e
sv

Cam Duşakabin Modelleri

756 Okunma — 12 Nisan 2021 12:22
Cam Duşakabin Modelleri

Cam Duşakabin Modelleri

Ev dekorasyonlarında kullanılan yapı malzemeleri sadece süsleme amaçlı değil, aynı zamanda ortamı daha kullanışlı hale getirme amaçlı da hazırlanır. Özellikle banyo gibi sürekli kullanılan bir ortamda, tüm malzemeleri daha uzun ömürlü bir hale getirip daha verimli bir kullanım imkanı sunan bazı malzemeler vardır. Bir banyoyu hem olduğundan daha şık gösteren, hem de daha kullanışlı hale getiren malzemelerin başında duşa kabinler gelir. Duşakabinler, banyo yaparken etrafın ıslanmamasını sağlar. Bu hem banyo zeminini kuru tutarak zeminin ömrünü uzatır, hem de temizlik yapan kişi için kolaylık sağlamış olur.

Cam Duşakabin Modelleri

Source; Netdeko

Banyo içerisinde kullanılan duşakabin, sıcak su buharı ile oluşan sıcak havayı yukarı doğru çıkarır. Bu sebeple, bu ısının etrafa yayılmasını engeller. Özellikle kış aylarında ısınmayan banyolar, su boruları donan banyolar için bu çok kullanışlı bir durumdur. Bu şekilde duşakabinler sayesinde banyo sıcaklıkları da korunur.

Cam Duşakabin Modelleri

Cam Duşakabin Modelleri

Duşakabinlerin en önemli özelliği olan duvarları koruması, tabi ki unutulmamalıdır. Bu cam kabinler duvarları hem nemden, hem sıcaklıktan, hem de sudan korurlar. Dolayısıyla ömürlerini uzatır ve daha kullanışlı olmalarını sağlar.

Cam Duşakabin Modelleri

Cam duşakabin modelleri banyonun tarzına göre çok çeşitli modellerde bulunabilir.

Kimi en sade modelden oluşurken, kimi oldukça süslü, lüks modellerden oluşur. İsterseniz küvet üzeri kabinler bulabilirsiniz. İsterseniz de yerden tavana kadar uzanan kabinler tercih edebilirsiniz. Genellikle cam kabinler diğerlerinden daha fazla tercih edilir. Bunun birinci sebebi, cam malzemelerin daha uzun ömürlü olmasının yanında, daha kullanışlı olmasıdır. Ayrıca cam kabinler her daim kolay temizlenir, su ve sabun lekesi tutmazlar. Bu sebeple banyo temizlik malzemeleri ile temizlendiklerinde pırıl pırıl olurlar.

Yarım Duşakabin

Ayrıca yarım duşakabinler de mümkündür.

Aynı zamanda buğulu desenlerinin yanında, tamamen düz camdan yapılmış olanları da mevcuttur. En küçük ve daracık banyolardan, en büyük banyolara kadar her tarzda cam duşakabin modeli bulmanız mümkündür. Her bir modelin farklı özelliği olduğunu, farklı kullanım alanı olduğunu unutmayın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Cam Duşakabin Modelleri