e
sv

Dar Bir Salon Nasıl Dekore Edilmeli ?

664 Okunma — 20 Mart 2021 23:48

Dar Bir Salon Nasıl Dekore Edilmeli ?

Ev dekorasyonunu resim yapmak gibi düşünmek gerekir. Nasıl ki bir ressam yağlı boya tablosuna başlamadan önce geniş geniş düşünür, nereye ne koyacağını planlar. Daha sonra hangi renkleri kullanacağına,  hangi objelere yer vereceğine kadar her detayı ince ince planlar. Yani ilk olarak geniş resme, resmin bütününe bakar. İşte ev dekore etmek de aynen bu şekilde yapılmalıdır.

Ilk başta resmin tamamına bakarsınız, hangi renk tonlarını kullanarak ne tarz bir ortam yaratacağınızı düşünürsünüz. Duvarların hangi renk tonlarında olacağı, alçı sistemleri ile süslemeler olup olmayacağına bakarsınız. Bütün evde aynı tema mı, yoksa her odayı kendi ruhuna yakışır bir tarzda mı döşeyeceğinize karar verirsiniz. Tüm ev için bu kararları verdikten sonra da oda oda neler yapacağınıza karar verirsiniz. Daha sonra odalarınızın fiziksel özelliklerine göre şekillendirilmiş fikirlerinizi uygulamaya başlarsınız. Ancak bu sırada aklınızda belli başlı sorular oluşur. Örneğin; Dar bir oturma odası nasıl dekore etmek gerekir, gibi… Bu sebeple, bu konuda size yardımcı olması için ufak öneriler vermek istedik.

Dar Bir Salon Nasıl Dekore Edilmeli ?

Dar Bir Salon Nasıl Dekore Edilmeli ?
Photo by Dobrze Mieszkaj

Koltuk Takımı Seçimi

Küçük evler için koltuk takımları evlere özel tasarlanmaktadır. Bazılarını duvara monte edip ve bazılarını da açıp kapatarak kullanıyorsunuz. Bazı özel koltuk takımlarını da parça parça kullanıp sonra istediğinizde bir araya getiriyorsunuz. Tüm bu özelliklere sahip koltuk takımlarınızı dar bir oturma odası için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer odanız dar ama uzunsa o zaman koltuklarınızı karşılıklı yerleştirmek yerine tek duvarı dekore edip tek duvarı boş bırakma yoluna gitmek gerekecektir. Bu tarz koltuk takımları portatif oldukları için siz nasıl isterseniz o şekilde düzenleme yaparsınız. Ayrıca koltuk takımları içinde sadece üçlü ve tekli gibi ya da bir üçlü bir ikili gibi seçenekler oluyor. Bunları parça parça yerleştirme yaparak odanız için ufak bir takım oluşturabilirsiniz.

Ayrıca duvar ve eşya renkleri konusunda açık renkler tercih etmeniz, odanızı daha geniş ve ferah gösterecektir.

Bunların yanında, odanız ufak olduğundan haliyle başka bir eşya koymak mümkün olmayacaktır. Eğer televizyon yerleştirmek isterseniz, duvara monte yaparak bu işi de kolayca halletmiş olursunuz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Dar Bir Salon Nasıl Dekore Edilmeli ?