e
sv

Güzel Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

693 Okunma — 02 Aralık 2020 07:21
Ev Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Etmeli
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Güzel Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır: Evlerimiz vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz, yaşama alanlarımızdır. Bu yüzden ev dekorasyonu hayatımızda önemli bir yer tutar. Herkesin kendine özgü bir dekorasyon şekli vardır. Birinin beğendiği bir dekorasyonu bir başkası beğenmeyebilir. Ev dekorasyonunda kullanılacak eşyaların rengi ve şekilleri kişinin zevkine ve beğenisine göre değişir.

Güzel Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Güzel bir ev dekorasyonu hayal gücünüz ve zevklerinizle sınırlıdır..

Ev Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Etmeli:

Ev Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Etmeli. Güzel Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Şıklık konusu tercihe göre görecelidir. Örneğin bazıları ahşap ve rustik tarzdan hoşlanırken, kimileri de tercihini modern dekorasyonlardan yana kullanırlar..

Evlerimizde kullandığımız eşyalar, evimizin boyutuna ve odalara göre çeşitlilik gösterir. Küçük evlerde, oturma odalarında en çok tercih edilen eşyalar koltuk takımı, televizyon dolabı, aynalar, tablolar, süs eşyalarının konabileceği bir vitrin olarak kendini gösterir. Ama evi büyük olan kişiler, daha fazla eşya ve süsleme alternatifleriyle, evlerini diledikleri gibi dekore edebilirler. Eşyalar evin kullanım alanına göre seçilmeli ve ona göre eşya alınmalıdır. Belli bir ölçü ve düzene göre konan eşyaların, daha güzel ve şık göründüğü bir gerçektir.

Mutfak, banyo ve yatak odalarında, yine aynı ölçütlere göre eşyalar alındıktan sonra uygun tasarım ve dizayna göre yerleştirilmelidir. Hangi eşyanın hangi tarafa konacağı, bizim göz zevkimize göre değişebilir. Dekorasyonda önemli olan eşyaların bulunduğu yerde uyum sağlamasıdır.

Eşyalar, evin cam kenarlarını ve kapı yanlarını kapatmayacak şekilde yerleştirilmelidir. Aksi takdirde; kapıları ve pencereleri açmak zorlaşacağı için yaşam alanımızda rahat hareket edemeyiz. Güzel görüntü herkesin hoşuna giden bir şeydir. Çocuk odalarında da aynı kaideleri dikkate almalıyız. Çocuğun yatağı cam kenarına konmamalıdır. Camla arasında bir mesafe konmalıdır. Pencereler çocuğun kendi başına açamayacağı şekilde emniyet kilitleriyle kapatılmalıdır.

 Ev Dekorasyonunda Güzel Görüntü Nasıl Elde Edilir:

Ev Dekorasyonunda Güzel Görüntü Nasıl Elde Edilir

Ölçü ve belli bir düzene göre dizayn edilen evlerin, daha şık ve güzel göründüğü istatistiki bir gerçektir.

Güzel görüntü herkesin istediği ama her zaman başarılı olamayacağı bir durumdur. Ev dekorasyonuyla ilgili faaliyet gösteren kurumlar vardır. Bu kurumlar, kişilerin zevkine ve kendi uzman görüşlerine dayanarak evleri dekore eder ve evlerimizde güzel bir görüntü oluştururlar. Ama imkanlarımızın sınırlı olduğu bu günlerde, genellikle bu işi kendimiz yapmak zorunda kalırız.

Bu işi kendimiz yapacaksak; bilmemiz gereken püf noktaları şunlardır:

 • Dekorasyon dergi ve kitaplarından, internet sayfalarından, ev dekorasyonu hakkında bilgiler toplamalıyız.
 • Evi döşemeye başlamadan önce, hangi eşyayı alacağımız ve hangi eşyaları nereye koyacağımızı planlamalıyız. Evin boyutuna göre eşyaların sığabilecek ölçülerde olmasını sağlamalıyız.
 • Gereksiz ve evin alanını daraltacak eşyalar almamalıyız.
 • Evde kullanacağımız büyük eşyaların renk tonlarıyla, tamamlayıcı parçaların örneğin halı, tablo, ayna çerçevesi vb. renklerinin uyumlu olması gerekir. Bu evi daha şık ve dekoratif gösterir.
 • Beyaz, evlerde çok tercih edilen bir renktir. Mobilyalarımız beyaz olmasa bile, beyazı bazı eşyalarımızda ara renk olarak kullanabiliriz. Eşyaları daha güzel gösterir.
 • Evin badana renginin, daha açık ve ışığı yansıtıcı bir renk olması, odaya ve eşyalara güzel bir görünüm verecektir.
 • Avize, tablo, süs eşyaları da evin güzelliğine uyum katacak, küçük ama evi güzel gösteren dekoratif ürünlerdir. Dekorasyonda, bu eşyalardan uygun yerlerde yararlanabiliriz.

Güzel Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır ? Evinizi Güzel Hale Nasıl Getirirsiniz ?

İlginizi çekecek konular: Laleli Camii ve Çarşısı

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Güzel Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?