e
sv

Evde Radyasyon Azaltan Bitkiler

582 Okunma — 10 Ocak 2021 20:22
Evde Radyasyon Azaltan Bitkiler

Teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza bir çok elektronik alet dahil olmaya başladı. Hepsi ayrı bir işlev ve hepsi de hayatımızı kolaştırma açısından önemli bir yere sahip. Ancak faydası olduğu karar zararları da ne yazık ki söz konusu. Kullandığımız cep telefonları, televizyonlar ve benzeri elektronikler biz görmesek de etrafa radyasyon yayıyor, zararlı etkiler bırakıyor. Yorgunluk, halsizlik, baş ağrısı… farkında olmasak da hepsi birer radyasyon etkisi oluyor. Bu yüzden hem bu zararlı etkiyi azaltmak, hem de doğanın verdiği huzuru bir nebze yaşamak için evinizde yeşil bitkiler bulundurabilirsiniz. Daha önce canlı bitkilerin ortamdaki negatif enerjiyi azalttığından bahsetmiştik. Bu sefer evde radyasyon azaltan bitkiler neler onlara değineceğiz.

Bitkiler

Hem radyasyonun zararlı etkisini azaltmak, hem de doğanın verdiği huzuru bir nebze yaşamak için evinizde yeşil bitkiler bulundurabilirsiniz.

Kaktüs

Radyasyon emici özelliğe sahip olan kaktüslerin bakımları da çok kolaydır. Kaktüslerdeki dikenler havadaki elektriği kendilerine çekerler. Bu yüzden saksıları ne kadar büyük olursa o kadar çok radyasyon emme kapasiteleri bulunur.

Evde Radyasyon Azaltan Bitkiler

Evde Radyasyon Azaltan Bitkiler

Sarmaşık

Güzel görüntüsü sebebiyle çoğunlukla tercih edilen bir bitkidir. Radyasyonun zararlı etkilerini en aza indirir ve ortamda hoş bir görüntü sağlar.

Aloe Vera

Cilt bakımından saç bakımına kadar bitmeyen bir çok faydası bulunan aloe vera ortamdaki radyasyonu temizleyerek sağlığınızı da koruyor. Güneş alan bir yerde gün aşırı su vererek bakımını kolayca yapabilirsiniz. Online satın alabilmeniz için; Aloe Vera Bitkisi

Evde Radyasyon Azaltan Bitkiler

Aloe Vera Bitkisi

Mücevher Bitkisi

Bereket bitkisi ya da para bitkisi olarak da bilinir. Radyasyonun kötü etkilerini azaltmada ve havayı temizlede oldukça etkilidir. Aynı zamanda feng shui felsefesindeki inanışa göre bu bitki bulunduğu ortama bolluk ve bereket getiriyor. Bol güneş alan bir ortam ve az su isteyen bir bitkidir.

Benjamin Kauçuğu

Asya ve Avustralya’ya özgü bir bitki olan benjamin, bol yapraklarıyla özellikle elektronik cihazlardaki radyasyonun nerdeyse tamamını ortadan kaldırıyor. Yazın sık sık, kışın ise daha seyrek bir sulama isteyen bitkinin bir diğer adı da ficus ağacıdır.

Benjamina

Benjamin Kauçuğu ya da Ficus Ağacı.

Bu bitkileri sadece ev için değil, her ortamda radyasyon etkilerini azaltmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca sağlıklı bir uyku için de yatak odalarınızda canlı bitkilerden faydalanabilirsiniz. Bunun için Yatak Odaları için Canlı Bitkiler yazımıza ve Uyumanızı Kolaylaştıracak Bitkiler yazımıza göz atabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Evde Radyasyon Azaltan Bitkiler