e
sv

Ev Dekorasyonunda Neon Renkler

404 Okunma — 06 Mayıs 2021 16:46
Ev Dekorasyonunda Neon Renkler

Ev Dekorasyonunda Neon Renkler

Genelde ev dekorasyonunda canlı renklerin kullanımı fazla cesaret gerektirdiği için pek fazla tercih edilmemektedir. Özellikle neon renkler, göz alıcı olduğundan ender tercih edilmekte ya da ufak detaylarda kullanılmaktadır. Birbirine zıt olan renklerin ev dekorasyonunda kullanımı bir trend olarak korkutucu bir hal almış. Bu sebeple çoğu zaman tercih edilmemiştir. Ayrıca toplum olarak ev dekorasyonu yaparken soft ve sade renkleri tercih ettiğimizden neon renkler pek kullanılmamaktadır.

Ev Dekorasyonunda Neon Renkler

Ev Dekorasyonunda Neon Renkler. Source; Keep on Styling

Toprak tonlarının dekorasyonda tercih edilmesi artık alışılmış ve neredeyse bir klasik halini almıştır. Neon renkler kullanarak bir uyum yakalanabileceği ve oldukça şık bir ev dekorasyonu yapılabileceği ise çoğu kişinin aklına gelmemektedir. Ayrıca dediğimiz gibi düşünülse bile pek fazla cesaret edilmemektedir.

Ev Dekorasyonunda Neon Renkler

Oturma alanında neon dekorasyon.

Aslına bakarsanız, neon renkler dekorasyonda doğru bir şekilde ve doğru parçalarla birleştirildiğinde son derece şık  bir ortam oluşturabilmektedir. Zıtlıkların yaratacağı mükemmel uyum neon renklerle kolayca sağlanabilir. Aynı zamanda dekorasyonda sıra dışı bir tercih yaparak klasik anlayıştan uzaklaşabilirsiniz. Burada önemli olan şey, bu konudaki cesaretinizi ortaya koymak ve tercihlerinizi doğru bir şekilde yapmak. Özellikle mutfak ve banyo gibi alanlar için kullanışlı olan neon renkler evinize ayrı bir hava katacaktır. Aynı zamanda renklerin enerjisi ile bambaşka bir atmosfer ortaya çıkacaktır.

Ev Dekorasyonunda Neon Renkler

Ev Dekorasyonunda Neon Renkler

Yatak odası dekorasyonu için ise neon renkleri tercih etmenizi pek tavsiye etmiyoruz. Yatak odanızda sakinleşmek, günün yorgunluğunu ve stresini atmak için soft renkler daha çok tercih edilmelidir. Neon renkler ise canlı ve enerji dolu bir hava kattığı için gevşemenizi pek sağlamayacaktır. Bu sebeple oturma odası, mutfak, banyo, koridor gibi alanlar neon renkler için daha uygundur.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ev Dekorasyonunda Neon Renkler