e
sv

Yeni Evliler için Dekorasyon Önerileri

375 Okunma — 10 Nisan 2021 00:53
Yeni Evliler için Dekorasyon Önerileri

Yeni Evliler için Dekorasyon Önerileri

Evlenmek kelimesi, adı üstünde ev kurmaktan gelir. Özellikle eski zamanlarda gençlerin çoğunlukla kendi aileleri ile yaşadıklarını ancak evlendikleri zaman kendi evleri olduğunu düşünürsek kelime tam anlamı ile yerini bulur. Ayrıca eskiden beri süregelen yeni evlilere ev hediyesi adeti de buradan gelir. Yeni evlenenler evlerini de yeni kurdukları için onlara ev hediyesi alarak katkıda bulunmak icap eder. Bu sebeple bizde size yeni evliler için dekorasyon önerileri hazırlamak istedik. Böylelikle hem gereksiz masraflardan kaçınmış, hem de evlilik telaşesi içinde gereksiz yere dekorasyona zaman kaybetmemiş olursunuz.

Kendi Eviniz mi ? Kira mı ?

Yeni evliler dekorasyon yaparken bir konuya dikkat etmeleri gerekir. Dekorasyon yapacakları ev kendi evleri mi, yoksa kira mı ? Ne kadar süre boyunca bu evde kalmayı planlıyorlar ? Genç devlet memurlarının bir kaç senede bir yer değiştirdikleri düşünülürse, böyle bir durumda yapılan onca masrafın boşa gitmesini kimse istemez. Ayrıca tekrar tekrar dekorasyon yapmak da oldukça sıkıntılıdır.

Yeni Evliler için Dekorasyon Önerileri

Yeni Evliler için Dekorasyon Önerileri

Eğer eviniz kira ise veya yer değiştirme durumunuz varsa kesinlikle büyük dekorasyon konusuna girmeyin. Aynı zamanda daha mobilya bazlı, az ve öz eşya kullanın. Eşyalarınızı taşıyacaksanız kocaman ve tek parça eşyaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca kendine oldukça geniş bir yer bulan minimalist dekorasyon tarzları bu durumda sizin için mükemmeldir. Az eşya ile konforlu dekorasyonları yapmaya çalışan bu tasarımcılar, size taşınabilir sağlam mobilyalar sağlayabilirler.

Yeni Evliler için Dekorasyon Önerileri

Photo by Vanitjan

Bebek ve çocuk odası dekorasyonu gibi detaylara, kesinlikle bebek ortaya çıkmadan başlamamak gerekir. Çok yakın bir zamana kadar çeyiz adeti vardı. Hatta bir çok yörede hala vardır. Anneler çocukları için zaman içerisinde bir çok şey alır, bir kenara koyar evlendikleri zaman çocuklarına verirdi. Bundan beş sene öncesinde bile alınan herhangi bir şeyin şu anda demode olduğunu düşünürsek artık çeyiz kavramının neden olmadığını anlarız. Bebek ve çocuk odaları da aynı şekilde hızla modası geçen mobilyalardır. Bu yüzden bebek gelmek üzereyken yavaş yavaş odasını dekore edebilirsiniz. Bu ve bunun gibi benzeri durumları aşama aşama düşünmeniz, sizi gereksiz dekorasyon masrafından kurtaracaktır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yeni Evliler için Dekorasyon Önerileri