e
sv

Ev Ofisinizi Düzenlemenin 9 Güzel Yolu

670 Okunma — 27 Ağustos 2020 17:52
Bir mimar, ofisinde; aynı derecede dekoratif ve kullanışlı olan silinip yazılabilir bir takvim sistemi geliştirmiş.
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ev Ofisinizi Düzenlemenin 9 Güzel Yolu: Hepimiz “Düzenli ofis, düzenli zihin” ifadesine aşinayız ve bu aslında doğru olan bir mantıktır. Ev ofisinizde yapılacaklar listenizdeki projeleri, son teslim tarihlerini ve öğeleri ele almak için yola çıkarken, temiz, şık bir çalışma alanı yalnızca verimliliğinizi artırmaz. Pek çok açıdan size faydalı geri dönüşler sağlayacaktır. Örneğin dağınıklıktan kurtulmak, endişeli duygularınızdan arınmanıza, böylece temizlik yerine işinize odaklanmanıza sebep olur.

Dağınıklığın oluşmasını önlemek ve her şeyi yerinde tutmak için, masanıza oturmadan önce bazı işlemler yapmanız gerekebilir. İster bir dosya dolabı, sepetler veya hiç düşünmediğiniz mükemmel bir organizasyon aracı.. bu fikirler ayrıca ev ofisinizi kesin olarak organize etmeniz için size ilham da verecektir. Kendinizi çok daha sakin hissettirecek ve önünüze çıkan herhangi bir projeyle başa çıkmanıza aracı olacaktır.

1) Masa Aksesuarlarını Yerleştirme:

Ofisinizi düzenlemeye başladığınızda, başlamanız gereken bir nokta vardır: masanız. Siz çalışırken göz atabileceğiniz yer burasıdır ve düzenli görünüyorsa kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Bunu hissi iyileştirmenin en iyi yolu, yalnızca görsel açıdan hoş değil, aynı zamanda pratik bir amaca hizmet eden çeşitli masa aksesuarları satın almaktır. Bu ofiste, masaya bir kalem fincanı, bir şarj istasyonu ve yapışkanlı notlarla dolu bir kutu yerleştirilmiş.

Masa Aksesuarlarını Yerleştirme

Masa Aksesuarlarını Yerleştirme. Photo (Fotoğraf): Fancy Things

2) Raflarınızı Doldurma:

Bir dolabınız veya çekmeceniz yoksa, raflar, eşyalarınızı saklamak için çok ihtiyaç duyulan alanlardır. Bu ofiste, beyaz raflar şık görünüyor ve dergi, kitap ve hatta bir veya iki ev bitkisinin saklanması için bölümleri var.

Bir dolabınız veya çekmeceniz yoksa, raflar, eşyalarınızı saklamak için çok ihtiyaç duyulan alanlardır.

Raflarınızı Doldurma

3) Önceden Planlamak:

Elbette, muhtemelen hepimizin bilgisayarlarımızda pop-up hatırlatıcılarla tamamlanmış takvimleri vardır, ancak programınızı ofisinizde asılı olan gerçek, canlı takvimlere göre izlemek için de söylenecek bir şey var. Bir mimar, ofisinde; aynı derecede dekoratif ve kullanışlı olan silinip yazılabilir bir takvim sistemi geliştirmiş.

Bir mimar, ofisinde; aynı derecede dekoratif ve kullanışlı olan silinip yazılabilir bir takvim sistemi geliştirmiş.

Önceden Planlamak

4) Eşyalarınızı Bölmede Saklamak veya Tutmak:

Stilistler ve tasarımcıların, doğal olarak envanterini ve diğer temel malzemelerini ofislerinde saklamak için çok fazla alana ihtiyacı vardır. Çok sayıda bölme içeren klasik raflar getirerek, eşyalarını düzenleyip sergileyebilir ve şık bir şekilde görünmesini sağlayabilirler. Ofisinizde yeterli alanınız varsa, organizasyon hedeflerinizi ve alacağınız rafı iyi seçmeniz gerekmektedir.

Eşyalarınızı Bölmede Saklamak veya Tutmak

Eşyalarınızı Bölmede Saklamak veya Tutmak. Photo (Fotoğraf): jessisrussell

5) Dosyalarınız için Dosya Gereci:

Biraz eski usul gibi görünse de, masanız için bir dosya gereci, çalışma alanınızda kalan tüm bu kağıtları gizlemenin akıllıca bir yoludur. Bu minimal şık ofiste, beyaz bir masa dosyası, beyaz masa ve geometrik sanat eserleriyle mükemmel bir uyum içinde ve tüm bu kağıtlar için saklama yeri görevi görüyor.

Biraz eski usul gibi görünse de, masanız için bir dosya gereci, çalışma alanınızda kalan tüm bu kağıtları gizlemenin akıllıca bir yoludur

Dosyalarınız için Dosya Gereci. Photo (Fotoğraf): The Lovely Drawer

6) Dekor ve Organizasyon:

Evet, organizasyon ve dekor bir arada ve size keyif verecek nitelikte olmalıdır. Diana’nın 204 Park ofisinde görüldüğü gibi, organizasyonu güzel göstermeyen; hiç bir öğe ve unsura raslanmıyor. Köşe raftaki vazo değerli taşlarla bezenmiş, tam dekoratif yapıda. Bu objelerin yanı sıra; kitapları, kadınsılığın tasarımsal boyutlarından esintiler sunan dokunuşları ve ofiste dekordan geriye kalan her şeyi ile tam bir tamamlayıcı özellikte.

Diana'nın 204 Park ofisinde görüldüğü gibi, organizasyonu güzel göstermeyen; hiç bir öğe ve unsura raslanmıyor.

Dekor ve Organizasyon. Photo (Fotoğraf):  204Park

7) Kitaplar ve Dergileriniz için İlham Verici Işık Kaynağı Oluşturun:

Dergileriniz, kitaplarınız, kupürleriniz ve rastgele kağıt parçalarınız ofisinizde ilham kaynağı olmak için bir araya gelebilir ve onlara yaşayacakları yerler de verebilirsiniz. İç mimar Vanessa Francis, kitap ve dergiler için yerleşik rafları ve bilgisayarının hemen arkasında duran ilham panosuyla, ne üzerinde çalışıyor olursa olsun ona ilham vermeye hazır olan ev ofisini pratik ve ilham verici olacak şekilde kurdu. Artı, ışık gereçleri şık ve kullanılabilirliği yüksek düzeyde.

Kitaplar ve Dergileriniz için İlham Verici Işık Kaynağı Oluşturun. Ev Ofisinizi Düzenlemenin 9 Güzel Yolu

Kitaplar ve Dergileriniz için İlham Verici Işık Kaynağı Oluşturun. Photo (Fotoğraf): Vanessa Francis

8) Odada İmkânınız Varsa Dolaplar Kurun:

Geniş bir ofisiniz ve üzerinde çalışabileceğiniz bir bütçeniz varsa, organizasyonunuzu büyük ölçüde iyileştirmek için bir dolap bankası oluşturmayı düşünün. Mimarlar tarafından tasarlanan bu havalı ofiste, beyaz dolaplar öğelere olan ilgiyi azaltırken, odanın kalabalık gözükmemesine vesile oluyor. Koyu bir renk dolap tercihinde, renkli öğeler, dolabın belirginliğini azaltıp, etrafın karmaşıkmık gibi gözükmesine sebep olabilir.

Odada İmkânınız Varsa Dolaplar Kurun. Ev Ofisinizi Düzenlemenin 9 Güzel Yolu

Odada İmkânınız Varsa Dolaplar Kurun. Photo (Fotoğraf): Kimberly Chau for Akula Kreative

9) Bir Komuta Merkezi Oluşturun:

Giriş yolunuzun yakınında veya mutfağınızda bir komuta merkezi inanılmaz derecede kullanışlıdır ve aynı rahatlığı ofisinize de getirebilirsiniz. Yazıcınızı, panonuzu, dosyaları ve takvimi içeren bir “savaş istasyonu” oluşturun ve bunu ofisinizdeki operasyon üssünüz olarak düşünün. Pavan of Interior Love Affair, kendi ev ofisinde tam da böyle bir alan oluşturdu ve onun da şık ve daha güzel gözükmesi için çalışma gerçekleştirdi.

Bir Komuta Merkezi Oluşturun. Ev Ofisinizi Düzenlemenin 9 Güzel Yolu

Bir Komuta Merkezi Oluşturun. Photo (Fotoğraf): Interior Love Affair

Ev Ofisinizi Düzenlemenin 9 Güzel Yolu ve Örnekleri

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ev Ofisinizi Düzenlemenin 9 Güzel Yolu