e
sv

Doğal Taşlar ile Dekorasyon

480 Okunma — 07 Mart 2021 22:56
Doğal Taşlar

Dekorasyon dünyasında muazzam bir gelişme söz konusu. Son dönemde tasarımcıların aktif çalışmaları ile birlikte bu sektörün hızla ilerlediğini net bir şekilde görebiliyoruz. Yeni çalışmalar ve fark yaratan dekorasyon örnekleri ile sizleri de bilgi sahibi yapmak adına bugün, doğal taşlar ile yapılan dekorasyon çalışmalarını incelemek istiyoruz.

Doğal Taşlar ile Dekorasyon

Mermer ve granit tipi taşlar ile birlikte tuğlaların da kullanılmasıyla daha nostaljik değerler taşıyan ve görsel olarak daha etkileyici çalışmalar karşımıza çıkıyor. Özellikle restaurant ve cafe gibi işletmelerin bu dekorasyon tarzını çok fazla tercih ettiğini görebiliyoruz. Bu dekorasyon çalışmalarının en büyük özelliği uzun ömürlü kullanım sunuyor olmasıdır. Aynı zamanda kullanılan taşların herhangi bir şekilde yıpranma ya da dökülme gibi bir durumu söz konusu değildir.

Doğal Taşlar ile Dekorasyon

Doğal taşlar ile dekoratif aksesuarlar yapmak da mümkün.

İç cephe ile birlikte dış cepheyi de yine bu özel taşlar ile süsleyebiliyorsunuz. Hatta biraz daha ileriye gidip, sürgülü kapı sistemi şeklinde de iç cephede farklılıklar elde edebiliyorsunuz. Bu taşların satışını yapan firmalar olduğu gibi dekorasyon çalışmalarında sizlerin yanında olan firmalar da mevcut. Bu firmalar sayesinde yaşam alanlarınızı baştan yaratmak mümkün hale geliyor. Doğal taşların kullanımı gayet kolay ve görsel olarak da diğer dekorasyon çalışmalarına göre daha etkileyicidir. Genel hatları ile bir inceleme yapıldığında gri ve daha koyu tonların hakim olduğunu görebiliyoruz. Ancak ışıklandırma desteği ile bu alanlar için yardım alabiliyor, görselliği de bir adım ileriye taşıyabiliyorsunuz.

Doğal Taşlar ile Dekorasyon

Doğal taşlar ile yapılan dekorasyon, diğer dekorasyon çalışmalarına göre daha etkileyicidir.

Koyu renk tercihinde bulunacaksanız eğer ışıklandırma desteğini de gözden geçirmeniz gerekiyor. Özellikle spot lambalar ile daha modern, daha etkileyici bir çalışma elde etmek de mümkündür. Beyaz ve sarı ışık renklendirmeleri koyu ton çalışmalarda bir adım öne çıkıyor. Böylelikle daha etkileyici bir görüntü oluşturuyor.

 

Bu yazımızı beğendiyseniz, Sulu Boya Dekorasyon Örnekleri yazımız da ilginizi çekebilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Doğal Taşlar ile Dekorasyon