e
sv

Salon Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

1139 Okunma — 01 Aralık 2020 08:55
Modern Dekorasyonlu Salonlar
avatar

admin

 • e1

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Salon Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır: Salon duvarlarının dekorasyonunu belirleyen en önemli kriter salonunuzun genel dekorasyonunu nasıl tercih ettiğiniz olacaktır.

Salonunuzu gösterişli, daha klasik çizgilerde mi dekore edeceksiniz, daha modern dokunuşlarla bir salon mu dekore edeceksiniz, yoksa daha sade, basit çizgileri olan bir salon mu istiyorsunuz?

Salon için konsepti belirledikten sonra dekorasyon çalışmalarına başlayabilirsiniz.

Salon Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Salon duvar dekorasyonunuz için; sade, klasik ve modern gibi çeşitli alternatifler vardır..

Klasik Dekorasyonlu Salon:

Klasik Dekorasyonlu Salon

Klasik tarz dekorasyon sevenler için güzel bir örnek..

Klasik koltuk takımları, gösterişli perdeler ve halılar kullanarak dekore edilebilecek bu salonun duvarlarının saten boya kullanılarak boyanmış olması dekorasyon ile uyum sağlayacaktır.

Genel olarak daha büyük alanlı salonlar için iddialı olabilecek bu tip bir dekorasyonda duvarlarda altın varaklı, büyük çerçeveli, doğa resmi içeren tablolar kullanılabilir.

Diğer yandan bu tablolar için tablo aydınlatmalarının kullanımı da odaya derinlik ve şıklık katacaktır. Ayrıca yine altın varaklı çerçeveler içerisinde büyük aynaların kullanımı da odaya derinlik ve şıklık katacaktır.

Eğer tablo aydınlatmaları kullanmak istemezseniz özellikle koltukların iki yanında olacak şekilde duvara monte edeceğiniz duvar aplikleri de odanıza şıklık katmaya yardımcı olacaktır.

Klasik bir salon için vazgeçilmez aksesuarlardan biri duvar saatleridir. Dilerseniz büyük ve ahşap klasik bir duvar saati ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra daha avangart bir salon dekorasyonu için yaldızlı duvar kağıtlarından da faydalanabilirsiniz.

Klasik salonlar için bir diğer duvar uygulaması da duvar çıtaları ile uygulanan dekorasyonlardır. Duvar çıtası uygulamalarında çıtaları ister duvarınız ile aynı renk ister farklı bir renkte kullanmanı mümkündür. Salonunuzun genelini gözeterek buna siz karar verebilirsiniz.

Modern Dekorasyonlu Salonlar:

Modern Dekorasyonlu Salonlar. Salon Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Modern dekorasyonla ilgili öneriler saymakla bitmez..

Modern tarzda bir salon dekore ederken öncelikle duvarların mat veya yarı parlak bir boya tercih edilerek boyanması çok daha yerinde olacaktır.

Modern tarzda bir salon için duvar dekorasyonuna yönelik pek çok seçeneğiniz olacaktır. Ancak bunlardan birini tercih ederken salonunuzun büyüklüğünü, eşyalarınızın rengi ve büyüklüğünü de dikkate almanız gerekecektir.

Modern bir duvar dekorasyonunda taş duvarlardan oldukça fazla yararlanılmaktadır. Özellikle açık renk doğal taş görünümü odaya ayrı bir tarz katacaktır. Daha sıcak bir görüntü için bir duvarı kırmızı taş duvar olarak dekore ettirip buna kontrast olacak renklerde mobilya seçimi yapabilirsiniz. Böylece canlı bir odanız olacaktır.

Duvarlarda niş kullanımı da modern dekorasyon için çok tercih edilen bir kullanım biçimidir. Niş aynı zamanda depolama alanı olarak veya aksesuarlarınızın yerleştirilmesi açısından da çok kullanışlı olmaktadır.

Duvar kaplamaları ile odanıza derinlik ve tarz katmanız çok mümkün.

Eğer beyaz tonlarında bir odanız var ise duvarlara siyah-beyaz tonlarda tablolar asarak odanızı hareketlendirebilirsiniz.

Sade ve Basit Dekorasyonlu Salonlar:

Sade ve Basit Dekorasyonlu Salonlar

Tek bir renk ve teferruattan uzak bir tasarımla, sadeliği ön plana çıkarabilirsiniz..

Daha basit ve az detaylı dekorasyonun hâkim olduğu bir salonunuz var ise duvarlarınızda su bazlı mat boya kullanmanız önerilmektedir. Duvar rengi seçimi de tarzınıza uygun olarak tek bir renk olarak tercih edilebilir. Örneğin duvar boyasında beyaz rengi kullanmak, bu tip bir dekorasyon için çok uygun bir tercih olacaktır.

Duvar dekorasyonunda tek renk çerçevelerden oluşan büyük resimler kullanabileceğiniz gibi ayna kullanarak da duvarları dekore edebilirsiniz.

Bununla birlikte niş kullanımı da işlevselliği ile bu tarza oldukça uygun kaçmaktadır.

Salon Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır ? Duvarı Dekore Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler..

Bir ayda nasıl on kilo verilir ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Salon Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?