e
sv

Güzel Kokan Bir Ev için Tavsiyeler

518 Okunma — 17 Nisan 2021 15:00
Güzel Kokan Bir Ev için Tavsiyeler

Herkes evine gittiğinde sıcak, düzenli ve temiz bir ortam ile karşılaşmanın hayalini kurar. Çok yoğun çalışanlar için bu durum biraz zor olsa da, imkansız değildir. Bir evin ne kadar temiz olduğunu gösteren en önemli şeylerden bir tanesi, o evin güzel kokmasıdır. Temizlik kokusu ya da temiz ev kokusu diye bir şey vardır. Aslında burada kast ettiğimiz deterjan ya da buram buram çamaşır suyu kokusu değildir. Çünkü kimyasal temizleyiciler her ne kadar evlerimizi temizlese de, bize bir miktar zarar verir. Tabii, konumuz şu anda doğal temizleyiciler değil. Bugünkü yazımızın konusu güzel kokan bir ev için tavsiyeler, yani ne yapsak da evlerimiz kimyasal kokular kullanmadan güzel koksa…

Güzel Kokan Bir Ev için Tavsiyeler

Güzel Kokan Bir Ev için Tavsiyeler

Öncelikle, bir evin güzel kokması için o evin temiz olması lazım, bunu unutmamak gerek. Yemek artıkları ile dolu bir mutfak, yerleri temizlenmemiş bir ev ne yaparsanız yapın güzel kokmaz. Eğer evinizin herhangi bir lavabo, tuvalet gibi giderinden kötü koku geliyorsa, ilk olarak o problemi çözmek gerekecektir. Özellikle eski binaların giderinde, su borularındaki tıkanıklıklardan kaynaklı koku problemleri olabilmektedir. Bu sorunu kökten halletmek için önce boruları kontrol ettirip yeniden yaptırmalısınız. Bu şekilde çözebileceğiniz bir sorun değilse, bu giderlerin önünü kapatıp buraya koku gidericiler koyabilirsiniz. Güzel kokan bir ev için bu tarz lavabo, banyo, mutfak giderlerinin koku problemini çözmek gelir. Buralara ayrıca çiçekler de koyabilirsiniz. Evlerinizin güzel kokması için kış aylarında kalorifer veya klima gibi ısıtıcıların önlerine üzerilerine ısındığında güzel kokular veren doğal maddeleri koyabilirsiniz. Bu tarz güzel kokulu materyalleri marketlerde de kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kokulu Mumlar ve Tütsüler

Güzel Kokan Bir Ev için Tavsiyeler

Güzel Kokan Bir Ev için Tavsiyeler

Ayrıca evinizin güzel kokması için çeşitli tütsüleri de deneyebilirsiniz. Kimi tütsü sevmez, kimi çok sever. Kokulu mumlar, tütsüler ev içerisinde varsa sigara dumanı gibi kötü kokuları da içine alır ve yok eder. Bu tarz malzemeleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mesela kötü kokan çöp kutunuzun kokusunu gidermek, çöp kovanızı boşalttıktan sonra 1 dilim bayat ekmeğin üzerine bolca elma sirkesi dökün. Daha sonra bu ekmeği çöp kovanızın içerisine atın ve 1 gün beklettikten sonra ekmeği kovadan çıkartın. Böylece bu koku sorununu çözmüş olursunuz. Bunların haricinde lavanta kokusunu da unutmamak gerek. Gerek çiçeği, gerekse lavanta yağı bulundurarak evinizin güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Bazı köşelere lavanta kesesi bırakmakta etkili olabiliyor. Ancak güzel kokulu bir ev için, herşeyden önemlisi o evin tertemiz olması gerek diye bir daha belirtmekte fayda var.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Güzel Kokan Bir Ev için Tavsiyeler