e
sv

En Etkili Çevre Dostu Ev Temizleyicileri

766 Okunma — 23 Ağustos 2020 19:32
Sirke, inanılmaz kesici özelliklere sahip -temizlik anlamında- mükemmel bir çok amaçlı temizleyicidir.
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En Etkili Çevre Dostu Ev Temizleyicileri: Hiç ticari bir temizleyici ile fırçalamanın ortasında sersemleyip, o şişede ne olduğunu merak ettiniz mi ? Piyasada ev sahiplerinin ev işlerini kolaylaştırmasına yardımcı olmak için tasarlanmış birçok zararlı kimyasal ürün bulunmaktadır. Kimyasallara duyarlı insanlar veya bu temizleyicilere daha çevreci alternatifler arayan kişiler, etkili ve hoş bir koku bırakan çevre dostu ürünler kullanarak aynı temiz sonuçları elde edebileceklerini bilmekten mutlu olacaklardır. Hem paranızın karşılığını, hem de büyük bir çevre dostu olan, bu 10 temizleyici oldukça etkili sonuçlar verecektir.

Gazlı Sıvılar:

Çevre dostu temizlikte kullanılacak bir dizi gazlı içecek türü vardır. Bu kullanıcı dostu ürünler; çocuklarınız, evcil hayvanlar ve alerjenden etkilenenler için oldukça güvenlidir.

 • Kabartma tozu (bikarbonatlı soda): Bu hafif alkali tozdaki mineraller, suyun pH seviyesini dengeleyerek deterjanların temizleme gücünü arttırmak için proteinleri çözmeye ve asitleri nötralize etmeye yardımcı olur. Bir lavaboya veya gidere, biraz karbonat dökün ve kanalın temizleyip kokusunu gideren borularda köpürme reaksiyonu oluşturmak için eşit miktarda sirke ekleyin. Bu işlem, çocukların izlemekten gerçekten keyif aldıkları bir gösteri ile sonuçlanmayacak sadece, döktüğünüz alanı da komple dezenfekte etmiş olacak.
 • Yıkama Sodası: Sodyum karbonat dekahidrat veya soda külü olarak da bilinen bu doğal mineral, yağları parçalamak, lekeleri çıkarmak, suyu yumuşatmak, kahve kaplarını, espresso makinelerini ve kazanları temizlemek için etkilidir. Sadece bu da değil, bu materyali çocuklarınızla yaratıcı olmak için kullanabilir ve evinizde çeşitli deneyler yapabilirsiniz. Bu minerali perakende satışı yapan marketlerde bulabilirsiniz.
 • Kulüp Sodası: Bu çok yönlü sıvı temizleyiciyi öncelikle çamaşır için kullanın. Kan, kahve, şarap, çikolata ve diğer gıda bileşenleri gibi organik maddelerden lekelerin çıkarılmasında etkilidir.
Temizlik Sodası. En Etkili Çevre Dostu Ev Temizleyicileri

Temizlik Sodası

Hidrojen Peroksit:

Küf ve farklı çeşitli lekeleri gidermek için bu güvenli alternatifi kullanın. Salmonella gibi tehlikeli türler dahil olmak üzere bakterileri öldürür. Bu sıvı temizleyiciyi, sert kimyasallar içermeyen ağartma ve antiseptik temizlik gerektiren her iş için kullanabilirsiniz.

Tuz:

Evinizin birçok alanını temizlemek, dezenfekte etmek ve kokuyu gidermek için bu ortak ev eşyasını kullanın. Pası temizlemek için limon gibi diğer yeşil temizlik maddelerine sodyum klorür (tuz) ekleyin. Macun olarak tavalarda veya ocakta yanmış malzemelerin temizlenmesine yardımcı olur. Çelik, altın, kalay ve gümüşü temizlemek ve parlatmak için un, sirke ve tuzu karıştırarak macun kıvamına getirerek yüzeye sürün ve süngerle iyice ovun. Süngerleri, kullanılmadıkları zaman bir tuzlu su çözeltisine batırarak mikropsuz ve kokusuz tutun.

Tuz

Tuz

Sirke:

Sirke, inanılmaz kesici özelliklere sahip -temizlik anlamında- mükemmel bir çok amaçlı temizleyicidir. Cam, aynalar ve pencereler için bir sprey şişesinde sirkeyi eşit miktarda suyla karıştırın. Bu çözeltiyi dezenfekte etmek ve koku gidermek için ahşap zeminlerde ve plastik atık kaplarında kullanın. Bu inatçı küfü gidermenize yardımcı olması için banyonuzdaki duş başlığına ve diğer musluklara da uygulayabilirsiniz. Sirke ev için hafif bir temizlik alternatif olarak gözüksede; kireç, küf, balmumu oluşumunu ve durgun kokuları ortadan kaldıracak kadar güçlüdür.

Sirke, inanılmaz kesici özelliklere sahip -temizlik anlamında- mükemmel bir çok amaçlı temizleyicidir. En Etkili Çevre Dostu Ev Temizleyicileri

Sirke, inanılmaz kesici özelliklere sahip -temizlik anlamında- mükemmel bir çok amaçlı temizleyicidir.

Boraks:

Boraks, yoğunlu borik asitten türemiş,  kimyasal özelliği olan, aynı zamanda çok yönlü kullanım alanı olan sodyum tuzudur. Tamamen doğadan elde edilen bu temizleyici alternatifini, aktarlardan temin edebilirsiniz. Bu temizleyici dezenfekte eder, koku giderir, suyu yumuşatır ve lekeleri çıkarır. Bu temizleyici doğal bir madde olmasına rağmen, onu çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklamalısınız.

Dikkat: Boraks, yutulduğunda böcek ilacı kadar tehlike arz eder. Onun için bu ilacı çocuklarınızdan uzak tutup, yerleştirdiğiniz alanda üzerine “telikelidir” gibi yazılar yazarak uyarı metini hazırlayın.

Sabun:

Kiri parçalamak için sabun gereklidir. Alkali ile eklenmiş tam yağlı / katı yağlardan doğal bir sabun seçin. Bu çok yönlü temizlik maddesini evinizin herhangi bir odasında neredeyse her yüzeyde kullanın. Bu temizleyici, toz, sıvı, pullar ve katı çubuklar gibi çeşitli şekillerde gelir.

Esans:

Bu uçucu yağların çoğu koku giderici, dezenfekte edici ve doğal temizleme özelliklerine sahiptir. Çevre dostu temizleyicilerle karıştırılan bu yağlar, eve hoş bir aroma ve temiz bir görünüm kazandırır. Okaliptüs yağının, çocuklar ve evcil hayvanlar için tehlikeli olduğu için idareli kullanımı şarttır.

Limon:

Bu parlak sarı harikası koku giderici, temizleyici ve parlatıcı olarak kullanılabilir. Taze bir koku vermek için temizleyicilerde limon kullanın. Limonun içindeki asit, mikropları öldürürken ve evinizi taze kokulu bırakarak, yağlı yüzeyleri de temizlemenize yardımcı olur.

Bu parlak sarı harikası koku giderici, temizleyici ve parlatıcı olarak kullanılabilir.

Limon

Zeytinyağı:

Bu lezzetli yağ özü, evin birçok yerinde kullanım için harikadır. Paslanmaz çelik ve ahşabı parlatmak için sprey olarak kullanın. Derideki çatlakları ve kuruluğu alacaktır. Çıkartma veya sakız gibi yapışkan maddeleri çıkarın. Eklenen aroma için spreye uçucu yağ veya limon ekleyin.

Bu lezzetli yağ özü, evin birçok yerinde kullanım için harikadır.

Zeytinyağı

Votka:

Kokuları gidermek ve çamaşıra yardımcı olması için bu alkolü kullanın. Çizgisiz bir parlaklık için pencerelere ve cam yüzeylere püskürtün. Yumuşak bir bez üzerine hafifçe vurarak kromu cilalayın ve porseleni temizleyin.

Kokuları gidermek ve çamaşıra yardımcı olması için bu alkolü kullanın.

Votka

En Etkili Çevre Dostu Ev Temizleyicileri ve Temizleme Taktikleri: Evinizi temizlemek, zararlı kimyasallar ve zehirli dumanlar nedeniyle koruyucu eldiven ve gözlük kullanımını gerektirmez. Sirke, tuz, limon, kabartma tozu ve damıtılmış su gibi yeşil ve çevre dostu bileşenler; etkili ve hoş kokulu temizleyiciler, dezenfektanlar ve koku gidericiler olarak kullanılabilir. Sadece düşük fiyat karşılığında, hassas aile ve evcil hayvanların eğlenmesi için güvenli, yeşil ve temiz bir ev yaratabilirsiniz. Bu çevre dostu temizleyiciler sayesinde temiz yaşamın tadını ucuza çıkarabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

En Etkili Çevre Dostu Ev Temizleyicileri