e
sv

Akıllı Mutfak Tasarımları

3094 Okunma — 30 Mart 2018 11:12
Ömür geçer
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı mutfak tasarımları; Akıllı nesneler artık hayatımızın pek çok anında karşımıza çıkıyorlar. Bunları örneklendirecek olursak; akıllı tabletler, akıllı telefonlar, akıllı kumandalar, akıllı evler, akıllı televizyonlar v.b şeklinde bir çok örnekle taçlandırabiliriz. Hâl böyleyken konumuzla içli dışlı olmaya çalışan “Akıllı Mutfak Tasarımları”ndan bahsetmemek olur mu ? Bizce kesinlikle olmaz.. Evin en önemli ve en çok faal olan alanlarından birisi olan mutfaklarımızda, artık bu akıllı nesneler ve uygulamalar pek çok kolaylıkları da beraberinden getiriyorlar. Örneğin dolabın aktif olmayan bölümünde yapılan dar ve bir çekmece, bir çok demirbaşı içinde barındırarak yerden avantaj etmenizi sağlayabiliyor. Örneğin küçük bir masa açılarak büyük ve çok kullanışlı bir şekle bürünebiliyor. Hem yerden tasarruf etmenizi sağlayan bu demirbaşlar ve nesneler, aynı zamanda kullanım kolaylığı ve ciddi rahatlıkta getiriyorlar. Biz de farklı kullanım alanları olan bu akıllı nesneler ve objelerden bazılarını huzurlarınıza sunarak fikir alışverişinde bulunmak istedik vesselam..

Akıllı Mutfak Tasarımları

Eşsiz bir akıllı nesne örneklerinden birisi olarak tabir edilebilir. Çekmece görünümlü masa ve sandalye; dilediğinizde çekmece, dilediğinizde masa ve sandalye.. Adeta alandan tasarruf işte budur dedirten cinsten..

Çekmece görünümlü ve açılabilir masa ve sandalye..

Çekmece görünümlü ve açılabilir masa ve sandalye..

Alandan tasarruf mu demiştiniz; köşede kullanılmayan bir bölüm gibi düşünülmüş olmuşsada öyle değil aslına bakarsanız. Hem dolap, hem de oturaca bileceğiniz şekilde atsarlanmış bir şaheser..

Alandan tasarruf edin

Alandan tasarruf edin

Yerden kazanmak ve belli alanları iyi değerlendirme fikri mi geçiyor aklınızdan ? Pek çok ev, bu tarz bölümler barındırır. Bu şekilde alternatif bir öğe hazırlanmasını sağlayarak; hem yerden tasarruf, hem de pratik bir alana kavuşmuş olursunuz..

Yerden kazanın..

Yerden kazanın..

Mutfağınızda görünmesini istemediğiniz şeyleri, bu şekilde pratik bir açılır kapanır kapıyla kamufle edebilirsiniz..

Akıllı mutfak tasarımları

Görünmesini istemediğiniz şeyler

Mutfağınızda artık hiç bir şeyi sığdıracak yer yoksa, alternatif çözüm olarak onları asmayı denediniz mi ?

Tencerelerinizi asın

Tencerelerinizi asın

Böyle bir dolaba ne yapılabilir diye düşünmüş olabilirsiniz. Çekmece fikri sizce nasıl ? Bizce gayet yerinde olmuş. Pek çok baharat veya gereçlerini yerleştirebilmeniz için son derece uygun..

Çekmeceli dolap

Çekmeceli dolap

Çöp kovanızın orta yerlerde kirli bir görüntü oluşturmasını istemiyorsanız; size son derece iyi bir alternatif, sürgülü kapanabilir çöp bölmesi..

Çöp kovanızı saklayın

Çöp kovanızı saklayın

Mutfakta çamaşır makinası olur mu ? Koyacak hiç biriniz yoksa ve böyle bir bölmeye sahipseniz; neden olmasın ? Üstelik yerleştirdiğinizde bölümdeki kapak alternatifiyle gözükmeyecek artık..

Çamaşır makinanızı saklayın

Çamaşır makinanızı saklayın

Mutfak tezgahı aynı zamanda vitrin olarakta kullanılabilir mi ? Evet dediğimize şaşırmayın..

Hem tezgah hem vitrin

Hem tezgah hem vitrin

Tezgahınız artık sadece bir tezgah değil; aynı zamanda bölmelerini değerlendirdiğiniz bir dolap hüviyetinde..

Akıllı mutfak tasarımları

Akıllı mutfak tasarımları

Mutfakta kullanılmayan alanları değerlendirmek için iyi bir fırsat, ne dersiniz ? Boş ve kullanılmayan alanlarınıza çeşitli alternatifler üretebilirsiniz..

Mutfakta saklılıklar

Mutfakta saklılıklar

Evinizin kullanılmayan alanını, hatta hatta park alanının mutfağa dönüştürüldüğünü düşündünüz mü ? Düşünmeyin, dönüştürülmüşler. Ancak bunun için epeyce bir maddi güce ihtiyaç olduğu aşikar.

Garajdan mutfak

Garajdan mutfak

Böyle bir mutfaktan çıkmak ister miydiniz ? Aslında yapılması imkansız değil; ama siz paradan haber verin..

Ömür geçer

Ömür geçer

Açılınca mutfak olan bir merdiven düşünün ? Artık düşünmenize gerek kalmadı, işte karşınızda. İyi bir usta ile neden yapılmasın ki ?

Açılınca mutfak oluyor

Açılınca mutfak oluyor

Bölümleri ayrılarak oturma alanı olarak kullanılabilen harika bir tezgah. Yapılması mümkün olmayan hiç bir şey yoktur; yeter ki hayal edin..

Ayrılabilir mutfak tezgahı

Ayrılabilir mutfak tezgahı

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Akıllı Mutfak Tasarımları