e
sv

Yemek Odaları için Harika Alternatifler

459 Okunma — 05 Mart 2021 22:19

Yıllardan bu yana, yemek odaları içinde yemek yemek aileyi bir araya getiren bir gelenek olmuştur. Özellikle bizim kültürümüzde akşam yemekleri son derece önemlidir. Haliyle herkesin bir araya geldiği yemek masaları ev içerisinde de önemli bir yer tutar. Hem konum, hem kullanım, hem de salon ve uyumu açısından yemek masası seçmek önemli bir konudur.

Yemek Odaları için Harika Alternatifler

Yemek odaları herkesi bir araya getiren mekanlardandır.

Bu sebeple eğer mümkünse yemek masası ya da yemek odası mobilyalarınızın seçimini bir mimar tavsiyesiyle yapın. Bütçeniz elveriyorsa, kendi tasarımınızla beraber güzel bir yemek masası takımı da yaptırabilirsiniz. Böylelikle hazır mobilya içerisinde bulamadığınız modeli arzu ettiğiniz şekilde yaptırmış olursunuz.

Yemek Odaları için Harika Alternatifler

Yemek masasının kapıya yakın bir bölgede olması mesafeyi kısaltacağından, servis işiniz daha kolay olacaktır.

Genellikle yemek masaları kapıya yakın bir bölgeye konuyor. Böylelikle servis yaparken mutfakla olan mesafe kısalacak ve bu işinizi daha kolaylaştıracaktır.

Yemek Odaları için Harika Alternatifler

Yemek masasının şeklini kullanım ihtiyacınıza göre yapmanız da fayda var.

Diğer bir husus yemek masasının şekli ile alakalı. Yuvarlak, kare, dikdörtgen gibi şekillerde yemek masaları mevcut. Bunlardan hangisini tercih edeceğiniz de sizin için ayrıca önemli. Çünkü işin bu kısmında kullanım ihtiyacınız devreye giriyor. Mesela kaç kişi kullanacaksınız ? Hem ev halkı, hem de olası misafir sayısına göre tercih yapmakta fayda var.

Oturma Odası

Yemek odalarında sandalye düzeni de ayrıca önemli.

Yemek odaları için masa ve sandalye düzeni de oldukça önemli. Çünkü masadaki kişiler rahatça hareket etmeli, el ve kol hareketleri birbirlerine çarpmamalıdır. Bu sebeple sandalyeler arasında ortalama 60 cm kadar mesafe bırakmalısınız.

Yemek masası

Küçük alanlar için açılıp kapanan yemek masalarını tercih edebilirsiniz.

Yemek odalarında açılıp kapanan masalarda popüler oluyor. Eğer kalabalık aile iseniz ve yeriniz de küçükse bu tarz bir masa tercih edebilirsiniz. Gerektiğinde kocaman olan gerektiğinde ise küçük, 4 kişilik bir masa haline gelen masalar, aniden gelen misafirleriniz için sizi zor durumda bırakmayacak bir tercih olabilir.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yemek Odaları için Harika Alternatifler