bebek Odası Süsü Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Bebek Odası Süsü Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek odası süsü ve odası hazırlarken en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi, sivri uçlu, sert ve bebeğe zarar verecek oyuncaklardan ve malzemelerden kaçınmaktır..

 • Bebek odasında kullanılacağından sağlıklı, alerjik olmayan, boya içermeyen malzemeler kullanmaya özen göstermelisiniz.
 • Beşik ya da yatak gibi mobilyaları süslerken bebeğin yutabileceği malzemeler veya bebeğe zarar verebilecek sivri uçlu, sert ürünler kullanmaktan kaçının.
 • Bebek odası süslerken daha sonra da kullanabileceğiniz objeleri seçmeniz avantaj sağlayacaktır.
 • Bebek odasında duvar süsleri kullanarak odaya hareket katabilirsiniz.
 • Eğer hastane odası süslemesi yapacaksanız kullanacağınız malzemeleri eviniz için de uygun olacak şekilde seçebilirsiniz.

Bebek Kapı Süsleri:

Bebek Kapı Süsleri

Bebek odalarının giriş kapılarına, onlara eğlenceli bir dünyaya girdiği izlenimi verecek, pratik süsler koyabilirsiniz..

Genellikle keçe ve tül kullanılarak yapılan kapı süsleri en çok kullanılan bebek süslerindendir. Önce hastane odasında sonra da evde bebeğin odasının kapısında kullanılan kapı süsü modellerinde sınırsız seçenek mevcuttur.

En fazla tercih edilen kapı süsü modelleri arasında deniz/denizci temalı olanlar, ay dede şeklinde olanlar, balerin şeklinde olanlar sıkça tercih edilen modellerdendir.

Anne adayları kendi zevklerine uygun olarak bebekleri için kapı süsü kolaylıkla yapabilirler. Bunun için bir model belirlemeleri ve gerekli malzemeleri temin etmeleri yeterli olacaktır.

Bulut Kapı Süsü Yapımı:

Bulut Kapı Süsü Yapımı

Bulut şekli verilmiş bir kapı süsü modeli..

Malzemeler:

 • Keçe
 • Silikon Tabancası
 • Elyaf
 • İğne-iplik

Yapılışı:

Öncelikle keçeden bulut şeklinde parça keserek işe başlayabilirsiniz. Sonrasında bulut şeklinde kestiğiniz keçe kalıbın içerisini bir tarafı açık kalacak şekilde elyafla doldurmanız ve dikmeniz gerekir. Sonrasında bulutunuzun yanlarına veya altına uçan balonlar veya yağmur damlaları veya güneş motifi yapabilirsiniz.

Hastane Bebek Odası Süslemesi:

Hastane odasını süslerken sizin yatağınızın başını, bebek beşiği kısmını ve kapıyı mutlaka süslemelisiniz.

Eğer oda büyük ise ve daha gösterişli bir dekorasyon isterseniz odanın bir bölüme yiyecek ikramının yapılabileceği, üzerinde bebeğe özel çikolatalar, lohusa şerbeti, kekler bulunan bir stant kurdurabilirsiniz.

Ayrıca gelen misafirlerin yazabileceği bir anı defteri bulundurmanız bebeğinize güzel bir anı olarak kalacaktır.

Yeni doğan bir bebek için süslenen odada kullanılacak malzemelerin bakterilerden arındırılmış ve sağlığa zararı olmayan malzemelerden seçilmiş olması çok önemlidir.

Bebek beşiği süslemesinde ilk akla gelen, tüllerden ve saten kumaştan oluşan şık bir beşik giydirme/süslemedir.

Bebek Odası Duvar Süsleri:

Bebek Odası Duvar Süsleri

Çocuklarınızın duvarlarını renkli ve canlı duvar kağıtları ve temalarla süsleyebilirsiniz..

Duvarları, bebeğinizin büyürken eğlenerek öğrenebileceği temalarda duvar kağıtları ya da yapışkan bantlar ile süsleyebilirsiniz. Eğer yeteneğiniz varsa bunları kendiniz de duvara çizebilirsiniz.

Örneğin bebek odasının bir duvarına orman temalı, içerisinde ağaçların ve ormanda yaşayan hayvanların bulunduğu duvar kâğıdı uygulayabilir veya kendiniz de çizebilirsiniz.

Benzer şekilde denizaltı temalı ya da çiftlik temalı duvarlar da oluşturabilirsiniz.

Veya bulut ve gökyüzü temalı bir duvar kağıdı veya süsleri.

Bebek Odası Süsleri İçin Malzeme Nereden Temin Edilir?

Bu tip süsler için malzemeleri uygun fiyatlar ile internet üzerinden sipariş edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu malzemeleri şehrinizde bulunan mağazalardan da alabilir veya daha evvel bebek sahibi olmuş arkadaşlarınız aracılığı ile de edinebilirsiniz.

Bebek Odası Süsleri Nasıl Yapılır ? Bebek Odası Süsü Yapımı..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bebek Odası Süsleri Nasıl Yapılır ?