e
sv

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı ?

484 Okunma — 02 Mart 2021 00:43

Bebek odaları, anne-babalar için oldukça önemli bir alan. Çünkü gözünüz gibi bakıp, büyütecek olduğunuz evladınızın ilk odası olacak. Haliyle sağlıklı bir büyüme göstermesi için rahat ve konforlu bir odada uyusun istiyorsunuz. Bunun için masal gibi bir oda hayal ediyorsunuz. Ancak sizin hayalini kurduğunuz dekorasyon, her zaman bebeğiniz için doğru bir seçim olmaz. Bu sebeple bu yazımız da, bebek odası dekorasyonu için birkaç tüyo vermek istedik.

Bebek odası dekorasyonu için seçimleriniz ileriye yönelik olsun…

Genellikle aileler, hep çizgi film kahramanlarından oluşmuş bir oda hayal ederler. Gerçekten de ortaya harika dekorasyonlar çıkıyor. Ancak şöyle bir durum söz konusu. Tercih ettiğiniz dekorasyonu ileriye yönelik olacak şekilde seçmeniz de fayda var. Çünkü yeni doğan bir bebek için çocukluk dönemlerine kadar hayal kahramanlı bir oda kullanması gayet tabii cazip gelecek. Ancak zamanla yaş aldıkça zevki değiştiğinden dekorasyonu da değişmek zorunda kalacaksınız. Bu da cebinize yansıyacak ve zaman harcamanıza sebep olacaktır.

Bu yüzden yeni doğan bebeğiniz için ayrı bir oda yapacağınız zaman, ileriye dönük seçimler yapmalısınız. En azından okul çağına kadar, hatta ergenlik çağına kadar, yaptığınız dekorasyonu severek kullanacaktır. Böylelikle değişmeniz gereken tek unsur beşik olacaktır.

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı ?

Bebeklerin sağlıklı gelişimleri için doğru renkleri tercih etmek gerek.

Aynı şekilde renk tercihi yaparkende her yaşa uygun olmasına dikkat edebilirsiniz. Hem duvar rengi, hem de mobilya rengini ileride her dekorasyona kolayca uyacak şekilde seçebilirsiniz. Tabii bebeğinizin gelişim sürecine olumlu etki edecek renkleri de bilmek gerekiyor. Bunun için renklerin psikolojiye etkisini araştırabilir ya da bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Bununla ilgili, Çocuk Odaları için En İyi Renkler yazımız da size yardımcı olacaktır.

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı ?

Bebek Odası Dekorasyonu

Mobilya yerleşimine de dikkat etmek gerek. Mesela cam kenarı ya da direk ışığın vurduğu yerlere beşik koymamaya dikkat edin. Çünkü bebeğinizin sağlıklı gelişimi için, sağlıklı bir uykuya ihtiyacı var. Ancak doğru olmayan ışık açısı, bu durumu maalesef engelleyecektir. Bu sebeple yatağını, yüzüne direk ışık vurmayacak şekilde ayarlayın…

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı ?