e
sv

Birbirinden Güzel Mutfak Köşe Takımları

574 Okunma — 15 Mayıs 2021 17:57
Birbirinden Güzel Mutfak Köşe Takımları

Birbirinden Güzel Mutfak Köşe Takımları

Bazı mobilyalar hayat kurtarıcıdır; her yere, her tarza uyum sağlarlar. En küçük odalarda bile en kullanışlı mobilyalar olabilirken; aynı şekilde en büyük odalarda da oldukça kullanışlı olurlar. Salonlar için bu kurtarıcı L koltuk modelleri iken, mutfaklar için de köşe takımlarıdır.

Birbirinden Güzel Mutfak Köşe Takımları

Birbirinden Güzel Mutfak Köşe Takımları. Rio Mutfak Seti

Mutfak köşe takımları istediğiniz mutfak tarzına, istediğiniz mutfak özelliğine uyum sağlayabilir. Alanı ikiye ayırmanızı; bir kısmını yemek hazırlama, bir kısmını ise servis alanı haline getirmenizi sağlar. Özellikle dar ve kullanışsız mutfaklarda en önemli bölüm haline gelen köşeleri kullanışlı hale getirir. Ayrıca köşe takımları üzerine oturabilen kişi sayısı bakımından diğer tüm mutfak takımlarından daha fazla kişiye alan yaratır.

Mutfak köşe takımları eskiden sadece köşe kısmında koltuk, ortada mutfak masası ve etrafında sandalyeler olacak şekilde tasarlanırdı. Şimdi ise köşe kısmında gayet kullanışlı geniş sandalyeler veya kanepe tarzı oturma alanı olacak şekilde hazırlanmaktadır.

Mutfak köşe takımları içerisinde üç beş kişilik olanları yanında, daha fazla insanın oturabileceği şekilde tasarlanan modelleri de vardır. Genellikle büyük mutfak köşe takımları 12 kişilik masalardan oluşur. Ayrıca bu masaların açılıp kapanabilen modelleri de vardır.

Özellikle açılıp kapanabilen mutfak masalarını ergonomik olabilecek şekilde kullanabilirsiniz. Fazla sandalyelerini de boş odalarınıza ya da oturma odanıza koyabilir; ihtiyacınız olduğunda mutfağa getirebilirsiniz.

Masasız da Tercih Edebilirsiniz

Mutfakta az alan işgal etme ve verimli kullanım bakımından, en doğru mutfak masası modelleri köşe takımlarıdır. Ayrıca bu takımları isterseniz masasız bile kullanabilirsiniz.

Köşelere kaçmaya gerek yok, benim mutfağım zaten hangar gibi diyenler; bu köşe takımlarını illa da köşelere sıkıştırmak zorunda değiller. Adı köşe takımı olsa da bu mutfak mobilyalarını mutfak içinde uygun gördüğünüz herhangi bir yere koyabilirsiniz. Ancak tüm mobilyalarda olduğu gibi bunu da duvarlardan uzak ortalığa koymak uygun olmaz tabii. Ancak duvara yakın herhangi bir yeri de tercih edebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Birbirinden Güzel Mutfak Köşe Takımları