e
sv

Banyo Zemini Nasıl Olmalı?

804 Okunma — 22 Kasım 2020 09:27
Fayans Seçimi
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Banyo Zemini Nasıl Olmalı: Banyonuzun zeminin daha şık olabilmesi için öncelikle fayans seçiminizin doğru olması gerekir.

Banyo Zeminini Belirlemeden Önce Fayansların Hangi Renk Olması Gerektiğine Bakalım

Banyo Zeminini Belirlemeden Önce Fayansların Hangi Renk Olması Gerektiği

Banyo zeminin hangi renk olması gerektiğine, önceden karar vermeniz gerekmektedir..

Öncelikle, fayans renklerini belirlemedeki en önemli unsurların başında banyonuzun büyüklüğü, şekli, ışık alıp almadığı gelmektedir. Az ışık alan banyolar için beyaz ve buna yakın açık renklerin hâkim olduğu fayanslar banyonuzu olduğundan daha ferah mekanlara dönüştürmeye yardımcı olacaktır.

Açık renkli fayanslardan yansıyacak ışık, banyonuzu ferah ve büyük mekanlara dönüştürecektir. Ek olarak seçilecek aydınlatma rengi ve modeli ile de bunu destekleyebilirsiniz.

Eğer banyonuz küçük ise açık renkli ve sade modeller ile banyonuzun daha geniş ve ferah bir mekân olarak gözükmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca fayans modellerinin büyük boyutlu olarak tercih edilmesi de yine banyonuzu olduğundan çok daha geniş gösterecektir.

Banyo denince akla ilk gelen şeylerden biri de bedensel ve ruhsal rahatlamadır. Bu nedenle mavinin rahatlatıcı etkisinden faydalanmak için çeşitli mavi tonlarından yararlanabilirsiniz. Mavi tonlarının beyaz ile kombine edilerek kullanılması da yine sık tercih edilen banyo dekorasyon fikirleri arasında yer almaktadır.

Banyo Zemini Nasıl Seçilmeli?

Banyo Zemini Nasıl Seçilmeli ? Banyo Zemini Nasıl Olmalı?

Seçilecek zeminin banyo ve çevresindeki aksesuarlarla uyum sağlayıp sağlamayacağı çok önemlidir..

Banyo zemini denilince akla pek çok materyal gelmekte. Fayanslar, banyo karoları, vinil kaplama, seramik, laminant gibi alternatifler, mermer-kırık mermer, granit mermer yer döşemeleri, cam zemin döşemeleri banyo zemini denildiğinde akla gelenlerden.

Bu malzemelerden hangisinden faydalanacağımıza karar verirken, salt isteklerimizden ziyade banyomuzun genel dekorasyonu, seçilecek yer zemini malzemesinin banyonun geneli ile uyum sağlayıp sağlamayacağı, malzemenin neme ve suya karşı dayanıklı olması, kalitesi de göz önünde bulundurulmalıdır.

Fayans:

Fayans Seçimi. Banyo Zemini Nasıl Olmalı?

Fayans seçimi de aşırı önem taşımaktadır. Son zamanlarda; Vinil malzeme, PVC, hatta su geçirmeyen ahşap ürünlere de rağbet yükselmiştir..

Banyo yer döşemesi denildiğinde ilk akla gelen en çok rağbet gören ürünlerin başında fayanslar gelmektedir. Su geçirmez olmaları, neme ve suya dayanıklı olmaları, uzun ömürlü olmaları fayans seçimini artıran unsurlardandır.

Fayansın yanı sıra vinil banyo zemini kaplaması da rağbet gören bir diğer üründür. Bu ürün, suya dayanıklı bir ürün olup, ıslak zeminlerde güvenle kullanılmakta ve birçok alternatif model seçeneği sunmaktadır. Vinil malzeme, PVC esaslı bir üründür.

Son dönemlerde tercih edilen ürünlerden biri de ahşap malzemedir. Suya dayanıklı seçeneklerin üretilmesiyle birlikte banyolarında sıcaklık isteyen veya banyolarının evinin diğer kısımları ile uyum sağlamasını isteyenler ahşap modeller de tercih edilebilir.

Cam Zemin Döşemeleri:

Cam Zemin Döşemeleri

Cam zemin, günümüzde ne kadar tercih edilmiyormuş gibi bir düşünceye sevk etsede, aslında gerçek son zamanlarda oldukça trend olmasıdır..

Banyo cam zemin döşemeleri oldukça şık ve modern görünüme sahip ürünlerdir. Ayrıca bu ürünleri aynı fayanslar gibi çok uzun yıllar kullanabileceğinizi bilmeniz bu tip alternatif bir ürünü seçmenizde fayda sağlayacaktır.

Üç Boyutlu Zemin Uygulamaları:

Üç Boyutlu Zemin Uygulamaları

Farklı ve sıra dışı bir şey arıyorsanız ve fantastik kurgulardan hoşlanıyorsanız; üç boyutlu zemin dekorasyonu tam size göre..

Banyonuzda farklılık arıyorsanız üç boyutlu banyo zeminleri de tam size göre olacaktır. Üç boyutlu zemin uygulamaları tamamen sizin zevkinize, tarzınıza göre belirlenebilmektedir. Oldukça etkileyici, sıra dışı banyolar için bu modelin uygun olacağını belirtmek yanlış olmayacaktır.

Bu alternatiflerden yararlanarak çok şık bir banyo dizaynı elde edebilirsiniz..

Banyo Zemini Nasıl Olmalı? Banyo zemini ve fayans seçerken dikkat edilmesi gerekenler..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Banyo Zemini Nasıl Olmalı?