e
sv

Yaşam Alanınız İçin Doğru Duvar Saati Seçimi

902 Okunma — 29 Eylül 2020 19:14
Yatak Odası Duvar Saati
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yaşam Alanınız İçin Doğru Duvar Saati Seçimi: Harika iç tasarım, çok dikkat çekici olmayan bir alanı pitoresk bir ambiyansa dönüştürebilir. Büyük duvar boşlukları, genel olarak arzu ettiğiniz görünümü sağlamaya çalışırken genellikle doldurulması zor boşluklar olarak gözükebilir. Neyse ki zaman duvar saatlerini; pratiklik ve geçmiş yılların çekiciliği ve modern zaman tarzı ile birleştirerek ihtişamlı şekillere bürüdü.  Bu zaman araçları sayesinde; hem genel tarzınızı tamamlayıcı bir etki, hem de düşünce ifadenizle özdeşleşen seçim şansınız doğdu.

Mevcut zaman dilimimizde, yine zamana dair düşüncelerinizi vurgulamak çağdaş ve muhteşem tasarıma sahip saatler sayesinde mümkün oldu. Güncel trendler arasında modern zamanın şık çizgileri ve minimalist tarzı ile birleşen modern saatler harici, daha doğal, eklektik ve ahşap dekorlar da yer alıyor.

Bununla birlikte, iç mekanınız için en iyi duvar saatini seçtiğinizden emin olmak için karar verme sürecinizde birkaç temeli göz önünde bulundurmanız gerekir. Şimdi bunlara bir göz atalım:

Zaman paracınız hangi odaya monte edilecek?

Seçtiğiniz saatin stili ve tasarımı, büyük ölçüde onu nerede kullanmayı planladığınıza ilgili olacaktır. Bir çocuk odası için bir duvar saati seçiyorsanız, duvar alanını canlandırmak için canlı ve eğlenceli renkler ve tasarım kullanmalısınız. Saatinizde; göze çarpan parlak ve heyecan verici renkler seçmek, odanın genel enerjisini artırarak çocuğunuz için parlak ve ilgi çekici bir araç haline dönüştürebilir zaman gerecini. Öte yandan mutfağınız için de ince bir yaklaşım gerekebilir. Hem pratiklik hem de sadece bir renk tonu ile sadeliği ön planda tutan şık bir tasarım, mutfağınız için oldukça tamamlayıcı olacaktır.

Oturma Odası İçin Duvar Saati Örneği:

Aşağıdaki saati Amazon‘da bulmanız mümkün. Ayrıca “Deliver to Turkey” linkiyle Türkiye’ye siparişini isteyebilirsiniz. Zaten firmanın, ülkemizde de online satış mağazası mevcut.

Oturma Odası İçin Duvar Saati Örneği

Oturma Odası İçin Duvar Saati Örneği

 

Yatak Odası İçin Duvar Saati Örneği:

Evet aşağıdaki üründe son derece modern ve minimalist tarzda bir duvar saati. Tabii farklı ve odaya uygun renk seçenekleri de mevcut. Ayrıca ışıklı ve fosforlu renk özellikleri de var. Ürünü ülkemize Aliexpress üzerinden sipariş edebilirsiniz. Fiyat performansı açısından da size sıkıntı çıkarmayacak türden.

Yatak Odası Duvar Saati

Yatak Odası Duvar Saati Sipariş Et

Hangi Boyutta Duvar Saati Seçmelisiniz:

Saatinizin boyutunu seçmek hem duvar boyutuna hem de çalıştığınız alanın fonksiyonelliğine bağlıdır. Odanızın genel görünümünü iyileştirecek saatlerde çok fazla büyüklük aramamak yerinde bir karar olacaktır. Çünkü küçük bir saat ve odanızın tasarımıyla uyuşacak hafif vurgular ve dekorlar, zaten odanızı tamamlayıcı nitelikte olacaktır. Ancak, iç mekan temanız ve duvarlarınız için saati çok önemli bir ifade olarak görüyorsanız; dokulu, desenli veya renkli bir yüze sahip büyük ölçekli saatler, size her zaman en iyi sonucu verecektir.

Büyük Duvar Saatleri

Büyük Duvar Saatleri

Ne Renk Olmalı:

Renk, sıkıcı bir alanı canlandırmanın ve oraya ayrı bir hava katmanın harika bir yoludur. Canlı bir renk tonuna sahip bir duvar saati, iç mekanınızın estetik çekiciliğini artırabilir. Zıt renkler ve desenler ne kadar aykırı tarzlar olarak bilinsede, aslında odaya farklı bir ambiyans kattıkları da ilginç bir gerçektir. Misket limonu rengi, biber kırmızısı ve toprak tonları bu senenin trend renkleri.

Sarı renkli duvar saati, Aliexpress‘den sipariş verip alma şansınız var.

Sarı Duvar Saati

Sarı Duvar Saati

Üstteki tasarımın kırmızı modeli..

Kırmızı Duvar Saati. Yaşam Alanınız İçin Doğru Duvar Saati Seçimi

Kırmızı Duvar Saati

Duvar Saatinizi Nereye Yerleştirmelisiniz :

Duvar saati yerleşimi, üst düzey iç mimarlara göre, ayaktayken göz hizasına uygun bir şekilde olmalıdır. Bir saatin iç tasarımınıza çarpıcı bir etkisi olsa da, bir saat aynı zamanda pratik bir zamanlayıcıdır. Bu yüzden saati kolayca ve önünüze herhangi bir engel çıkarmayacak (görmenizi engelleyecek unsurlar) şekilde yerleştirip, gözlemlemeniz önemlidir. Bir iç mekana büyük ve geniş bir saat yerleştirdiğinizde, saatin odaya büyüklük hissi katacağı raslanan sonuçlardandır; ancak oda içerisinde görüntü hoşnutsuzluğu yaşanmaması için tavanız ve saatiniz arasında mutlaka en az 30 cm boşluk olması görsel açıdan sizin lehinizedir. Mesela üst kısımda yayımladığımız gri duvar boyası üzerine monte edilen modern saat gibi..

Evinize kaliteli, belki doğal çağrışımlar uyandıran veyahut çağdaş bir duvar saati ekleyerek istediğiniz sonucu alıp alamadığınızı değerlendirin. Peşinde olduğunuz etkiyse, sıkıcı ve karmaşık renkler barındırmayan, duvarı ince dokunuşlarıyla vurgulaya bilen, parlak veya desenli saatleri seçin. Modern bir dokunuşa sahip pratik veya klasik bir tarz istiyorsanız, ince vurgulara sahip olması gerektiği fikrini yabana atmayın. Yani kısacası abartılı dokunuşlardan kaçının. Ahşap saatlerde, nötr renkleri ve şık çizgilere sahip stilleri tercih edin. Duvar saatleri söz konusu olduğunda, mesele artık sadece zamanı tutmak değil, kendinizi zamana bırakmaktır..

Duvar Saati Yerleşimi. Yaşam Alanınız İçin Doğru Duvar Saati Seçimi

Duvar Saati Yerleşimi

Yaşam Alanınız İçin Doğru Duvar Saati Seçimi ve Önerileri..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yaşam Alanınız İçin Doğru Duvar Saati Seçimi