e
sv

Modern Banyo Dekorasyonu İçin İpuçları

672 Okunma — 16 Ekim 2020 18:40
Modern Banyo

Son dönemlerde evlerin en kuytu köşeleri bile en iyi dekorasyonlarla süsleniyor. Banyolar da kimilerine göre sadece bir banyo yapılıp çıkılan, temizlik işinin görülebileceği bir yer olarak görülse de kimileri için de çok özenilecek yer oluyor. Aslına bakarsanız banyo dekorasyonu diğer yerlere göre daha zordur. Çünkü seçtiğiniz malzemenin ve tasarımın hem suya dayanıklı hem de işlevsel ve uzun ömürlü olması gerekiyor. Ama doğru malzeme seçimiyle modern bir banyo tasarlamak mümkün.

Modern Banyo

Modern Banyo İçin İpuçları

Mesela duvar renkleri konusunda beyaz, krem, gri gibi nötr renkleri tercih etmeniz işinizi bir nebze daha kolaylaştırabilir. Çünkü bu renk tonları dekorasyonun ilerleyen aşamalarında kullanacağınız aksesuarlarla çok kolay uyumluluk gösterir. Bu renklerle beraber zemin için geometrik desenli ya da spor çizgilerden oluşan fayanslar kullanarak mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Modern Banyo

Photo by Sidekix Media on Unsplash

Su geçirmeyen parke de banyonuza daha sıcak ve ferah bir hava katmanıza yardımcı olur. Yine geometrik bir ayna seçimi ile mükemmel bir banyo tasarlayabilirsiniz.

Modern Banyo

Photo by House Method on Unsplash

Depolama Alanları

Kişisel bakım malzemelerinden tutun, temizlik malzemelerine kadar her şey banyo ile alakalı. Hal böyle olunca da hepsini düzenli bir şekilde saklamak istiyorsunuz. Bu durumda seçecek olduğunuz dolaplarınızın kullanışlı olmasına dikkat etmek gerek.

Banyo Dolabı

Photo by Sanibell BV on Unsplash

Eğer çok fazla eşyaya sahip olduğunuzu düşünüyorsanız dolap içi düzenleyiciler de işinizi görebilir. Burada önemli olan sade ve düzenli bir banyo yaratmak. Kullanacak olduğunuz dolap ve çekmece içi düzenleyiciler sayesinde banyo görünümünüzü daha derli toplu hale getireceksiniz. Aynı zamanda varsa lavabo altı boşluklarınız için hasır kutular kullanmak banyonuzda daha farklı modern bir hava katabilecektir.

Hasır Sepetler

Modern Banyo İçin İpuçları

Bu sepetleri havlularınızı, tuvalet kağıtlarınızı ya da sabunlarınızı koyarak değerlendirebilirsiniz.

Hasır Sepet

Lavabo altına koyacağınız hasır sepetler yer tasarrufu açısından iyi bir fikir.

Çok fazla yer tutmayan minimalist tarzda bir küvet ya da duş kabini ve bir tuvalet tercih etmeniz kullanım alanı yaratmanız açısından faydalı olacaktır.

Aydınlatma

Doğal ışığı yansıtan sıra dışı aydınlatma dekorlarıyla daha ilgi çekici modern bir banyo yaratmak da mümkün. Doğru yere yerleştirilen led ışıklardan da faydalanabilirsiniz.

Aydınlatma

İlgi Çekici Aydınlatmalar

Aydınlatma

Natali ArchStudio

Biraz daha görsellik katayım diyorsanız mumluk ve çiçekler de banyolar için çok uygun. Sadeliği bozmamak kaydıyla uygun bir köşeye lavanta çiçeği koyup, diğer uygun alanlara da kokulu mumlardan yerleştirebilirsiniz. Lavabo yanı, küvet kenarları veya dolap üstleri bu tip dekoratif ürünler için çok uygundur. Çok karışıklığa kaçmamanız banyonuzun düzenini bozmaması açısından önemlidir. Bu yüzden mümkün olduğunca basit dekoratif ürünler tercih etmeli.

homedit.com

hgtv.com

Havlular ve sabunları şık bir tepsiye yerleştirerek banyonuzda değişik bir hava elde edebilirsiniz. Tepsiler evin her yeri için aksesuar olabilecek bir ürün. Kremlerinizi, şampuanlarınızı tepsiye dizerek hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Tepsi yerine şık bir tabak da düşünülebilir.

Modern Banyo

Her ne olursa olsun seçimleri elbette ki sizin kendi zevkleriniz belirleyecek. İlham olması için şuraya bir kaç banyo dekorasyonu daha bırakıyoruz. Tercihlerinizden keyif almanız temennisiyle… 🙂

Modern banyo

Modern banyo

Modern banyo

freshome.com

 

Tül Perde Nasıl Temizlenir ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Modern Banyo Dekorasyonu İçin İpuçları