e
sv

Boş Duvarlarınızı Nasıl Değerlendirebilirsiniz ?

592 Okunma — 25 Şubat 2021 01:22
Duvar Rafları

Evdeki her şeyi tas tamam yerleştirdikten sonra duvarları öylece boş bırakmak olmaz. Adeta bir şeyler yarım kalmış gibi olur. Bazen de ufak değişiklikler yapıp alana farklı bir hava da katmak isteyebilirsiniz. Ama akılda tek soru vardır, nasıl değerlendirebilirim, neler yapabilirim ? Bu sebeple boş duvarlarınızı nasıl değerlendirebilirsiniz sorusuna cevaben size yardımcı olabilecek bir kaç öneri hazırladık.

Boş Duvarlarınızı Nasıl Değerlendirebilirsiniz ?

Boş Duvarlarınızı Nasıl Değerlendirebilirsiniz ?

Duvarlarınız için seçim yaparken alanın dekorasyonuna göre karar vermek gerekiyor. Esasen çok dolu ve karmaşık bir ortamda duvarları da doldurmanın pek bir önemi yoktur. Ancak sade bir dekorasyona hareketlilik katmak için boş duvarlarınızı değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Genelde duvar dekorasyonu için, duvar kağıdı uygulaması ve dekoratif tablolar en çok uygulanan tercihlerden oluyor.

Boş Duvarlarınızı Nasıl Değerlendirebilirsiniz ?

Duvar Stickerları

Duvar Sticker’larıyla Hayal Gücünüzü Ortaya Çıkarın

Son yıllarda popüler olan duvar sticker’larıyla harika duvar sanatları ortaya çıkıyor. Evin her yeri için küçüklü büyüklü bir çok temaya sahip sticker’larla hayal gücünüzü kullanarak duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Oturma odanız için harika bir şehir silueti tasarlayabilir, çiçekler içinde uyanmayı dilerseniz, yatak odası duvarınızı çiçeklerle donatabilir veya çocuklarınızın odasını en sevdikleri karakterlerle süsleyip, onlara bir masal dünyası da tasarlayabilirsiniz. Ayrıca mutfaklar için de sticker temaları mevcut. Nereden bulabilirim ? derseniz, birbirinden farklı stickerlar için buyrun; Dekoratif Sticker

Dekoratif Tablolar, Aynalar ve Duvar Saatleri

Geçmişten günümüze duvar dekorasyonu denince belki de ilk akla gelen dekoratif tablolar oluyor. Önceleri nakışla işlenen tablolar kullanılıyorken, son yıllarda gelişen baskı kalitesiyle sanatsal resimlerde çoğaltılarak duvarda yerini almaya başladı. Siz de dekorasyonunuza uygun ve tarzınızı yansıtan tablolarla duvarlarınıza estetiklik katabilirsiniz. Bu tabloları birbiriyle kombin yaparak ya da dilerseniz tek tek de kullanabilirsiniz.

Diğer yandan nostaljiden kopamıyorum derseniz, kanaviçe tablolarda duvarlarınız için bir tercih olabilir. Genelde country dekorasyonda kanaviçe ve benzeri tablolar daha ağırlıkta oluyor. Eğer elinizden geliyorsa bunları kendiniz dahi yapabilirsiniz. Ne de olsa insanın kendi el emeği gibisi yok 🙂

Dekoratif Ayna

Dekoratif aynalar da boş duvarınız için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek.

Tablo denilince aynaları da unutmayalım. Özellikle ufak alanları geniş gösteren aynalar, mekana ferahlık da katıyor. Ufak ebatlı aynaları bir araya getirerek ortaya hoş bir tasarım da çıkarabilirsiniz. Ayrıca duvar saatlerini de zamanı takip etmenin dışında, aksesuar olarak da duvar için tercihleriniz arasına koyabilirsiniz.

Boş Duvarlarınızı Nasıl Değerlendirebilirsiniz ?

Her mekana hoş bir görünüm katan duvar kağıtları.

Duvar Kağıtları

Duvar dekorasyonu denince duvar kağıtlarını es geçmek elbette olmaz. Şimdiler de odanın tümünü değil de, sadece belli bir kısmını kaplayarak mekana hoş bir görünüm katabillirsiniz. Özellikle taş desenli duvar kağıtları televizyon arka fonu için en çok tercih edilenlerden. Bunun dışında beton görünümlü ya da ahşap görünümlü duvar kağıtları da mekana doğallık ve etkileyici bir görünüm katacak tarz da. Ayrıca üç boyutlu duvar kağıtları da mevcut. Ancak duvar kağıdını uygulamadan önce mekanın büyüklüğünü dikkate almak gerekiyor. Genelde büyük alanlar için duvar kağıdı uygulaması yapmanız daha doğru bir tercih olacaktır.

Boş Duvarlarınızı Nasıl Değerlendirebilirsiniz ?

Boş duvarınızın genişliğine bağlı olarak duvar raflarından faydalanabilirsiniz.

Duvar Rafları

Boş duvarınızın genişliğine bağlı olarak duvar raflarından faydalanabilirsiniz. Hem dekoratif bir görüntü ortaya çıkar hem de kullanabileceğiniz bir alan yaratmış olursunuz. Genellikle akla kitaplık rafları gelse de, şimdiler de ufak ebatlı, biblo, süs ve benzeri aksesuarlar koyabileceğiniz duvar rafları da mevcut. Bunun dışında duvar dolapları da tercih yapabileceğiniz başka seçenekler arasında. Hele ki alanınız ufaksa ve siz kullanışlı hale getirmek istiyorsanız duvar dolaplarını düşünmeniz yararınıza olacaktır.

Boş Duvarlarınızı Nasıl Değerlendirebilirsiniz ?

Boş duvarlarınızı anılarınızla süsleyin!

Duvarınızı Anılarınızla Süsleyin

En güzel anılarınızı ölümsüzleştirdiğiniz fotoğraflarınızla duvarınızı süsleyin. Ortaya oldukça şık ve etkileyici tasarımlar ortaya çıkabiliyor. İsterseniz çerçeveletip farklı boyutları yanyana getirerek asın, isterseniz de duvara gerdiğiniz misina iplerine ufak baskılarını aldığınız fotoğraflarınızı mandallayın. Böylelikle geçmişte yaşadığınız o özel anlar daima duvarınızda ve hafızanızda olur…

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Boş Duvarlarınızı Nasıl Değerlendirebilirsiniz ?