e
sv

Feng Shui’ye göre Çalışma masanızı düzenleyin

978 Okunma — 25 Ağustos 2020 20:10
Masanıza iyi bir feng shui uygulamaya başlamanın ilk adımı, feng shui ilkelerine göre en iyi masayı seçmektir.
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Feng Shui’ye göre Çalışma masanızı düzenleyin: Masanızın feng shui’si önemlidir! Masanızda uzun saatler geçirmeniz gerekiyorsa, bu özellikle önemlidir. Yatak odanızdan ofisinize kadar çok zaman geçirmeniz gereken yerlerin iyi feng shui enerjisine sahip olduğundan emin olmak her zaman iyi bir fikirdir.

Ofisinizdeki ve masanızdaki enerji ne kadar iyi olursa, enerjinizin kalitesi de o kadar iyi olur. İyi feng shui sadece iyi görünen şeylerden ibaret değildir. Bir oda görsel olarak çekici ve iyi tasarlanmış olabilir, ancak iyi feng shui için gerekli unsurlardan yoksun da kalmış bulunabilir.

Feng Shui Masa Özellikleri:

Masanıza iyi bir feng shui uygulamaya başlamanın ilk adımı, feng shui ilkelerine göre en iyi masayı seçmektir.

Masanıza iyi bir feng shui uygulamaya başlamanın ilk adımı, feng shui ilkelerine göre en iyi masayı seçmektir.

Feng Shui

İyi Bir Masa için Feng Shui Kriterleri:

 1. Malzeme
 2. Şekil 
 3. Renk

Feng Shui Masa Malzemeleri:

Ahşap, cam, laminat ve metal gibi olası tüm malzemeler arasından ahşap bir masa en iyi feng shui seçimidir. Sadece alanınıza doğal enerji getirmekle kalmaz, aynı zamanda hem besleyici hem de canlı bir enerji kalitesine sahiptir.

Cam masa, çok hızlı ve sert hareketlere izin vermediğin için sağlamlıktan yoksundur. Seçiminiz buysa, daha topraklayıcı, sağlam bir enerji oluşturmak için uzun bitkiler gibi belirli feng shui kürleriyle çalışabilirsiniz.

Metal bir masa, temsil ettiği feng shui öğesinin (Metal feng shui öğesi) keskinliğini, kesinliğini ve netliğini getirir. Özellikle doğum elementiniz Su veya Metal ise, metal masa tercih etmeniz sizin için iyi bir seçim olabilir.

Laminat bir masa, ofis alanınıza uygun canlı feng shui kürleri ile etkinleştirebileceğiniz çoğunlukla cansız, pasif enerjiye sahiptir.

En İyi Feng Shui Masa Şekli:

Çoğu şekil mükemmel bir feng shui öğesidir, ancak hepsi işinizle başarmaya çalıştığınız hedefe bağlıdır.

Tipik dikdörtgen masa, bir büyüme ve genişleme unsuru ile topraklama enerjisi sağlar. Daha iyi enerji akışını teşvik ettiği için, önü açık ve dikdörtgen bir masaya sahip olmak en iyisidir.

Şekilli bir masa, yaratıcılığı ve sürekli, ferahlatıcı bir enerji akışını teşvik ettiği için mükemmel bir feng shui olarak kabul edilir. Onu dışarıya değil eğrinin içine oturacak şekilde konumlandıracaksınız. Ancak bu, dikkati kolayca dağılabilen bir kişi için iyi bir seçim olmayabilir.

L şeklindeki bir masa, en iyi feng shui konumuna yerleştirildiğinde iyi bir feng shui olabilir.

Bir masa için en az tercih edilen şekil seçenekleri yuvarlak, oval veya kare olanlardır. Kare masalar durgunluk enerjisini yaratabilir ve yuvarlak olan bunun tersidir – sürekli hareket eder. Ancak bu masa şekilleri farklı durumlar için uygun olabilir.

Bir yuvarlak masa, serbest bir enerji akışını ve çalışma alanını kullanan tüm insanların eşitliğini teşvik ettiği için bir grup toplantısı için mükemmel bir seçimdir. Oval bir masa, işlev olarak yuvarlak masaya benzer, ancak enerji dağılımı eşit değildir. Kolayca dikkati dağılma eğiliminde olan ve daha fazla odaklanmaya ve konsantrasyona ihtiyaç duyan bir kişi için kare bir şekil daha faydalı olabilir.

Çoğu şekil mükemmel bir feng shui öğesidir, ancak hepsi işinizle başarmaya çalıştığınız hedefe bağlıdır. Feng Shui'ye göre Çalışma masanızı düzenleyin

En İyi Feng Shui Masa Şekli

En İyi Feng Shui Masa Rengi:

Feng shui’de renk çok büyük bir öneme sahiptir, çünkü belirli bir enerji kalitesi yaratmanın en kolay yolu renkten geçer. İşte iyi bir feng shui masası için en iyi renkleri seçerken; enerjiniz ve çalışma alanınız için hangi tonların sizi kendinize daha yakın hissettirdiğini, analiz etmeniz gerekebilir.

Kahverengi: Vücut için rahatlık ve beslenme duygusu yaratan topraklayıcı bir renktir.

Siyah: Konsantrasyonu ve açık görüşlülüğü destekleyen içe dönük bir renktir.

Beyaz: Işığı yansıtan ve açıklık hissi veren beyaz, pekçok insan için enerji vericidir.

Gri: Beyaza benzer şekilde, odaklanmanıza yardımcı olmak için daha fazla güce sahiptir (hem beyaz hem de gri renkler aynı feng shui öğesini temsil eder).

Yeşil: Canlılık veren, yaratıcı ve besleyici bir renktir.

Kırmızı: Güçlü bir enerjiye sahiptir ve duyguları sürekli harekete geçirdiği ve uyarıcı olduğu için uzun süreli kullanım için iyi bir seçim değildir.

 

Tabii ki, her rengin farklı yoğunluğu vardır, bu nedenle örneğin koyu kahverengi bir masa, enerjisi açısından açık kahverengiden farklı olacaktır.

Birçok masa, birkaç malzemenin yanı sıra birkaç rengi de birleştirir. Örneğin, metal ayaklı ahşap bir masanız veya birkaç rengi olan bir masanız olabilir. Her zaman genel feng shui kurallarına bakın ve ardından ihtiyaçlarınıza göre kararı verin.

Masanızın Feng Shui Yerleşimi:

İyi bir feng shui için masanızın yerleşimi çok önemlidir.

En kötü masa yerleşim pozisyonları:

 • Duvara dönük
 • Pencereye bakan
 • Doğrudan kapı ile aynı hizada
 • Arkası kapıya bakan

En iyi feng shui masa yerleşim pozsiyonları, ofisinizin kapısını görebildiğiniz, kapı ile aynı hizada olmadığınız ve arkanızda sağlam bir duvar olduğu zamandır.

Feng shui’de iyi bir masa yerleşimi için başka bir kriter, şanslı feng shui yönergelerinize göredir. Bu, masanızın şanslı yönlerinizden birine bakması anlamına gelir (her kişi için dört tane vardır).

Tabii ki bu, masanızı bir pencereye bakacak şekilde veya arkanızı kapıya çevirecek şekilde bir yerleşim olursa; o zaman şanslı gününüzde değilsiniz demektir.

Feng Shui Masa Üstünüz:

Sürekli dağınık bir masa gerçekten kötü bir feng shui’dir. Tabii ki, bunların tümü sizin dağınıklık tanımınıza bağlıdır! Yakında yapılması gereken bir proje üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyorsanız, masanızın bir süre meşgul olması kesinlikle sorun değildir.

Bir süre sonsuza kadar demek değildir. Proje tamamlandıktan sonra masanın temizlenmesi gerekir. Yerinizi işgal eden eski, gereksiz eşyalara sahip olmak kötü feng shui’dir.

İdeal olarak, masa her iş gününün sonunda temizlenir. Bu sadece iyi bir feng shui değil, aynı zamanda kafanızın huzurlu bir yapıya bürünmesi ve stresten arınması demektir.

İdeal olarak, masa her iş gününün sonunda temizlenir. Bu sadece iyi bir feng shui değil, aynı zamanda kafanızın huzurlu bir yapıya bürünmesi ve stresten arınması demektir. Çalışma masanızı düzenleyin

Feng Shui Masa Üstünüz

Kendi Işık Kaynağınızı Yaratın:

İyi bir masa feng shui’si için – ve sağlığınız için – ışık kaynağınızın iyi ve rahatsızlık vermeyen türden olması lâzım.

En iyi feng shui için, seçtiğiniz ışık türünü, masanızın zengin feng shui bagua alanı olan sol üstünüze yerleştirmeniz önerilir.

İhtiyaçlarınızı Belirleyin: Daha Az, Daha İyi!:

İhtiyaçlarınızı net bir şekilde tanımlamanız ve masanızın yüzeyine yalnızca en azını yerleştirmeniz önemlidir. Masanıza çok fazla klasör yerleştirmeniz mi gerekiyor? Kolay erişime sahip başka bir yere yerleştirilebilirler mi? Sahip olduğunuz tüm kalem ve kalemleri masanıza koymanız gerekiyor mu?

Soru listesi, çalışma alanınıza bağlı olarak uzayıp gidebilir. İyi bir feng shui masası söz konusu olduğunda, daha azının ideal olduğunu akılda tutmak önemlidir.

Masanız için Feng Shui Bagua Sihri:

Feng shui’de yeniyseniz, iyi bir feng shui oluşturmak için çeşitli alanlara uygulanan ve feng shui enerji haritası olarak da adlandırılan, güçlü bagua hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

İşte masanızın güçlendirilmesi ve dikkat edilmesi gereken birkaç alan:

 • Sol Üst: Zenginlik ve Para alanı
 • Sağ Üst: Aşk ve Evlilik alanı
 • Orta Sol: Sağlık ve Aile alanı
 • Orta Sağ: Yaratıcılık alanı

Her bir belirli alan için tipik feng shui kürlerini kullanabilir veya yaratıcı çözümler üretebilirsiniz. Örneğin, solunuzdaki (sol üst) ışık kaynağı, zenginlik bölgesi için mükemmel bir feng shui tedavisidir. Solunuzda canlı bir bitki veya bir aile fotoğrafı, sağlık için mükemmel bir feng shui’dir. Sizin ve sevdiğinizin bir fotoğrafı veya birkaç kristal süs, aşk bölgeniz için harika bir feng shui olabilir.

Masanız için Feng Shui Bagua Sihri. Feng Shui'ye göre Çalışma masanızı düzenleyin

lechatnoir / Getty Images

İyi Enerji Kaynakları:

Masanıza yaratıcılığın hayati enerjisini getirmek için belirli öğeleri ararken, önce tipik feng shui iyi enerji kürlerine bakın.

İyi hava temizleme gereçleri her çalışma alanı için bir zorunluluktur. Masanızın, ruhunuz üzerindeki etkisini en üst düzeye çıkarmak için çarpıcı bir saksıya sahip güzel ve canlı bir bitki seçebilirsiniz. Kristaller ayrıca çok popüler bir feng shui kürüdür ve ofisinize uygun birçok kristal vardır. Belirli hedeflere yönelik çeşitli resimler hedeflenebilir ve özel bir bağlantınız, ya da bağınız olan belirli öğeler de seçilebilirler.

Yaratıcı olun ve size neyin iyi enerji getirdiğini ve ruhunuzu rahatlattığını düşünün.

Feng Shui’ye göre Çalışma masanızı düzenleyin ve üretkenliğinizi arttıracak çözümler üretin.

Temizlik ile ilgili öneriler

Pek çok konuyla ilgili pratik bilgilere ulaşın

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Feng Shui’ye göre Çalışma masanızı düzenleyin