e
sv

Bahçe Mobilyası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

457 Okunma — 14 Şubat 2021 01:36

Bahar ve yaz ayları yaklaşırken, iple çektiğiniz bahçe keyifleri için de ufak hazırlıklar başlıyor. Eş, dostla güzel vakit geçirmek istediğiniz bahçenizde her şey konforlu ve kaliteli olsun istersiniz. Biz de bununla ilgili bazı püf noktalardan bahsetmek istiyoruz. İşte bahçe mobilyası alırken dikkat etmeniz gerekenler…

Bahçe Mobilyası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bahçe Mobilyası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kaliteli Malzeme Tercih Edin

Tercih edeceğiniz mobilyayı açık alanda kullanacağınızı unutmayın. Özellikle suya ve güneş ışığına karşı dayanıklı olması gerekiyor. Kısa sürede mobilya değiştirmek bütçenize olumsuz etki edeceğinden, aldığınız ürünün ne derece kaliteli olduğunu da bilmekte fayda var. Bu yüzden tercih yapabileceğiniz malzeme çeşitlerinden de kısaca söz etmek istiyoruz.

Plastik

Uygun fiyatlıdırlar. Ancak güneş ışığına maruz kaldıklarında kanserojen bir etki bırakabiliyorlar. Bu yüzden plastiğinde kalitelisini tercih etmekte fayda var. Termoset plastikten üretilmiş bahçe mobilyalarını almak doğru bir tercih olur.

Paslanmaz Çelik

Paslanmaz özellikli olduğundan dayanıklı ve temizliği kolaydır. Ancak diğer malzemelere göre ağır olması, tek dezavantajlarından…

Aliminyum

Hafiftirler ve temizlikleri kolaydır. Parlak görünümleriyle bahçenize şıklık katarlar. Ayrıca okside olmadıkları için uzun süre dayanıklı olurlar.

Sentetik Rattan

Her türlü hava koşullarına karşı dirençlidirler. Bakımları çok kolaydır. Ancak sentetik rattan bahçe mobilyalarında dikkat etmeniz gereken unsur, örgü uç bitimlerinin düzgün bir şekilde kapatılmış olmasıdır. Bunun dışında dezavantajları fazla renk ve model seçeneğinin olmamasıdır.

Teak Ağacı

Doğada nadir bulunan ve en sert ağaçlardan biridir. Teat ağacından üretilen bir bahçe mobilyası alırken malzemenin devlet lisanslı ormanlardan kesildiğinden ve A kalite malzeme olduğundan emin olmalısınız. Aynı zamanda düzenli bakımını yaparsanız en zorlu hava koşullarında bile dayanıklı olurlar. Ancak fiyatları yüksektir.

Bahçe Mobilyası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Açık Renkler Kullanın

Mobilyalarınız açık alanda zaman zaman güneş ışığına maruz kalacağından, solma problemi yaşamamak için krem, beyaz gibi açık renkler, ahşap ise ceviz tonlarını tercih etmenizde fayda var. Aynı şekilde kullanacak olduğunuz minderlerin kumaşlarınında güneşe karşı dayanıklı olması gerekiyor. Açık alana uygun, güneşe ve neme dayanıklı olacak şekilde ürünler tercih edebilirsiniz.

Bahçe Mobilyası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dış mekana uygun mobilyalar tercih etmelisiniz.

 

Konfora Önem Verin

Bahçenizi keyifli vakit geçirmek, hava almak ve rahat oturmak için kullanıyorsunuz. Bu durumda seçtiğiniz mobilyaların konforlu olması ayrıca önem arz ediyor. Terletmeyen kumaş, sırt ve bel ağrılarına neden olmayacak mobilyalar tercih etmeniz sağlık açısında da önemlidir. Bu şekilde tercih edeceğiniz mobilyalarla bahçenizde uzun ömürlü keyifli dakikalar geçirebileceksiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bahçe Mobilyası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler