e
sv

Organik Yoldan Haşere Kovma Teknikleri 2020 Yılı İçin

590 Okunma — 11 Ağustos 2020 17:53
Doğal Böcek İlaçları
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Organik Yoldan Haşere Kovma Teknikleri: Her mevsim evinize farklı türlerden ev zararlısı veya haşere gelir. Özellikle sıcak ve nemli aylarda; sivrisinekler, karıncalar ve hamam böcekleri bu haşere türlerinin başını çekerler. Aslında hiç kimse evlerine ve çeşitli eşyalarını kapsayacak alanlara, zehirli kimyasal barındıran ilaçları püskürtmek istemez. Neyse ki; her türlü ev zararlısını kovmada çok başarılı sonuçlar verecek organik haşere kovucular bulunmakta.

Doğal Böcek İlaçları

Doğal Böcek İlaçları

Artık evinizde karınca, hamamböceği ve benzeri haşere bulunmasını istemiyorsanız, tamamen doğal olan bu haşere kovucu veya öldürücüleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Narenciye Yağı ve Biber Gazı:

Evdeki karıncalar, pek çok kişinin ortak sorunudur ve oldukça rahatsız edici olabilirler. Aslında Ateş Karıncaları dışında pek çoğu zararsız gibi gözüksede, taşıdıkları zararlı bakterileri evinizin çeşitli yerlerine bırakabilirler.

Narenciye yağı ve kırmızı biber spreyi; hem harika bir doğal karınca kovucu, aynı zamanda öldürücüdür. Bu yağ, karıncaların solunum sistemini yok eden d-Limoene içerir. Biber kokusu da kovmak için etkili bir formüldür.

Organik Yoldan Haşere Kovma Teknikleri 2020 Yılı İçin

Organik Yoldan Haşere Kovma Teknikleri 2020 Yılı İçin

10 damla narenciye yağını, bir çay kaşığı acı biberle 1 bardak ılık suda karıştırın, sprey şişesinde çalkalayın. Karıncaları öldürmek için direk üzerlerine püskürtebilirsiniz. Eğer uzaklaşmasını istiyorsanuz; giriş alanlarına püskürtebilirsiniz.

Sarımsak Spreyi:

Aslında en iyi kullanma şekli evinizin dışındadır. Yani bahçeniz veya balkonunuz varsa sıkabilirsiniz. Ayrıca dış pencere girişleri ve kullanmadığınız kuru bezle cam yüzeyleree sıkıp durulayabilirsiniz. Sarımsağın doğal ve keskin aroması, böceklerin hem uçmalarını hem de sürünmelerini engeller. Ayrıca yapraklarınıza veya bitkilerinizde kullandığınızda, bu bitkileri zararlı haşerelere karşı korur. Şimdi gelelim yapılışına:

İyi bir karışım için; ½ fincan bitkisel yağ, 1 çay kaşığı sıvı sabun ve 4 su bardağı suya 2 diş sarımsağı püre haline getirerek karıştırın. Eğer kokusuna alışabileceğinizi düşünüyorsanız; evinize, yukarıda da bahsettiğimiz gibi dış cam aralıklarına, bahçenize veya balkonunuzdaki sıkılması gereken yüzeylere püskürtün. Evinizin içerisinde de belli bir süreden sonra, size zarar veren koku, etkisini yitirecektir. Ancak böceklere karşı etkili bir doğal ilaç olmaya devam edecektir.

Silisli Toprak:

Kumlu bir plajda yuvarlandığınızda, kumun içerisindeki zararlı kesiciler hariç, vücudunuza zarar vermediği aşikardır. Ancak bundan başka zararlı yönleri bulunmamaktadır; ama aynı gerçeği hayvanlar için söyleyemeyeceğiz. Bu toprak böcekler için oldukça zararlıdır. Karıncalar, hamamböcekleri ve yatay ve sürüngen böcekler üzerinde oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Kumun içerisindeki toz tanecikleri, hayvanların dış iskeletine yapışarak onların tahriş olup kırılmasına olanak tanımaktadır. Anında etki eden sonuçlar göstermesede, aynı haşereleri bir daha görmemek için kesin çözüm yöntemidir. Ve onların üremelerini de engeller. Karıncaların yürüdüğü her alana bu kumdan serperek, sonuçları bir kaç gün bekleyin. Bu kum, bazı aktarlarda bulunmaktadır.

 

Borik Asit:

İnsanlar için zararsız olan bir doğal böcek öldürücü de borik asittir. Asit, hayvanlarım sindirim sistemlerini hedef alarak, onları kullanılamaz hale getirir. Dış iskelet yapısını da kurutarak tamamen etkisiz bırakır. Hamamböcekleri için tatsız ve kokusuz olduklarından dolayı, zamanla tanınmama riskleri de vardır. Bu yüzden içine, fıstık ezmesi gibi küçük yemler karıştırarak, bu ilacın düşmanınızın ilgisini çekmesini sağlayabilirsiniz. Bu tarz tuzaklar ile birlikte, karıştırdığınız asidi,  kuru bir beze yayarak, etrafın tozunu alırcasına yüzeylere uygulayın.

Borik Asit, temizlik malzemesi satan kozmetikçilerde ve bazı aktarlarda satılmaktadır.

 

Böcekleri doğal olarak uzaklaştıran bitkiler ve besinler:

Böcekleri uzaklaştırabilecek çok sayıda bitki türü ve bazı yiyecekler bulunmaktadır.

 • Hamamböceklerinden kurtulmak için küçük miktarda salatalık, sarımsak veya defne yaprağını, belli alanlara bırakabilirsiniz. Ayrıca sarımsak, sivrisinekler içinde etkili bir kovucudur.
 • Fesleğen, lavanta, biberiye ve diğer ev bitkileride de, bu tarzı haşere ve farklı böcek türlerini uzaklaştırabilir.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Organik Yoldan Haşere Kovma Teknikleri 2020 Yılı İçin