e
sv

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

1000 Okunma — 24 Kasım 2020 08:40
Aydınlatma Fikirleri
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı: Yatak odalarında mobilyaların rahat yerleştirilebilmesi için ideal boyut 15 metrekare olarak kabul edilmektedir. Ancak her zaman bu boyutta bir yatak odasına sahip olamayabilirsiniz. Eğer küçük bir yatak odasına sahipseniz seçeceğiniz mobilyalar, duvar rengi, perde kullanımını doğru şekilde uygulamak önemli olacaktır.

Küçük Yatak Odaları İçin Kullanışlı Fikirler:

Küçük Yatak Odaları İçin Kullanışlı Fikirler

Yatak odalarındaki yatak tercihi doğru olursa, yatağa oturma fonksiyonu da katmış oluruz..

Küçük bir yatak odasına sahipseniz öncelikle dekorasyonu basit ve sade tercih etmenizde fayda olacaktır. Seçeceğiniz yatağı, yatak başlığı kullanmak yerine duvara yaslı şekilde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Böylece küçük de olsa belirli bir yer kazancınız olacaktır.

Ek olarak yatak boyutunu da en büyük boy olarak tercih etmek yerine aynı zamanda oturma alanı da olarak kullanabileceğiniz bir ürün olarak satın alabilirsiniz..

Kompakt Mobilya Seçimi:

Kompakt Mobilya Seçimi. Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Küçük yatak odası düzenleme metotları..

Ayrıca tuvalet masası kullanacaksanız bunu da duvara monte edilecek ve gerektiğinde açılıp kapanacak şekilde tercih edebilirsiniz. Bunu aynı zamanda gerektiğinde çalışma masası olarak da kullanılacak şekilde tercih ederseniz çok daha işlevsel olabilecektir.

Bu tip masaların duvara monte şekilde kullanılmasının bir diğer avantajı da altına farklı bir mobilya daha yerleştirmenize imkân sağlamasıdır. Örneğin altlarına yerleştireceğiniz sepetler ile ek depolama yerleri elde edebilirsiniz.

Küçük yatak odalarını olduğundan daha büyük bir alan olarak göstermenin hilelerinden biri ayna kullanmaktadır. Örneğin bir duvarı ayna ile kaplatmayı tercih edebilirsiniz. Dekorasyon açısından ayna şık bir aksesuardır.

Eğer duvarın tamamında kullanmak istemezseniz odanızın büyüklüğüne uygun farklı boylarda ayna tercih edebilirsiniz. Aynayı pencerenin tam karşısına yerleştirirseniz gün ışığını yansıtacağından çok daha ferah bir odaya sahip olmanız mümkün olacaktır.

Yalnız bu durum uyku açısından bir dezavantaj teşkil edeceğinden, ışık geçirmeyen perdeleri tercih etmek uyku kaliteniz açısından daha yararlı olacaktır.

Küçük odalar için en büyük sorunlardan biri de odaya uygun olacak ve aynı zamanda kullanışlı olacak bir gardırop bulabilmektir. Kullanışlı olmayan, çekmeceye sahip olmayan bir dolap eşyalarınızın dışarıda kalmasına neden olabilecektir. Böylece odanız çok çabuk dağılacak ve her zaman karmaşık görünecektir.

Bunu önlemek için eğer yeriniz uygun ise odanın bir bölümünü giysiler için ayırabilir, bu kısmı da şık bir kadife perde ve/veya farklı bir ayıraç kullanarak ayrı bir bölüm haline getirebilirsiniz. Böylece o alanı, raflar, askılar kullanarak giysilerinizi depolayacak şekilde bir alan haline getirebilirsiniz. Böylece odanız dağınık da gözükmeyecektir.

Aksesuar Kullanımı:

Aksesuar Kullanımı

Duvara montel edilen rafların aksesuar açısından sağladığı zenginlik, alan tasarrufu sağlar..

Duvara monte edeceğiniz farklı boyutlarda raflar kullanarak hem kitaplarınızı koyabileceğiniz hem de dekoratif objeler, kaktüsler kullanabileceğiniz alana sahip olabilirsiniz.

Komodin kullanımı yerine yine duvara monte edeceğiniz başucu rafı kullanmak da alan açısından oldukça tasarruf elde edebileceğiniz bir yöntemdir.

Aydınlatma Fikirleri:

Aydınlatma Fikirleri. Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Aydınlatmayla ilgili sorunlar yaşamamak için açık renk tül pel perdeler kullanmak kafidir. Böylelikle ışığın odaya daha rahat yayılması sağlanır..

Küçük odanızın daha ferah görünmesi için mümkün olduğu kadar açık renk tül perdeler tercih edebilirsiniz. Ayrıca kaliteli bir uyku açısından güneş geçirmeyen perdelerden faydalanmanız uygun olacaktır. Perdelerin tonlarını da odanıza uygun şekilde seçebilirsiniz. Odada büyük bir avize yerine sarkıt lambalardan faydalanabilirsiniz.

Uyumanızı kolaylaştıracak bitkiler..

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı ve Dekore Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?