e
sv

Veranda Nasıl Döşenir ?

872 Okunma — 14 Ocak 2021 18:32
Veranda Nasıl Döşenir ?
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Veranda Nasıl Döşenir : Günümüzde zorlu bir süreç geçirmemize neden olan covid19 salgını birçok insanı daha rahat ortamlar yaratıp kaliteli günler geçirebileceği alan arayışlarına yöneltmekte. Sevdiklerimizle birlikte zaman geçireceğimiz alanlarla ilgili araştırmalar oldukça artmış durumda. Bunun en güzel örneklerinden biri de verandalar.

Veranda Nedir?

Veranda Nedir ?

Son zamanlarda bahçesi olan müstakil evlerde veya villalarda oldukça popüler hale gelen üstü kapalı oturma alanları da denilebilir verandalara..

İspanyolca karşılığı baranda, İtalyanca terazza olan veranda; Türkçe terimle, yapıların zemin katında yer ile aynı hizada veya yükseltilmiş, üzeri çatıyla örtülü, yanları açık ya da camlı olarak tercih edilebilen büyükçe balkon anlamına gelmektedir. Köylerde kapalı balkon olarak da adlandırılan verandanın birçok yörede farklı adlandırması da kaçınılmaz olabilmektedir.

Veranda Nasıl Döşenir?

Veranda Nasıl Döşenir ?

Veranda döşenirken en önemli kriterlerden birisi, mobilya renkleri ve verandayı tamamlayan renklerin birbirleriyle uyum içerisinde olmasıdır..

Döşeme konusunda en iyi fikri yine evlerimizin sahip olduğu konum ve şekil belirler. Kendi zevkimize ve aile bireylerinin zevkine uygun olarak döşenebilecek olan veranda zemin yapısı, bahçeye açılan alan, görsel olarak tamamlayacak renklerle uyum içinde dizayn edilebilir. Mekana uygun yeşil bir bahçeye uyum sağlayacak toprak tonlarıyla döşenmiş zemin, yine eşit tonlarda açık renkler barındıran ahşap masa sandalye takımları balkonunuzda geçirebileceğiniz ferah bir ortam için en ideal dekorasyon fikri olabilir. Döşemeye zeminden başlanıp duvar, cam, tavan, iç dekorla tamamlanması sağlanır. Zaman kazanmak amacıyla bir mimar eşliğinde daha kolay daha estetik bir alan yaratmak tercihler arasında sayılabilmektedir.

Temin Edilecek Malzemeler Nelerdir?

Temin Edilecek Malzemeler Nelerdir ?

Temin Edilecek Malzemeler Nelerdir ?

Zemin ve şekle bağlı olarak malzemeler arasında rahatlıkla tercih edilebilecek mekana estetik bir hava katacak Pimawood Ahşap Kompozit örnekleri mevcut olduğu gibi mermer, kaya, taş zemin kaplaması gibi örnekler de mevcut. İç dekor olarak da ahşap görünümlü otantik duvar kağıtları, şömine, masa sandalye takımları veya koltuk takımları, soğuğa ve sıcağa dayanıklı estetik saksı çiçekleri ve yine estetik görünüm yaratacak fon perdeler oldukça kaliteli bir hava yaratabilir.

Kapı ve camlar hava geçirmeyecek türden, isteğe bağlı havalandırma kapaklarına sahip olacak şekilde tercih edilmelidir. Zemin çıplak tercih edilmediği taktirde yine toprak tonlarında veya birkaç zıt renklerle karışık tonlarda halılar tercih edilip farklı bir hava oluşturulabilir.

Döşeme için kullanılacak malzeme nereden temin edilebilir?

Malzemeler, detaylı bir şekilde araştırılıp ister bir danışman ister kendi tecrübelerinizle not alınmalı, gerekli malzemeler fiyat ve kalite göz önünde bulundurularak değerlendirilmeli, kolaylık sağlaması açısından oldukça faydalı olacaktır. Temin edeceğiniz malzemeler birçok atölye firmaları, yapı malzeme satışı yapılan marka firmalardan kolaylıkla temin edilebildiği gibi ikamet edilen çevre civarlarda mevcut olan sanayi siteleri yoluyla da elde edilebilir. Tüm bu planlardan sonra işe koyularak yer arayışında bulunmanız artık kolaylaşacaktır.

Sonuç olarak hayalinizdeki verandaya bir kaç basit ipucu ile rahatlıkla kavuşabilir kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel alanlar yaratabilir boş zamanlarınızda, dinlenmek için vakit bulduğunuz anlarda kahve eşliğinde ister yalnız ister kalabalık şekilde dolu dolu geçirebileceğiniz alana kavuşabilirsiniz.

Seyahat esnasında en iyi çekim ekipmanları ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Veranda Nasıl Döşenir ?