e
sv

Kolay Dekorasyon Fikirleri

465 Okunma — 31 Mart 2021 21:13
Kolay Dekorasyon Fikirleri

Bir kaç ufak değişiklikle yaşam alanınızda farklı bir tarz yaratmak artık çok kolay. Mesela desenler, yaşadığımız yerleri göz alıcı yapmanın ve onlara farklı bir hava katmanın en iyi yolu. Desenleri kullanarak evinizin havasını kolayca değiştirebilirsiniz. Bu ve benzeri önerilerle bu yazımızda size kolay dekorasyon fikirleri neler, kısaca bahsedeceğiz.

Aslında böyle bir durumda düşüneceğiniz tek şey bulunduğunuz ortamda nasıl bir atmosfer istediğiniz. Sakinlik ve rahatlık mı ? Yoksa küçük detayların kombinasyonlarımı daha çok hoşunuza gider. İşte buna göre uygulayacağınız bazı adımlar:

Birinci Adım: Evinizin Duvarları

Yatak Odası

Duvar renkleri dekorasyonu ortaya çıkaran en önemli unsurlardan.

Duvar ve tavanları desenlerle dikkat çekici yapmak adına alçı, boya ve duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Ancak tavanların yüksekliğini göz ardı etmeden kararınızı vermeniz gerek. Tavanınızın boyu çok yüksekse, koyu renk tonları kullanarak tavanı daha uygun gösterebilirsiniz. Duvar ve tavanda bir detayı özellikle belirtmek isterseniz zıt renkler kullanabilirsiniz. Böylece o detayı vurgulamış olursunuz.

İkinci Adım: Evin Yer Döşemeleri

Kolay Dekorasyon Fikirleri

Kolay Dekorasyon Fikirleri

Duvarlarınızı istediğiniz şekle soktuktan sonra artık işin geri kalan kısmına, yani ikinci adımına geçebilirsiniz. Taş, seramik, duvardan duvara halı gibi çok sayıda yer döşemesi alternatifi bulunmakta. Ayrıca hepsi ayrı ayrı desen seçenekleri de içermekte. Bunlardan herhangi birini dekorasyonunuza uyacak şekilde tercih edebilirsiniz.

Üçüncü Adım: Salon ve Diğer Odalardaki Mobilya ve Perdeler

Kolay Dekorasyon Fikirleri

Perdeler ve kanepelerin uyumu.

Kanepe ve sandalyelerinizin döşemelerinde kullandığınız desenler gibi, perdelerinizde de hangi deseni kullanacağınıza karar vermek önemli. Doğal çizgilerden meydana gelen bir desen mi? Yoksa çiçekli ve puantiyeli desenlerin oluşturduğu bir kombin mi görmek istersiniz ? Yalnız kanepe ve sandalyelerde desenli kumaş tercih ettiyseniz, uyum açısından perdelerinizi düz renk yapmanız daha göze hitap edecektir diye düşünüyoruz.

Dördüncü Adım: Aksesuarlar

Kolay Dekorasyon Fikirleri

Canlı bitkilerle doğayı eve taşımak…

Dekorasyon tamam. Artık işin en kolay kısmına geldi. Sıra aksesuarlarda. Bir resim, halı veya kilim, abajur ya da basit bir çini bazen bulunduğunuz ortamın havasını bir anda değiştirebilir. Aksesuarların desen dillerini bilmek, mekanınızda oluşturmak istediğiniz atmosferi yaratmak için size kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca canlı bitkilerle de doğayı evinize getirebilir, böylelikle ferah bir ortam sağlayabilirsiniz.

Kolay Dekorasyon Fikirleri

Kolay Dekorasyon Fikirleri

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kolay Dekorasyon Fikirleri