e
sv

4 Adımda Oturma Odanızı Yenileyin

563 Okunma — 21 Şubat 2021 21:53
Oturma Odası

Oturma odaları evde en çok zamanımızın geçtiği alanlar. İçinde en çok vakit geçirdiğimiz yerlerdeki düzen ve dekorasyon bazen canımızı sıkabilir ve değişmek isteyebiliriz. Ancak gerek maliyet, gerekse zaman kaybı gereği buna pek yeltenemeyiz. Aslına bakarsanız en ufak bir değişiklikle bile  farklı tarzda bir hava yaratmak mümkün. Bu yüzden size bu yazımızda fazla maliyet harcamadan 4 adımda oturma odanızı yenileme fikirlerinden bahsedeceğiz.

4 Adımda Oturma Odanızı Yenileyin

4 Adımda Oturma Odanızı Yenileyin

Koltuk Şalı Kullanın

Kanepenin bir kenarında kendi halinde dağınık duran bir koltuk şalı düşündünüz mü hiç ? Bu oturma odanıza oldukça güzel ve değişik bir hava katacaktır. Aynı zamanda bunu küçük bir dokunuş gibi düşünün. Belki size alışılmışın dışında bir şeymiş gibi gelebilir. Ancak denemekte bir zarar olacağını düşünmüyoruz. Koltuk şallarında odanızı uyumlu bir renk ya da kontrast olacak bir renk tercih edebilirsiniz. Oturma odanız için hem ekonomik, hem de güzel bir değişiklik olacaktır.

4 Adımda Oturma Odanızı Yenileyin

Ufak bir maliyetle koltuk şalı kullanmak, odanızda göz alıcı bir etki oluşturabilir.

Perdeleri Yenileme

Perde ve tüller de oturma odasında en çok göze çarpan ve dekorasyona etki eden eşyalardan bir tanesi. Bu yüzden tek başına bir perde değişimi yapmanız bile büyük fark yaratacaktır. Bununla birlikte odaya göre renk uyumunu, ısıya ve ışığa göre kumaş kalitesini dikkatli seçmenizde fayda var. Renk konusunda yine koltuk ve diğer mobilyalarınız ile ya da duvar renginize kontrast olacak şekilde de seçim yapabilirsiniz.

Perdeler

Photo by; David A. Land

Kırlentler

Kolayca değişiklik yapabileceğiniz eşyalardan biri de kırlentler. Resimli ya da renkli dekoratif kırlentler kullanarak oturma odanıza göz alıcı bir etki verebilirsiniz. Aynı zamanda kırlentler ufak eşyalar olduğundan sıkıldığınızda çok kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz. Başka bir deyişle oturma odanıza renk ve değişiklik katmak için oldukça etkili ve pratik bir çözüm.

Kırlent

Sıkıldığınızda kırlentleri kaldırıp, saklamanız çok kolaydır.

Dekoratif Objeler

Tıpkı kırlentler gibi dekoratif objeler de oturma odanıza değişiklik katma açısından etkili eşyalardır. Özellikle masanızın üstüne koyacağınız hoş bir vazo, sehpaya koyacağınız göz alıcı bir biblo oturma odanıza hoş bir hava katabilir. Aynı şekilde fazla maliyetli de olmazlar ve istediğiniz zaman ortadan kaldırıp saklayabilirsiniz. Sadece doğru tercihlerde bulunmak gerek.  Son olarak tabii aşırıya kaçıp evi fazla objelerle doldurmamak.

Oturma Odası

Photo by; David A. Land

Bunların dışında;

Oturma odanızda sıkıldığınız bir eşyanızın rengini yenileyebilirsiniz. Hem eskiyi değerlendirmiş, hem de yepyeni bir görünüm kazandırmış olursunuz. Etrafa yeşil bitkiler koymak veya yapay çiçekler kullanmak da odanıza güzel bir değişiklik katacaktır.

Bu yazımızı beğendiyseniz, Buzdolabı Temizliği Nasıl Olmalı ? yazımız da ilginizi çekebilir…

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

4 Adımda Oturma Odanızı Yenileyin