e
sv

Ufak Mutfak Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

774 Okunma — 21 Mart 2021 20:53

Ufak Mutfak Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Ev dekorasyonlarında son zamanların yükselen yıldızı mutfak dekorasyonlarıdır. Hatta küçük mutfak dekorasyonlarıdır desek hiç yanlış olmaz. Yükselen bir trend olan stüdyo tarzı evleri, 1 + 1 daireler takip etmekte. Gün içerisinde yoğun çalışmaktan bitap düşen insanlık, hayatında aile kurmaya yer ayıramıyor. Aynı zamanda buna enerjisi bile yok. Aile kurmak isteyenler bile iki kişiden, en fazla üç kişiden fazlasına çıkamıyorlar. Haliyle bu doğal sürecin devamı olarak ev boyutlarını da küçültüyorlar. Bunun sonucu olarak tüm odalar minimalist bir özellik kazanıyor. Ev içerisinde en fazla yer kaybeden alanlardan biri olan mutfakları da yaratıcı, fonksiyonel çözümler ile kullanılabilir hale getirmek gerekiyor. Bu sebeple biz de sizler için ufak mutfak dekorasyonunda nelere dikkat etmek gerekir, birkaç püf noktasıyla anlatmak istedik.

Konu dekorasyon olunca, yaratıcı ve fonksiyonel çözümler için farklı fikirler almanız gerekir. Çünkü sizin aklınıza gelmeyen, başka birinin aklına gelebiliyor. Daha önce uygulanmış ve çok iyi sonuçlar vermiş fikirler size büyük işler yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu sebeple işe başlamadan önce araştırmak ve bilirkişilerden fikir alışverişi yapmakta fayda var.

Ufak Mutfaklarda Dolap Seçimi

Küçük mutfak dekore ederken en önemli iki seçim vardır. Birincisi mutfak dolabı seçimi, ikincisi ise tezgah seçimi. Bu iki unsur hem en fazla yer kaplayan unsurlardır, hem de en fazla kullanılan eşyalardır. Ancak mutfak dolaplarını seçerken yeni nesil minimalist tarzdaki mutfak dolaplarını seçmek size alan kazandıracaktır.

Ufak Mutfak Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Ufak Mutfak Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Ayrıca bu mutfak dolapları ile raflarının çoğunlukla ölü olan köşeleri çok iyi değerlendirecek tasarımlar olması gerekir. Hem tezgah altında, hem de tezgah üzerinde bu köşeler raf olarak, kapaklı dolap olarak ve çeşitli şekillerde değerlendirebilirler. Kullanılan köşeler hem mutfağınızı daha şık gösterir, hem de ortalıktaki bir çok dağınıklığı içerisinde saklar. Bu mutfak köşeleri her açıdan oldukça akıllı, kullanışlı ve pratik depolama alanlarıdır. Her zaman bu köşeleri en verimli şekilde kullanmaya çalışmalısınız.

Dolap bulunmayan kısımlarda da bu köşeleri duvar rafları ile birlikte kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Ayrıca renklendirme olarak -özellikle duvar renklerinde- açık renkler tercih etmeniz alanı her zaman geniş ve ferah gösterecektir. Bunu da unutmamak gerek…

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ufak Mutfak Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?