e
sv

Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı ?

786 Okunma — 26 Şubat 2021 20:00

Mutfaklar, özellikle biz hanımlar en çok zaman geçirdiği alanlardan. Haliyle böyle çok zaman geçirince dekorasyonu da önemli oluyor sizin için. Hele ki mutfağınız küçük ve dar ise onu daha da kullanışlı hale getirmek istiyorsunuz. Hem şık, hem de düzenli bir mutfak için dekorasyonda doğru kararlar vermek gerek. Bu sebeple bu yazımızda mutfak dekorasyonu için dikkat edilmesi gerekenler neler, kısaca onlara değineceğiz.

Şık ve kullanışlı bir mutfak dekorasyonu için her şeyden önce renk ve modellerin sürekli değiştiğini göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Zamanla kullandığınız mutfaktan sıkılabilir ve fazla zaman harcamadan değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Bu yüzden kolayca değişebileceğiniz bir dolap, dolap kapağı, kulp ve benzeri gibi aksesuarları tercih etmek doğru bir seçim olacaktır. Bunu yapmaktaki amaç hem zaman kaybını önlemek, hem de daha az maliyet harcamaktır.

"<yoastmark

Açık Renkler

Eğer küçük ve dar bir mutfağa sahipseniz renk tercihinde mutlaka açık renkleri seçin. Açık renkler mekanı her zaman daha geniş ve ferah gösterir. Tabii bir de az desenli bir dekorasyona sahip olmalı. Masa koymayı düşünürseniz eğer az yer kaplayan portatif masalar da mutfağınız için doğru bir tercih olacaktır.

Mutfak Dekorasyonu

Mutfağınız yeterince büyükse dekorasyon için ada mutfakları tercih edebilirsiniz.

Ada Mutfaklar

Mutfağınız yeterince büyükse dekorasyon için ada mutfakları tercih edebilirsiniz. Son derece şık ve fonksiyonel ada mutfak dekorasyonları olabiliyor. Bunun yanında mutfağın olmazsa olmazlarından küçük ev aletlerini de dekorasyonunuza uyumlu renklerde seçmeye dikkat edin. Ankastre fırın, bulaşık makinesi gibi elektronik eşyaların da kapak renklerini mutfakla uyumlu hale getirin. Eğer mükemmel bir dekorasyon istiyorsanız, bu tarz ufak detayların uyumsuzluğu bazen çapak gibi bir görüntü verebilirler. Yine yeriniz uygunsa küçük aletlerinizi koyabileceğiniz işlevsel dolapları tercih etmeyi unutmayın. Mutfakta en çok iş hafifleten de bu dolaplar oluyor.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı ?