e
sv

Kız Bebek Odası Örnekleri

511 Okunma — 10 Nisan 2021 20:44
Sarı Bebek Odası

Kız Bebek Odası Örnekleri

Bebek odası dekorasyonları, modern dekorasyon fikirleri doğrultusunda cinsiyete özel oluşturulmaya başlandı. Kısa bir süre öncesine kadar tüm bebeklerin, hatta arasında yaş farkı olsa bile tüm çocukların aynı odada kalabiliyordu. Şimdi ise imkanlar el verdiği sürece, tüm çocukların kendine ait odası olması gerektiği düşünülüyor.

Kız Bebek Odası Örnekleri

Kısa bir süre öncesine kadar tüm bebeklerin, hatta arasında yaş farkı olsa bile tüm çocukların aynı odada kalmasının uygun olduğu düşünülürdü.

Özellikle kız ve erkek çocuklarının belli bir yaşa geldikten sonra aynı odada kalmasının, çocukların fiziksel ve cinsel kimliği açısından uygun olmadığı düşünülüyor. Biz de bugün, kız bebek odası örnekleri ve onların özellikleri hakkında bir yazı hazırladık.

Kız Bebek Odası Örnekleri

Kız Bebek Odası Örnekleri

Kız bebeklerin odalarının dekorasyonunda sadece pembe renkleri ön plana çıkarmak veya prenses gibi tüller kullanmak burada dikkat çekmek istediğimiz noktalar değil. Aslında araştırmalar bebeklerin cinsel kimliklerinin gelişiminde renklerin tahmin ettiğimizden çok daha az etkili olduğunu kanıtlamıştır. Bebekler belirli bir yaşa gelene kadar ne tarz oyuncaklarla oynadıklarını veya ne renk kıyafetler giydiklerini fark bile etmiyorlar.

Siyah Oda Tasarımı

Photo by WINTER DAISY

Dolayısıyla mavi bir bebek odası, arabalarla dolu bir oda bebeği hiç bir şekilde etkilemiyor. Bu dekoratif detaylar sadece ailelerin “oğlum var” veya “kızım var” demesini sağlıyor.

Kız Bebek Odası Örnekleri

Yapılan araştırmalar bebeklerin belirli bir yaşa gelene kadar ne tarz oyuncaklarla oynadıklarını fark etmediklerini gösteriyor.

Ayrıca kız bebek odası örnekleri,  bir kaç farklı yaş grubunu kapsıyor. 0 – 2 yaş arası bebeklerin sadece konforlu bir ortama ihtiyacı vardır. Bu sebeple, sağlıklı malzemeler kullanarak yapılmış kaliteli bir bebek odası mobilyaları bu odaların ihtiyacı olan özelliklerdir.

Sadelik

Minimal Oda

Kız Bebek Odası
Source; Kresswellinteriors

Hızla büyüyen bebeklerin, hızla değişen ihtiyaçlarını düşündüğümüzde onlara çok süslü odalar hazırlamak gereksizdir. Bu sebeple bebek odalarının, duruma göre kolayca değiştirilebilen özelliklerinin olması çok önemlidir.

Özellikle beşiğin karyola olarak kullanılabiliyor olması veya etrafındaki korkulukların kaldırılabiliyor olması gerekir. Böylece kısa süre içerisinde yeniden dekorasyon yapmak zorunda kalmazsınız. Aynı zamanda sıfırdan mobilya almadan çocuğunuzun odasını yenileyebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kız Bebek Odası Örnekleri