e
sv

Ev Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli ?

675 Okunma — 21 Aralık 2020 15:51
Salon Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli ?
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ev Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli : Ev dekorasyonu, özellikle kadınların oldukça ilgilendiği ve dikkat ettiği bir husustur ve dekorasyon oldukça meşakkatli bir konudur. Temel prensipler, renk uyumu, mobilya ve dekoratif ürünlerin birbirine uyumlu şekilde seçilmesi çok önemlidir.

En zor başlangıç: Salon

Salon Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli ? Ev Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli..

Salon dekorasyonunda en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi mobilya ve duvar renkleri uyumudur..

Evin en zor bölümü hiç kuşkusuz salondur. Eğer bir misafir odası veya oturma odası yoksa misafirlerin ağırlandığı ve evin üyelerinin en çok vakit geçirdiği yerlerden biridir. Avize, duvar kâğıdı ve mobilya seçimiyle salon en çok özenilmesi gereken odadır hiç kuşkusuz. Öncelikle buradaki püf nokta salonun karmaşık görünmemesi ve anlamsız bir renk cümbüşüyle göz yormaması olacaktır. Bu sebepten genel olarak daha hafif renkte duvar kağıtları seçilmelidir. Beyaz, bej, kum beji, kirli beyaz, pudra renkleri gibi tonlar çok revaçta.

Mobilyalar yeterince renk katacağı için duvar kağıtları hafif ve iç açıcı renklerden oluşmalıdır. Mobilya seçiminde ise çok uç renklerden ziyade köyü pastel renkler seçilebilir. Bunun yanı sıra lacivert, bordo gibi cesur renklere de ev sahipliği yapabilir salon. Fakat burada dikkat edilmesi gereken husus, oturma grubu ile sehpa arasındaki renk uyumudur. Eğer koyu renk mobilya seçilecekse masa veya sehpanın ona nazaran beyaz gibi daha açık renklerde tercih edilmesi doğru olacaktır. Eski dönemlerde kollu avizeler moda olsa da artık daha minimal ve modern görünümlü avizelere şans verilmektedir. Sallantılı avizelerden ziyade led ışıklandırma gibi seçeneklere yer verilebilir.

Minimalist Bir Seçim: Mutfak

Mutfak Dekorasyonunda Minimalistlik

Günümüzde mutfak en fazla zaman geçirdiğimiz yerlerden birisi olduğundan, dekorasyonunda aşırı abartılı renklere kaçmaktan sakınmalıyız. Gözlere daha dinginlik hissi veren, minimalist bakış açısı sunan mutfak dekorları, sizin için daha mutluluk verici tercihler olacaktır..

Artık günümüz Amerikan mutfağı çok revaçta. Ancak ister Amerikan olsun ister olmasın, genellikle minimalist seçimlerle dizayn ediliyor evin mutfak bölümü. Günümüzde farklı zevklere ve bütçeye uygun birçok mutfak dolabı bulmak mümkün. Mutfakta geçirilen zamanı görmezden gelmemek gerek. Evin en önemli bölümlerinden biri olduğu hiç kuşkusuz. Buradaki önem verilmesi gereken detay ise yemek masasının yeri. Bazı evlerde yemek masası salon veya oturma odasında bulunurken yaygınlıkla mutfaktadır. Şayet yemek masası mutfakta ise mutlaka mutfak dolapları ve masanın renk uyumu göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin pastel renklerin hâkim olduğu mutfak dolaplarına daha sakin renkte bir yemek masası düşünülebilir. Veya parlak beyaz dolapların seçildiği bir mutfakta yemek masası seçmek daha kolaydır. Beyazın her renkle uyumu gözden kaçmamalıdır ve bu durumda limon renginden bordoya kadar birçok renk skalası ev sahibine eşlik ediyor.

Ev Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli ? Evinizi Dekore Ederken Yapmanız Gerekenler..

Menopoz nedir ? Belirtileri Nelerdir ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ev Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli ?