e
sv

İş yeri Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

564 Okunma — 27 Haziran 2021 16:01
İş yeri Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

İş yeri Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Hangi işi yaparsanız yapın; eğer işiniz ofis yani bir dükkan ise kesinlikle dekorasyona önem vermelisiniz. Özellikle de giriş alanı çok fazla önem taşır. Çünkü girişte gelen müşteriye aslında mesaj verirsiniz. Bunun için iş yeri girişlerinin dekorasyonu büyük önem taşır. Eğer girişinizde iyi bir dekorasyon varsa gelen müşteride bırakacağınız etki o kadar büyük olacaktır. Bu nedenle iş yeri dekorasyonunun girişine önem göstermelisiniz.

Dekorasyon işine önce girişten başlayın, çünkü resepsiyon giriştedir. Binanın temeli gibi dekorasyonun da temelidir. İnsanlarda iyi bir etki bırakmak için resepsiyon önem göstermelisiniz. Resepsiyon parıl parıl parlamalı ve güzel bir duruşa sahip olmalıdır.

İş yeri Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

İş yeri Dekorasyonu Nasıl Yapılır ? Butik Mağaza.

İş yeri Dekorasyonu İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Dikkat edileceklerin başında yer alan en önemli şey müşterinin ilgisini çekmektir. Ne kadar ilgi çekici bir tasarım geliştirirseniz müşteri o kadar etkilenecek ve iş yerinizden o kadar mutlu ayrılacaktır. İlgi çekici bir tasarım nasıl yapılır ? Bunun en başında renkler ve kullandığınız resimler yani tablolar yer alır. Renklerin psikoloji üzerinde oldukça büyük bir etkisi vardır.

İş Yeri Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Renkli Ofis Dekorasyonu.

İş yeri Dekorasyonu İçin Hangi Renkler Kullanılmalıdır ?

Aslında bu yaptığınız işe göre değişebilir. Çünkü renkler psikoloji üzerinde gerçekten büyük bir öneme sahiptir. Eğer cafe gibi samimi iş ortamı kuruyorsanız; cıvıl cıvıl renkler sizin için ideal olacaktır. Bunlara örnek olarak; sarı, turuncu gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer işiniz sakinlik gerektiren bir iş ise yani modacı gibi; bunun için daha soft renkler tercih etmelisiniz. Mesela bej rengi, bordo, lacivert gibi renkler seçenekleriniz arasında olmalı. Eğer bankacılık gibi ağır ve elit bir iş yeriniz varsa altın rengi, siyah ve beyaz gibi renkleri tercih edilebilirsiniz.

İş Yeri Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Sarı renk iş yeri dekorasyonu.

İş yeri Dekorasyonunda Hangi Eşyalar Bulunmalıdır ?

En popüler ve neredeyse her şeyle uyumlu olan akvaryum, kitaplık, güzel bir masa, koltuk gibi eşyalar; basit ama dekorasyonda müşterilerinizi etkileyecek eşyalar arasındadır. Ama bunu yapmak yerine daha sade ve şık duracak bir resepsiyon yapıp yanlarına birkaç koltuk da koyabilirsiniz.

İş yeri dekorasyonunda aydınlatma aksesuarları.

İş yerinin Işığı Nasıl Olmalıdır ?

Eğer iş yeri, iyi bir şekilde güneş alıyorsa fazla bir şey yapmanıza gerek yok. Ancak yeteri kadar ışık almıyorsa birkaç şık lamba ile bu sorunu çözebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İş yeri Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?