e
sv

Yatak Odası Duvar Renkleri Nasıl Olmalı ?

1147 Okunma — 03 Aralık 2020 08:51
Mavi Duvarlı Yatak Odası
avatar

admin

 • e1

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yatak Odası Duvar Renkleri Nasıl Olmalı: Evimizin içinde en rahat ettiğimiz anlar uyuduğumuz zamanlardır. Bunun için yatak odaları ayrı bir öneme sahiptir, daha çok özeniriz oraya alacağımız eşyalara ama rahat olmaları da en önemli kıstastır bu konuda. Bu yüzden yatak odası tasarımları önem kazanır.

Yapılan dekorasyonlar çok farklı çeşit ve tarzlarda olabilmektedir. Bunun en büyük sebebi de kuşkusuz kişilere göre tarzların da farklılık göstermesidir. Kişiden kişiye değişen yatak odası dekorasyon fikirleri her dönem de oldukça popülerdir.

Yatak odasının iç kısmını bölümlere ayıracak olursak düşünmemiz gereken birkaç kısım vardır, yatak modeli ve büyüklüğü, perdeler, kıyafet dolapları ve kuşkusuz en önemlisi olan yatak odası duvar renkleridir.

Yatak Odası Duvar Renkleri Nasıl Olmalı

Yatak odanız için pek çok renk seçme şansınız vardır. Aşağıdaki bazı örneklerle size ilham verebileceğimizi düşündük..

En Çok Kullanılan Yatak Odası Duvar Renkleri Nelerdir ?

En Çok Kullanılan Yatak Odası Duvar Renkleri Nelerdir

En fazla tercih edilen yatak odası duvar renkleri, genelde açık renklerdir. Örnek verecek olursak; beyaz, pembe ve morun açığa çalan tonları söylenebilir..

Yatak odalarında en çok kullanılan renklerin başında açık renk tonları gelmektedir. Beyazın ve pembenin açık tonları ağırlıklı olarak öne çıkmaktadır. Renklerin belirli anlamları olmaktadır duvarlarda. O anlamlar doğrultusunda kişinin ruh haline etki edebilmektedirler.

Yatak Odasında Duvar Renklerinin Anlamları ?

Kimin hangi rengi kullanacağı konusunda büyük farklılıklar vardır. Her yaşam tarzı ve karakter ile farklı bir duvar rengi ihtiyacı olabilmektedir. Bu yüzden bu renk kullanılması kesin gerekli diyemeyiz. Renklerin anlamlarına bakacak olursak şu şekilde sıralamamız mümkün olacaktır:

Yatak odalarında kırmızı enerjisi çok yüksek olan bu yüzden de kullanırken dikkat edilmesi gereken bir renktir. Hayatında sakinliğe ihtiyaç duyan ve seven insanlara pek önerilmeyecek bir renktir kırmızı duvarlar.

Kırmızı Duvarlı Yatak Odası

Kırmızı enerjisi yüksek bir renktir..

Sarı da yatak odaları için enerji dolu olmasının yanında mutluluğa da işarettir. Stresi günün büyük bir bölümünde yaşayan, öfkeli ve huzursuz olan insanlar için sarı, günün tüm kötü yanlarını ortadan kaldıran ve rahatlatan bir etki bırakmaktadır. Adeta kötü günlerin ardından huzur ve mutluluk dolduran bir enerjisi vardır.

Sarı Duvarlı Yatak Odası

Sarı rengi bulunduğu alanda rahatlatıcı etkilere sahiptir..

Maviye gelecek olursak, yatak odalarında sıkça kullanılan bir renktir. Sakinleştirici etkisi vardır. Kişinin içinde bulunduğu mutsuz havayı yok edebilmektedir. Maviyi yatak odanızda kullanırken onu tamamlayıcı mavi renkte başka materyaller ile daha sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz.

Mavi Duvarlı Yatak Odası. Yatak Odası Duvar Renkleri Nasıl Olmalı ?

Mutsuz havayı yok edecek bir etki saçan mavi..

Yeşil, yatak odalarının bir başka huzur veren rengidir. Stres ve yorgunluğu sıkça yaşayan insanların bundan kurtulmasını sağlamaktadır. Vücudu gevşetip rahatlatan bir etkiye sahiptir. Odanızda yeşili kullanırken farklı tonlarını da beraberinde kullanmak görüntüyü tamamlayacaktır.

Yeşil Duvarlı Yatak Odası

Ruhunuzu gevşetmek için yeşilin tonları etkili olacaktır..

Mor, ihtişam ve gücü sembolize etmektedir. Yaratıcı, eğlenceli ve hareketli bir yaşama sahipseniz ve bundan bir şikayetiniz yoksa mor sizin için en ideal renk olabilir. Morun o keskin ve net tavrını kırmak için yanında mor ve leylak kullanılabilir.

Mor Duvarlı Yatak Odası. Yatak Odası Duvar Renkleri Nasıl Olmalı ?

Canlı renklerden olumsuz yönde etkilenmiyor ve hareketli bir yaşama sahipseniz, mor rengi sizin için iyi bir seçim olabilir..

Turuncu, hareket ve mutluluğun işaretidir. İnsanı neşeli bir hale sokar, mutluluğunu artırır. Bu yüzden yatak odalarında kullanmak çokça tavsiye edilir. Doğru noktalarda kullanıldığı takdirde sevmeyen olmayacaktır bu rengi.

Turuncu Duvarlı Yatak Odası. Yatak Odası Duvar Renkleri Nasıl Olmalı ?

İçinizi kıpır kıpır yapan ve mutluluğunuzu arttıran bir renk düşünün..

Renkler hayatımızın içinde her zaman vardır. Onlarla doğru yerde ve doğru zamanda harikalara imza atabilirsiniz.

Yatak Odası Duvar Renkleri Nasıl Olmalı ? En Fazla Tercih Edilen Yatak Odası Renkleri..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yatak Odası Duvar Renkleri Nasıl Olmalı ?