e
sv

Doğal Yöntemlerle Duşakabin Temizliği

746 Okunma — 26 Aralık 2020 23:51
Doğal Yöntemlerle Duşakabin Temizliği

Bazı evlerde var olan duşakabinler de ev temizliğinin bir parçası oluyor. Özellikle uzun kullanımlar sonucu sararmalar, kalıcı su lekeleri ve kireçlenmeler en çok görülen problemlerden. Bazen kimyasal deterjanlarla bile istenilen sonuç alınamayabiliyor. Hal böyle olunca daha iyi sonuçlar almak için her zaman olduğu gibi doğal yöntemlere başvuruluyor. Biz de bu yazımızda doğal yöntemlerle duşakabin temizliği nasıl yapılır ona yer vermek istedik.

Doğal Yöntemlerle Duşakabin Temizliği

Bu yöntemleri kullanmak için duşakabininizin cam ya da plastik olması farketmez.

Diş Macunu Kullanımı: Temizlikte oldukça etkili bir yöntemdir. Duşakabinin kirli kısımlarına biraz diş macunu sürüp beklettikten sonra süngerle ovarak temizliğini yapabilirsiniz.

Karbonat: Ev temizliğinde çokça kullanılan karbonat duşakabin temizliğinde de oldukça etkili oluyor. Karbonatı, bir fincan kadar sirkenin içine, macun kıvamı alacak kadar koyup karıştırın. Karışımı kireçli bölgelere sürüp biraz beklettikten sonra bol su ile durulama yapabilirsiniz.

Sirke: Sprey bir şişenin içine koyabileceğiniz elma sirkesini duşakabine püskürtüp biraz beklettikten sonra durulayarak kullanabilirsiniz. Antiseptik özelliği ile sirke, duşakabindeki kireç ve kirleri kolayca temizlemeye yardımcı olacaktır. Çok derin kalıntılar için sünger yardımıyla ovma işlemi de yapabilirsiniz.

Doğal Yöntemlerle Duşakabin Temizliği

Doğal Yöntemlerle Duşakabin Temizliği

Doğal yöntemlerin işe yaramadığı durumlarda özel kireç sökücü ya da temizleyicilere başvurmak gerekebilir. Bunların haricinde sulandırılmış çamaşır suyunu yine bir sprey yardımıyla duşakabine püskürtüp beklettikten sonra durulama işlemi yapabilirsiniz. Bu yöntemlerde duşakabin temizliği konusunda etkilidirler.

 

Fitness Nedir ? Neden Yapılır ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Doğal Yöntemlerle Duşakabin Temizliği