e
sv

Mutfağımı Nasıl Dekore Ederim ?

915 Okunma — 27 Kasım 2020 06:11
Mutfağımı Nasıl Dekore Ederim
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mutfağımı Nasıl Dekore Ederim: Mutfak dekorasyonu oluşturmak sanılandan çok daha zor olabilir. Çünkü mutfak hem yemek pişireceğiniz hem yemek yiyebileceğiniz hem de gıdaları depolayacağınız bir alandır. Aynı zamanda evinizin kalan kısmı ile de uyum içerisinde olmalıdır.

Mutfakta kullanacağınız aksesuarlar, aydınlatma modelleri, perde ve halılar da önemlidir.

Mutfak dekorasyonu öncesinde beklentilerinizi listelemenizde fayda olacaktır. Ardından mutfak dekorasyonu için ne kadar bütçe ayırabileceğinizi belirlemeniz gerekecektir.

Mutfağımı Nasıl Dekore Ederim

Mutfağınızı nasıl dekore edeceğiniz ile ilgili püf noktaları..

Mutfak Dekorasyonu öncesi evvel aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1-Mutfak dekorasyonu için ne kadar bütçe ayıracağınıza karar vermelisiniz.

2-Evinizin tarzına uygun olarak mutfakta nasıl bir tarz yakalamak istediğinizi belirleyin. Örneğin modern bir mutfak mı istiyorsunuz, yoksa kır evi mutfağı mı istiyorsunuz, tarzınız daha klasik bir mutfak mı, buna karar vermelisiniz.

3-Tarzınızı belirledikten sonra mutfak dolaplarınızın rengini, duvarlarda boya mı yoksa fayans mı kullanmak istediğinizi, bunların rengini, modelini belirlemekle devam edebilirsiniz. Bu adım sanıldığından çok daha zor olabilir.

Mutfağınızın daha ferah ve aydınlık gözükmesi için açık pastel renkleri kullanabilirsiniz. Küçük bir mutfağa sahipseniz beyaz renk mutfağınızı olduğundan daha geniş göstermeye yardımcı olacaktır.

Dilerseniz aynı rengin farklı tonlarını da kullanabilirsiniz. Örneğin mutfak dolaplarının alt kısmını daha koyu tonlarda üst kısmını ise daha açık tonlarda seçebilirsiniz.

4-Mutfakta yemek alanı bulunup bulunmayacağına karar verin. Türk mutfaklarının birçoğunda yemek alanı da bulunur. Mutfağınızın büyüklüğüne ve şekline bağlı olarak yemek alanı için ne kadarlık bir bölüm ayıracağınızı belirledikten sonra masa ve sandalye seçimi yapabilirsiniz.

Küçük mutfaklar için duvara monte edebileceğiniz, açılır kapanır bir masa ve yine açılır kapanır tabureler oldukça işlevsel olacaktır.

5-Mutfağınıza biraz daha canlılık katmak için bir canlı sebze ve meyve saksıları kullanabilirsiniz. Böylece hem kendi sebzenizi yetiştirir hem de mutfağınıza hayat katarsınız.

6-Mutfak dolaplarınızın içini işlevsel olarak kullanabileceğiniz şekilde dizayn ettirmeniz daha fazla depolama alanı yaratmanıza yardımcı olacaktır. Böylece tezgâh üzerindeki gereksiz kalabalığı da önlemiş olursunuz.

7-Mutfağınızda değerlendiremediğinizi sandığınız bir alan var ise yeniden bakmalısınız. Bu alanlara ayaklı bir lamba ya da yeşil bir bitki saksısı yerleştirerek mutfağınıza şıklık katabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyon Örnekleri:

Kır Tarzı Mutfak:

Kır tarzında bir mutfağa sahip olmak istiyorsanız bu tarzda en yaygın kullanılan malzemenin ahşap olduğunu bilmelisiniz. Bu tarz bir mutfak sade, açık renklerin hâkim olduğu, genellikle çiçekli perde ve masa örtülerinin kullanıldığı bir dekorasyona sahiptir.

Kır Tarzı Mutfak. Mutfağımı Nasıl Dekore Ederim ?

Açık renk ahşaplar ve sade tasarım, kır mutfaklarının olmazsa olmazıdır..

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon:

Eğer küçük bir mutfağa sahipseniz depolama alanınız daha az olacağı için dolap içlerinin çok iyi şekilde organize edilmesi gerekecektir. Bu nedenle öncelikle en sık kullandığınız, en çok ihtiyaç duyduğunuz mutfak eşyalarını belirleyip bunları elinizin altında tutmaya özen göstermelisiniz. Diğer eşyaları konsol ya da vitrin içerisinde muhafaza edebilirsiniz.

Küçük Mutfak Dekorasyonu Örneği

Küçük mutfak dekorasyonu için iyi bir örnek..

Küçük mutfaklar için duvarları kullanmak da yer açısından avantaj sağlayacaktır. Tezgâh üzerindeki duvara, lavabo arkasına asacağınız metal bir çubuğa yerleştireceğiniz sepetlere kaşıklarınızı, kâğıt havlunuzu, meyve sepetinizi asabilirsiniz. Böylece tezgâh üzerinde kullanabileceğiniz daha fazla alanınız mevcut olacaktır.

Tezgâh Askılığı. Mutfağımı Nasıl Dekore Ederim ?

Tezgah askılığı mutfaktaki dağınıklığınızı gidermek için birebirdir..

Mutfağımı Nasıl Dekore Ederim ? Mutfağımı Nasıl Güzelleştirebilirim ?

Böbrek hastalığı nasıl anlaşılır ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Mutfağımı Nasıl Dekore Ederim ?