e
sv

Tv Ünitesi Seçimi Nasıl Yapılır ?

518 Okunma — 20 Şubat 2021 20:18
Tv Ünitesi

Televizyon hemen hemen bütün evlerde olmazsa olmaz eşyalardan. Haliyle onun nereye konulması gerektiği de dekorasyon sürecinin bir parçası oluyor. Bu yüzden tv ünitesi seçimi nasıl yapılır, sorusuna cevap olacak bir kaç öneri hazırladık.

Tv Ünitesi Seçimi Nasıl Yapılır ?

Tv Ünitesi Seçimi

Kullanım Amacınıza Göre Tercih Yapın

Özellikle oturma odasında çokça ıvır zıvıra sahip ve bunları saklayacak bir yer arıyorsanız, tv ünitesini de dolaplı seçmenizde fayda var. Eskisi gibi tüm duvarı kaplayan televizyon dolapları var mıdır, bilinmez. Ancak bunlar gibi kullanışlı ve saklama alanlarına sahip farklı tv üniteleri mevcut. İhtiyacınızı giderecek şekilde her dekorasyona uyum sağlayacak, çekmeceli, kapaklı ya da raflı üniteler tercih edebilirsiniz. Bu aşama için tv ünitesinin güzelliği yanında, kullanışlı olmasını da düşünmeniz gerekecektir.

Özel Yapım Üniteler

Eğer imkanınız varsa arzu ettiğiniz tv ünitesini yaptırmak harika bir fikir olabilir. Çünkü her detayda sizin istediğiniz dokunuşlar olacaktır. Öncelikle nasıl bir model istediğinize karar verip, bunu güzelce kağıda dökmek gerek. Tabii işin bu kısmı da sizin tasarım ve çizim yeteneğinize kalıyor. Dekorasyon dergilerinden, internet ortamındaki modellerden ilham alıp kendi tasarımınızı yaptırabilirsiniz.

Model kararı verdikten sonra iş, ebatlarını belirlemeye geliyor. Bu konuda da çok dikkat etmek gerek. Çünkü kullanamayacağınız ve salonunuzda küçük ya da büyük duran bir ünitenin bir anlamı olmaz. Ayrıca hem cebinize, hem de emeklerinize yazık olur. Bu yüzden salonunuzun büyüklüğünü ve tv ünitenizi koyacağınız alanı göz önüne alarak uygun bir ölçü belirlemelisiniz. Yüksek ihtimalle yaptırmak istediğiniz atölye size yardımcı olacaktır. Bu işin maliyetini de sizin seçeceğiniz malzeme belirleyecektir. Genelde tv ünitelerinde daha dayanıklı ve güçlü olduğu için kontrplak malzeme kullanılıyor. Ama siz daha doğal bir görünüm için ahşabı tercih edebilirsiniz. Bunun dışında alüminyum, cam ve sert plastik malzemeden tv üniteleri de mümkündür.

Tv Ünitesi

Evinize uygun bir ünite seçmelisiniz.

Televizyon Boyutu

Elbette televizyon ölçüsünü göz ardı etmemek gerek. Tam bir uyum olması için televizyonun ölçüsüne göre ünite seçimini yapın. Alt kısımda kalan standın televizyondan gerektiği şekilde daha geniş ve ağırlığını taşıyabilecek kadar sağlam olmasına dikkat etmelisiniz.

Her Koşulda Tv Keyfi için

Büyük bir ünite yerine televizyonu duvara monte ederek kullanmak da mümkündür. Kenarda kalan kısımlara uygun raflar yerleştirerek harika bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu şekilde mekanda yer tasarrufu etmiş olursunuz. Ayrıca televizyonu hareket ettirilebilir özellikte duvara montaj yapabilir, normal sehpalar için hafif ve tekerlekli olanları da tercih edebilirsiniz. Böylelikle her açıdan televizyon izleme imkanınız olmuş olur. Özellikle ufak alanlar için…

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Tv Ünitesi Seçimi Nasıl Yapılır ?