e
sv

Ev Dekorasyonu Ne Kadar Tutar ?

409 Okunma — 07 Mart 2021 00:13

Ev dekorasyonu ile temel amaç, aile üyelerinin evde daha fazla zaman geçirmelerini mutlu ve huzurlu bir şekilde sağlamaktır. Birlikte daha fazla zaman geçiren hane halkı üyelerinin aile bağlarını güçlendirmek ve birbirlerini desteklemek, aile mutluluğu ve sosyal yapı açısından büyük önem taşımaktadır. Aile bağları güçlü olduğu için, bu dürüstlük ve ahlaki anlayışla büyümüş insanlar topluma çok olumlu katkılarda bulunurlar ve ayrıca suç oranları da düşüktür.

Ev Dekorasyon İpuçları

  • İlk olarak size ilham olması için birden fazla dekorasyon örneğine göz atın.
  • Küçük dekor değişiklikleri de yapabilirsiniz. Üstelik bunu kendiniz yapabilirseniz, size daha az maliyetli olur.
  • Mutlu anılarınızı da dekorasyonunuza dahil ederek ortaya hoş bir ortam çıkarabilirsiniz.

Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odaları, günlük ev hayatımızda en çok zaman geçirdiğimiz yerlerdir. Bu sebeple oturma odalarını dekore ederken, konforlarına ve rahatlıklarına dikkat etmeliyiz.

Ev Dekorasyonu Ne Kadar Tutar ?

Oturma odaları evde en çok zaman geçirdiğimiz mekanlardan biri. Haliyle konforlu ve rahat olması da ayrıca önem taşıyor.

Çocuk odası dekorasyonu

Çocuk odası dekorasyonunda çocuk sağlığı ve güvenliği için uygun malzemeler kullanmalıyız. Ayrıca, kullanacağımız aksesuarların ve dekorasyonun çocuklarımızın hayal gücünü ve gerçek dünya ilişkisini geliştiren özelliklere sahip olmasına dikkat etmeliyiz. Bunun yanında çocuk odalarında kullanmayı düşündüğümüz renkler de çok önemli. Bunun için renk psikolojisinden faydalanarak çocuklar için doğru renk seçiminde bulunabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu Ne Kadar Tutar ?

Çocuk odalarında, çocukların gelişimine olumlu etki edecek ve güvenliklerini tehdit etmeyecek aksesuar ve eşyalar kullanmak gerekir.

Banyo ve Lavabolar

Evin temiz tutulması gereken en kirli kısımlarından biridir. Bu bağlamda, kolayca deforme olmayan ve temizlenmesi kolay ürünleri tercih etmenizde yarar var.

Banyo

Banyolar evde en çok kirlenen alanlardan…

Yatak Odası Dekorasyonu

Uyku, sağlığımız için çok önemli bir gerekliliktir. Bu yüzden bu gereksinimi karşıladığımız yatak odalarının sağlıklı ögelerden oluşması, fazla oksijen alması ve rahatlatıcı olması bizim için önem taşımaktadır. Ayrıca yatak odası seçerken, alerjik toz, nem gibi durumları kapsamayan, kokusuz ve sağlık koşullarımıza en uygun olanları seçmek en doğrusudur. 

Ev Dekorasyonu Ne Kadar Tutar ?

Yatak odaları günün yorgunluğunu attığımız en önemli yerlerden biri.

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dediğimizde, aklımıza gelen ilk şey yemektir. Aynı zamanda en çok vakit geçirdiğimiz alanlardan. Mutfağımızda her türlü yemeği pişirmek için uygun ekipmana sahip olmak bize kullanım kolaylığı sağlar. Sağlıklı bir alanda pişirilmiş yemekler sağlığımız için büyük ölçüde önem taşır. Bu sebeple, mutfak dekorasyonunda, kullanım alanının genişliğine ve konforuna dikkat etmeliyiz.

Mutfak

Mutfakları kullanım kolaylığı olacak şekilde dizayn etmek gerekir.

Misafir Odası Dekorasyonu

Misafirlerimize hoş bir izlenim bırakmak için evimize gelen insanları ağırladığımız yerler olan konuk odalarını her zaman en güzel eşyalarla süslemek isteriz. Misafirlerimize güzel izlenimler bırakmak ve onları mümkün olan en iyi şekilde ağırlamak bize mutluluk verir. Bu sebeple, bu mutluluğu yakalamak ve misafirlerimizi memnun etmek için, bu yerler için güzel estetik bir görünüme sahip ve kullanımı rahat olan öğeleri seçmeli ve tasarımlarına çok dikkat etmeliyiz. Buna ek olarak, renk bütünlüğünün sağlanmasına ve bu ortamlarda açık tonların kullanılmasına, ortam huzurunun sağlanmasına büyük önem vermeliyiz.

Misafir Odası

Misafirlerimizi memnun etmek adına, misafir odalarının konforu da büyük önem taşıyor.

Dekorasyon için Bütçe Oluşturma

Bir ev dekorasyonuna sahip olmadan önce kesinlikle bütçenizi oluşturmalı ve ne kadar para vereceğinizi planlamalısınız. Kullanılacak dekor malzemesinin fiyatı ve iç mimarlık fiyatı bütçenizin ana harcamalarıdır. Ayrıca, anlaşmaya bağlı olarak, nakliye fiyatı da buna eklenebilir.

İç mimarlık fiyatları iki şekilde gerçekleşir.

Malzemenin fiyatı ile orantılı: Genel dekorasyon malzemesinin toplam maliyetinin %40’ına kadar bir fiyat belirleme. Tabii ki, bu her zaman böyle olmayabilir. Ancak küçük ölçekli dekorasyon işlerinde uygulanabilir. Oranın belirlenmesi tamamen karşılıklı anlaşmaya bağlıdır.

Sabit fiyat iç tasarım ücreti sözleşmesi: Burada, işin ne kadar süreceğine, boyutuna veya boyutuna bakılmaksızın sabit bir fiyata yapılan bir sözleşmedir.

Ev Dekorasyon Fiyatları

Mutfak dekorasyonu 7.250 TL ile 13.500 TL,

Oturma odası dekorasyonu 10.000 TL ile 5.500 TL,

Misafir odası dekorasyonu 9,800 TL ile 22,500 TL,

Yatak odası dekorasyonu 4.000 TL ile 12.000 TL,

Çocuk odası dekorasyonu 3.500 TL ile 7.500 TL,

Banyo ve lavabo dekorasyonu 1. 500 TL ile 2.500 TL ortalama fiyatları arasında değişebilmektedir.

Bütçe

Ev dekorasyonu işine başlamadan önce mutlaka bütçe planı yapmalısınız.

Ev Dekorasyonunu Belirleyen Faktörler

Hane halkını oluşturan bireyler: Ev dekorasyonu sürecinde; evde kaç kişi yaşıyor, yaş grupları, eğitim ve öğretim seviyeleri, sağlıklarıyla ilgili herhangi bir hastalık, sakatlık ve alerji var mı? Gibi unsurlara dikkat etmek gerekir. Evde yaşayan bireylerin mutluluğu göz önünde bulundurularak yapılan ev dekorasyonları, aile üyelerine verdiğimiz önemi yansıtmaktadır. Bu, aile bağlarının güçlendirilmesi ve korunması açısından bize önemli bir katkı sağlar.

Evin büyüklüğü ve bulunduğu bölge: Evimizin boyutları ve mahallemizdeki yaşam tarzı, ev dekorasyonunun görselliğini ve fiyatını yaratmada ana faktörlerdir. Bu yüzden yaşam tarzımıza uygun mahallelerde yaşamak ve arzularımızı karşılayacak bir ev seçmek; hem yaşam mutluluğumuz, hem de ev dekorasyonumuz için belirleyici faktörlerdir.

Ekonomik koşullar: İyi bir dekor, pahalı bir dekor değildir. Çünkü iyi bir dekorasyona sahip olmak için büyük bir bütçe yapmanıza gerek yoktur. İyi bir araştırma, doğru bir iç tasarımcı size kaliteyi ucuza sunmak için yeterlidir.

Çalışma hayatınız: Çalışma hayatınız evinize yansıyorsa ve ev işleri gibi durumlarla sık sık karşılaşırsanız, haliyle bu durum, ev dekorasyonunu da etkileyecektir. Bu sebeple ev tasarımını buna uygun tercih etmeniz, iş verimliliğinizi artıracaktır.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ev Dekorasyonu Ne Kadar Tutar ?