e
sv

Her Mevsime Uyum Sağlayacak Mutfak Renkleri

722 Okunma — 03 Kasım 2020 02:26
Soluk yeşil renkli mutfak
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Her Mevsime Uyum Sağlayacak Mutfak Renkleri: Mutfak tadilatları muhtemelen en popüler ev tadilat türlerinden birisidir. İyi bir mutfak tadilatı ile tüm evinizi istediğiniz havaya büründürebilirsiniz. Özellikle popülerliği giderek artan açık konsept evlerden birine sahipseniz, açık konsept bir oturma odası ve mutfak, evinizi daha büyük gösterecektir; ancak aynı zamanda bir odayı diğerine bağımlı kılacaktır. Peki sizin için doğru planı nasıl bulabilirsiniz? Mutfağınızı saatlerce izleyebilirsiniz, ancak gördüklerinizi gerçekten elde edilebilir bir şeye dönüştürmek zordur.

Mutfak tadilatları çok sıklıkla yapabileceğiniz bir tadilat türü olmadığından, başlangıçta iyi bir mutfak rengi seçmek çok önemlidir. Bir renk seçmek ve planınızı ona göre uygulamak, doğru bir seçim olacaktır. Hepsi tercihe bağlı olsa da, her zaman göze çarpan birkaç renk vardır. İster ilkbahar olsun, ister sonbahar, zamanın akışına dayanabilecek ve mevsimlerle uyum içerisinde olacak mutfak renkleri istersiniz. İşte burada sizin için ilham kaynağı olacak bazı alternatifler:

Soluk Yeşil Mutfak:

Soluk Yeşil, onlarca yıldır en iyi mutfak renklerinden biri olmuştur ve zamanın akışına her zaman ayak uydurmuştur. Bunu her renk yapamaz! Ancak bu yeşil, kır mutfaklarında ve yazlık evlerde daha etkili oluyor, fakat daha çağdaş mutfaklara da bir ustanın eliyle iyi bir şekilde dönüştürülebiliyor.

Soluk yeşil insana kendini evinde hissettiren bir havaya sahiptir. Bazı yapay çiçekleri mutfak üzerinde süs olarak kullanıp, mutfağınıza hava katmanız, keyfinizi arttıracaktır..

Soluk yeşil renkli mutfak

Soluk Yeşil, tonlarıyla rahatlatıcı ve göz yormayan bir renk alternatifidir..

Gül Pembe Mutfak:

Kimsenin size pembenin mutfağa ait bir renk olmadığını söylemesine asla izin vermeyin. Pembe artık cinsiyet açısından tarafsız hale geliyor ve tek söyleyebileceğimiz: “pembenin; sıcak, yumuşak ve mutfak için benzersiz bir renk olduğu”. Gül pembesi her zaman zerafeti simgeleyen renklerdendir.

Mutfaktaki bu yumuşak pembe renkleri, beyaz renklerle tamamlamanız ahenk açısından müthiş bir uyum yakalatacaktır. Mutfakta beyaz ışık yayan ampüller ve abajurlar kullanmanızda; mutfağınızın havasına hava katacak ve eşsiz bir uyum sağlayacaktır.

Gül Pembe Mutfak. Her Mevsime Uyum Sağlayacak Mutfak Renkleri

Pembe günümüzde cinsiyet ayırt etmeksizin en popüler renklerden birisidir..

Krem Rengi Mutfak:

Krem, beyazın sunduğu tazeliği korurken sarının sıcak tonunu da gözlerinizden eksik etmez. Herkes için iyi bir mutfak rengidir ve yeni yapılan evlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Çoğu zaman, Krem Beyazı çok misafirperver olduğu için Kır Beyazı olarakta adlandırılır. Eğer bir sarı rengi hayranıysanız ancak biraz tonlamak istiyorsanız, krem rengi sizin için mükemmel bir alternatiftir.

Krem Rengi Mutfak

Krem rengi, parlak olmayan beyaz ile soluk sarının sentezlemesidir. Pek çok renkle uyum içerisinde bir renktir..

Bebek Mavisi Mutfak:

Yumuşak mavi tonlara mutfağınızda her zaman yer vardır diye umuyoruz. Özellikle Bebek Mavisi en iyi mutfak renklerinden biridir çünkü dikkatini odaklanılmasını istediğiniz aksanlardan uzaklaştırmaz. Her mutfakta en iyiyi ortaya çıkarır ve zarifliği simgeler. Mavi iştahınızı bastırdığı ve sizi sakinleştirdiği için sizi daha sağlıklı yemeye teşvik etme olasılığı da var olan bir renktir. Bebek Mavisi denmesinin bir nedeni var. Bebeklerin huzura, rahatlamaya ve yatıştırıcı renklere ihtiyacı vardır. Bu rengin en önemli özelliği de işte budur..

Bebek Mavisi Mutfak. Her Mevsime Uyum Sağlayacak Mutfak Renkleri

Mavinin zerafete kaçan tonları gibidir bebek mavisi. Karşılaştığınızda size huzuru sunar..

Kobalt Mavisi Mutfak:

Yeryüzünde Kobalt Mavisini sevmeyen pek az insan vardır galiba, favoriler listenizde olmasa bile zarafetini inkar edemezsiniz. Genelde mavi zerafeti ve dinginliği simgelesede, kobalt mavisi ayrıca mavinin enerjik çocuğudur. Rengini ilk olarak bir madenden almıştır.

Kobalt mavisi çok yaygın olduğu için kolaylıkla her markette bulabileceğiniz bir renktir.

Kobalt Mavisi Mutfak

Evinize mavinin tonlarıyla enerji katmak istiyorsanız kobalt mavisi sizi bekliyor..

Kırmızı Mutfak:

Kırmızı, bulabileceğiniz en parlak renklerden biridir. Kendinizi cesur hissediyorsanız ve hayatınızı renklendirmeyi seviyorsanız, kırmızıdan daha iyi bir mutfak rengi bulamazsınız. Renk kendisine güven duygusu uyandırır ve mutfağınızı kolayca cesaretlendirebilirsiniz.

Bu renkle mutfağınızı dokusunu değiştirebilir veya cesur bir ifade vermek için kızıla çalan renkler seçebilirsiniz.

Kırmızı Mutfak. Her Mevsime Uyum Sağlayacak Mutfak Renkleri

Kırmızı rengi canlılığı simgeler. Mutfağınıza canlılık ve cesaret katmak için kırmızı renginden şaşmayın..

Ahşaptan Bal Ağacı Mutfak Rengi:

Ahşap her mutfakta muhteşem bir dokudur. Bu yüzden parke zeminler çok aranır. Herkesin kendi favori ahşap rengi varken, bal ağacı en nötr ağaçlardan biridir. Bütçeniz ne olursa olsun her zaman ekonomiktir ve her renk şemasıyla uyumludur.

Bu renk pek çok mutfak tasarlayıcı ve mimar tarafından hoş karşılanır ve hemen hemen her yapı market veya mobilya mağazasında bulunabilir. Çoğu zaman bu bal rengi, özel dolaplar için varsayılan ahşap rengidir, bu nedenle tek ihtiyacınız olan ince, şeffaf bir kaplamadır. Ve mutfak tasarlarken en ucuz ahşap dekorasyon alternatiflerinden birisidir..

Ahşaptan Bal Ağacı Mutfak Rengi

Ahşap üstü bal rengi: Ahşap mobilyalarınızı bir renkle uyuşturmak için ucuz ve kaliteli bir alternatiftir..

Keskin Beyaz Mutfak:

Keskin Beyaz, mutfaklarda şu anda oldukça popüler bir renktir. Bazı insanlar evlerinin tamamını daha ferah ve temiz hissettirmek için keskin beyaz rengini kullanırlar. Bununla birlikte, her kir lekesi çok belirgin şekilde gözüktüğü için beyazın temiz tutulması oldukça zordur. Ancak temiz beyaz bir mutfaktan ferah ve daha tatmin edici bir mutfak rengi de yoktur. Bu yüzden ne kadar güzel bir mutfak rengi olduğu pek çok kişi tarafından tartışmaya kapalıdır. Keskin beyaz renklere sahip bir mutfağınız varsa, temizlik için özel bir alan oluşturmanızda avantajınızadır.

Keskin Beyaz Mutfak. Her Mevsime Uyum Sağlayacak Mutfak Renkleri

Hiç kimse mutfağının arka planı olarak beyazı kullanmaktan pişman olmamıştır; çünkü beyaz rengi alan pek çok kişi, temizliğe özen gösterilmesi gerektiğini de iyi bilir..

Nötr Gri Mutfak:

Nötr Gri, seçebileceğiniz en güvenli ve iyi mutfak renklerinden biridir. Mutfağınızı herhangi bir vurgu rengiyle eşleştirerek dolaplar ve duvarlar için mükemmel bir hale getirebilirsiniz. Çoğu insan bu rengi nötr tutmayı sevse de, parlak tezgahlar veya aletlerle biraz canlılık katmak fena fikir olmayabilir..

Nötr Gri Mutfak

Kaliteden ödün vermeyen bir renktir Nötr Gri..

Deniz Köpüğü Yeşili veya Mavisi Mutfak:

Köpüklü deniz mavisi ve yeşili aşırı vurgulu ve canlı renkler olduğu için pek sık tercih edilmezler; ama tercih edenlerde yok değil. Aşırı renkli tonlardan ve renklerden hoşlanıyorsanız tercih sebebiniz olabilir..

Deniz Köpüğü Yeşili veya Mavisi Mutfak

Renklerin çılgın tonları olur mu demeyin; işte size uçuk renkleriyle dikkat uyandıran; deniz köpüğü renginin çılgın bir tarzı..

Siyah ve Beyaz Mutfak:

Siyah beyazla hep uyum içerisinde olmuştur. Siyah ve beyaz mutfak veya siyah beyaz mutfak; her zaman sofistike, şık ve trend oluyor. Bu harika mutfak renklerinin en iyi yanı, kalbinizin içinden geçen düşünceyle anında eşleştirebilmenizdir. Beyaz üzerinde siyah veya tam tersi siyah üzerinde beyaz. Her ne yaparsanız yapın, şıklığından hiç bir şey kaybettiremezsiniz. 🙂

Siyah ve Beyaz Mutfak

Ayrıca siyah beyaz mutfaklarda tamamlayıcı aksesuarları da siyah ve beyaz tonlarında seçip, şıklığı ve uyumu daha üst seviyelere taşıyabilirsiniz..

Yiyeceklerin besin değerini düşüren hatalar

Her Mevsime Uyum Sağlayacak Mutfak Renkleri ve Mutfak Tasarım Önerileri..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Her Mevsime Uyum Sağlayacak Mutfak Renkleri