e
sv

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu

1034 Okunma — 29 Kasım 2020 23:35
oturma odası

Farkında değilizdir hatta bir çoğumuz da inanmıyordur, ilgi duymuyordur ama burçların hayatımız üzerinde bir etkisi söz konusu. Ruh halimizden, yaptığımız seçimlere, beğenilerimize kadar burçların etkisini görmek mümkün. Peki ev dekorasyonuna gelince acaba burçlar neler söylüyor ? İşte burçlara göre ev dekorasyonu;

Oğlak Burçları

Oğlak burçları evde kendilerine ait bir köşe olmasını çok severler. Bu, kitap okuma köşesi olur ya da bir hobi köşesi… Modern dekorasyonun aksine geleneksel dekorasyonu, oymalı eşyaları ve klasik desenleri daha çok tercih ederler. yumuşak kumaşlar severler. Konfora düşkündürler. En sevdiği renkler olan gri, siyah ve toprak tonları evlerinde dikkat çekebilir.

Kova Burçları

Modenizm aşığı olan kova burçlarının en sevdiği renkler gümüş ve metalik renklerdir ve evlerinde de bu renkleri görmekten hoşlanırlar. Heykelleri, dekoratif aksesuarları ve canlı bitkileri dekorasyonda kullanırlar. Modern çizgilerden oluşmuş sade ama şık bir dekorasyonu evlerinde görebilirsiniz. Aynı zamanda teknolojik aletlere de yoğun ilgi duyarlar. Onlara göre evin favori köşesi diye bir şey yoktur. Her odadan ayrı bir zevk duyarlar.

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu

Resim 영훈 박 tarafından Pixabay‘a yüklendi

Balık Burçları

En sevdikleri alanlar yatak odaları ve mutfaklarıdır. Yumuşak ve pembe tonlardan huzur duyarlar. Dekorasyonda su yeşilini de görmek mümkün. Mumları, kokuları ve tabloları evlerinde bulabilirsiniz. Ayrıca suya yakın olmayı severler. Göl kıyısı evleri idealleridir. Uyumlu eşyalardan hoşlanır, estetiğe önem verirler.

Koç Burçları

Burçlara göre ev dekorasyonu içerisinde en pozitif olanı koç burçları diyebiliriz. Canlılığı ve aynı zamanda minimal çizgileri severler. Favori yerleri yatak odası ve çalışma odalarıdır. Kırmızı ve bordo renklerini dekorasyonda kullanabilirler. Geniş alanları seven koç burçları büyük halılardan da hoşlanırlar. Sıcak bir ortam yaratmak adına mumlar, şömine, doğal aksesuarlar ve konforlu mobilyalar kullanmak belirgin özellikleridir. Rahatlıktan hoşlanırlar.

Klasik dekorasyon

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu

Boğa Burçları

Koç burçları gibi konforu sevip rahatlığa önem verirler. Uykuya önem verdiklerinden büyük ve rahat bir yatak onlar için her şeydir. Haliyle favori yerleri de yatak odaları ve oturma odalarıdır. Klasik ve amerikan tarzı dekorasyondan hoşlanırlar. Dekorasyonda mavi ve toprak tonlarını kullanabilirler.

İkizler Burçları

Hareketlidirler. Tasarımı ve değişikliği çok severler. Bu yüzden kolay hareket ettirebilir mobilyalardan hoşlanırlar. Sosyalleşmeyi ve iletişim kurmayı seven ikizler burçları haliyle misafir ağırlamayı da severler ve geniş koltukları ve uzun yemek masalarını tercih ederler. Turuncu, sarı ve canlı renkler favori renkleridir.

oturma odası

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu

Yengeç Burçları

Evcil burçlardan olan yengeç burçları retro aksesuarları ve yumuşak battaniyeleri kullanmaktan zevk duyarlar hatta vazgeçilmezleri diyebiliriz. Yeşil, mavi ve pastel tonlar favori renkleridir. Geniş ve ferah mutfaktan hoşlanırlar. Oturma odalarında dekoratif aksesuarları ve büyük kanepeleri kullanarak sıcak ve kendilerini güvende hissedecekleri bir dekorasyon oluşturmayı severler.

Aslan Burçları

Dekorasyonda kendini öne çıkarmayı seven aslan burçları şatafatı seven burçlardan. Kontrast ve altın detaylar kullanmayı severler. Yatak odalarına çok özenirler. Gösterişi sevdikleri için dekorasyonda aksesuara ve mobilyalara büyük paralar harcamaya çekinmezler. Turuncu sarı ve mor renkleri favori renkleridir.

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu

Başak Burçları

Oldukça mükemmeliyetçi olan başak burçları dekorasyonda da kendini gösteriyor. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünürler. Mutfak ve salon dekorasyonuna özellikle ağırlık verirler. Beyaz, gri, bej ve nötr renkler favorileridir. Bu renkler onlara huzur verir. Doğayı sevdiklerinden canlı bitkilerden de hoşlanırlar. Sadeliği ve doğallığı tercih ederler. Titiz ve düzenli olduklarından evlerinde bol raflı ve kullanışlı dolapları görebilirsiniz. Geniş evleri, ahşap mobilyaları ve detayları severler.

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu

Başak Burçları bol raflı ve kullanışlı dolapları tercih ederler.

Terazi Burçları

Pastel renkleri seven terazi burçları dekorasyonda kontrastı tercih ediyor. Salon ve mutfak favori yerleridir. Desen kullanmayı, aydınlatma aksesuarlarını, renkli duvar tablolarını, süslü perdeleri ve büyük avizeleri severler. Enerjik olduklarından bu hareketliliği bulundukları ortama da yansıtmaktan hoşlanırlar.

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu

Akrep Burçları

En favori odaları yatak odalarıdır. Siyah beyaz kontrastını çok severler. Temizliğe ve aydınlığa önem verirler. Bu yüzden beyaz mobilya tercih ettikleri görülür. Mumları, duvar resimlerini, sabunları ve egzotik kokuları dekorasyonda kullanmayı severler.

Yay Burçları

dekor

Gezgin ruha sahip yay burçları dekorasyonda harita ve benzeri aksesuarları kullanmayı severler.

Gezgin ruhları ve özgürlükçü yanlarıyla bilinen yay burçları aynı zamanda değişken ruh haline de sahiptirler. Bu yüzden her yerde yaşayabilirler. Bir çadırda yaşamak bile onlar için bir daireden farksız olabilir. Otantik ve modern karışımı bir dekorasyonu tercih ederler. Ev dekorasyonu aksesuarı olarak kitapları ve haritaları kullanabilirler. Turuncu, mor, turkuaz ve mavi tonları favori renkleridir. Etnik desenleri, kilimleri ve duvar tablolarını evlerinde görebilirsiniz. Evin bahçesi ve balkonu en sevdikleri alanlardandır. Canlı bitkilerden hoşlanırlar. Rahatlıklarına düşkün olan yay burçlarının evlerinde büyük minderleri de görebilirsiniz. Misafir ağırlamayı da severler.

 

 

İlginizi çekebilir; Balayı Tatili Nasıl Olmalı ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu