e
sv

Tavan Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

580 Okunma — 01 Mayıs 2021 01:11
Tavan Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Tavan Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Tavan dekorasyonları evlerimize farklı tarzlar ve zevkler katabileceğimiz, odalarımızın üst kısmında bulunan duvarlara istediğimiz dizaynı yapabileceğimiz önemli iç tasarımlardan birisidir. Peki, evimizdeki odaların tavanlarını tasarlarken nelere dikkat etmeliyiz, ne yaparsak daha hoş görünür, gelin bu konu hakkında konuşalım.

Tavan Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Tavan dekorasyonu ev içi önemli tasarımlardan birisidir.

Evimizdeki odaların tavanlarını dekorasyon ederken tek engel hayal gücümüzdür. Bazı teknik detayları öğrendikten sonra kendi zevkiniz ve tarzınız doğrultusunda farklı şekillerde tavanlarınızı dekore edebilirsiniz.

Tavan Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Gökyüzü tavan dekorasyonu.

Duvar Boyası ve Duvar Kağıtlarından Yararlanın

Odayı boyarken bütün duvarların aynı ve koyu renkte olması odaya boğuk ve kasvetli bir hava katar. Duvarları boyarken açık renk seçmek tavanın ve odanın daha ferah ve iç açıcı olmasını sağlar. Tercihen duvarların açık renge boyanması ve tavanın koyu renge boyanması evinizi ziyaret edecek olan insanların tavana olan dikkatini çekecektir. Çeşitli duvar kağıtları ve kartonpiyerler de tavan dekorasyonunda kullanılabilir. Bunun dışında tavanlarınızı boyarken farklı renkler ve geometrik şekillerden faydalanabilirsiniz. Bu ortama daha farklı bir hava katacaktır.

Tavan Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Tavan Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Şık Asma Tavan ve Duvara Gömmeli Aydınlatma Sistemlerinden Faydalanın

Tavan için aydınlatma sistemleri ile beraber, geometrik şekiller kullanarak, asma tavan uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca alçıpandan yapılmış asma tavanları süslemek ve görüntülerini zenginleştirmek için şerit LED ve spot lambaları kullanabilirsiniz. İsterseniz şerit LED’ler ile istediğiniz görüntüyü vererek aydınlatmaya farklı bir tarz katabilirsiniz. Buna ek olarak sevdiğiniz bir temayı kullanarak gergi tavan modellerine yer verebilirsiniz. Mesela deniz, okyanus, gökyüzü, ateş, duman vb. temalar hayal gücünüzü canlandıracaktır. Daha otantik ve doğal bir tavan dekorasyonu için ahşap görünüm de kullanabilirsiniz. Bunun için zeminde kullandığınız parkeleri bile tavana uygulamak mümkün. Zeminle beraber kombine olduklarında daha ilgi çekici olacaklardır. Ayrıca ahşap asma tavanda panel ışıklandırma sistemi de kullanmak odanıza ayrı bir tarz katacaktır. Tavan ahşap dekorasyonunda kartonpiyer kullanmakta gayet başarılı sonuçlar veriyor. Dilerseniz ahşap tavanınız için kenarlarda bordür ya da üç boyutlu, desenli ya da geometrik tasarımlara yer verebilirsiniz.

Tavan Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Copyright; Dada Architecture

Aksesuarlar ve Aydınlatma Elemanları ile Tavan Dekorasyonlarınızı Zenginleştirin

Şık ve hoş bir görünüm için asma tavanların içine gömülen LED ve spot ışıklardan faydalanabilirsiniz. Dilerseniz her bir spot için farklı bir renk kullanarak odanıza retro bir hava katabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli geometrik şekillerdeki avizeleri kullanarak odanıza dilediğiniz gibi bir hava yaratabilirsiniz. Böylece modern ve şık evleriniz için daha farklı dekorasyonlar yaratabilirsiniz. Ayrıca avizelerin yanı sıra sarkıt lambalar da tavan dekorasyonun da size yardımcı olacaktır. Farklı boyutlardaki sarkıt lambalar ile tavanlarınıza şık ve farklı bir görsellik katabilirsiniz. Tavanlarınızda ayna kullanmak, köpük ile tavan süslemeleri yaratmak da hoş bir dekorasyon ortaya çıkaracaktır. Ayrıca tavan için kullanılan farklı resim çalışmalarını da denebilirsiniz.

Tavan Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Tavan Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?