e
sv

Yapay Bitkiyle Dekorasyon Fikirleri

569 Okunma — 03 Şubat 2021 21:01
Duvara Asılan Yapay Bitkiler
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yapay Bitkiler İle Dekorasyon Fikirleri:

Yapay Bitkiyle Dekorasyon Fikirleri: Kimi zaman kalabalık arkadaş grupları en keyifli günleri geçirdiğimiz, kimi zaman yalnız kalıp kendimizi dinlediğimiz ve keyif yaptığımız yuvalarımızı daha şık bir hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Biz de yazılarımızda hem ana mobilyalar hem de dekoratif ürünler konusunda farklı fikirler vererek sizlere ilham kaynağı olmak istiyoruz. Bu yazımızda da yapay bitkiler ile bunların kullanımlarından bahsedeceğiz.

Neden Yapay Bitki Kullanmalıyız ?

Neden Yapay Bitki Kullanmalıyız ? Saksılarda gözle görülemeyen mantar ve küf benzeri şeylerde vardır ve bunlar bulunduğu çevreye tohum işlevi gören tozlar (sporlar) yayarak, bulundukları ortama zarar verirler.

Neden Yapay Bitki Kullanmalıyız ? Saksılarda gözle görülemeyen mantar ve küf benzeri şeylerde vardır ve yoksada zamanla oluşur. Bunlar bulunduğu çevreye tohum işlevi gören tozlar (sporlar) yayarak, bulundukları ortama zarar verirler.

Yapay bitkiler ile dekorasyon fikirleri bize şık ve estetik salonların yanında farklı banyolar ile farklı yatak odası dekorasyonu yapma imkanı da verir. Banyolarda, mutfaklarda ısı ve nemden dolayı herhangi bir canlı bitki, çiçek yetiştirmek imkansız. Yine önceki dekorasyon yazılarımızda modern banyolarda bitkilere yer verilmeye başlandığından, yapay bitkilerin bu kullanım için çok uygun olduğundan bahsetmiştik. Yeşil yapraklı canlı çiçekler fotosentez yaptığı için gün boyunca ortamdaki karbondioksiti kullanır oksijen salınımı yaparlar. Ancak bu bitkiler gün battıktan sonra normal insanlar gibi solunum yapmaya başlar. Bu yüzden de gece uyuduğunuz odada yeşil canlı bitki bulundurmak sağlıklı değildir. Yapay yeşil bitkileri yatak odamızı daha renkli bir yer haline getirmek için rahatlıkla kullabiliriz.

Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Duvara Asılan Yapay Bitkiler. Yapay Bitkiyle Dekorasyon Fikirleri..

Beyaz duvara asılan yine aynı renkteki askılık, bazı alanlarınızda duvar ile uyum sağlayan saksılarınızı, duvara monteli şekilde askılık mantığıyla kullanabilirsiniz..

Ev dekorasyonuna başlarken odalarda renklendirmeyi ne ile sağlayacağımıza önceden karar vermek lazım. Detaylardaki canlı renkler odayı asıl ayakta tutan şeyler olacaktır. Eğer her yerinden başka başka renk tonları fırlayan bir eviniz olmasını istemiyorsanız bu renk seçimi konusunda dikkatli olmakta fayda var. Yeşil yapay bitkileri beyaz, krem rengi gibi açık ve soft tonların ağırlıklı olduğu evlerde kullanabilirsiniz. Aynı şekilde canlı yapay çiçekleri de bu tarz yerlerde kullanmak son derece uygundur. Yapay bitkiler ile dekorasyon fikirleri bize imkanlar dahilinde neler yapılabileceğini gösterir. Galerimizde bu bitkilerin hangi modellerinin bulunduğunu gösteren aynı zamanda bu bitkilerin kullanıldığı ev örneklerini görebilirsiniz.

Minimal az eşyalı bir ev dekorasyonunda yapay bitki seçimini kocaman saksılı olanlarından yapabilirsiniz. Daha küçük odalarda ise az yer kaplayan, duvara asılan, kat kat merdiven gibi olup köşelere sıkışabilen özelliklerdeki bitkiler kullanmak gerekir. Yapay bitkiler ile dekorasyon fikirleri örnekleri size daha fazla fikir verir.

Sağlığınız açısından mutfakta gerçek bitkileri kullanmak pek sağlıklı bir tercih olmayacaktır, ancak mutfakta kullanacağınız yapay bitkiler, zararı olmamasının yanı sıra görünüm olarakta mutfaklarınıza renk katacaktır.

Mutfakta Yapay Bitki Kullanımı

Ayrıca mutfakta ısı ve nem oranının yüksek olmasından dolayı, doğal bitki yetiştirmek pek mümkün olmamaktadır..

İkea’nın sayfasında satın alabileceğiniz yapay bitki çeşitleri mevcut: Yapay Bitki Satın Al

Yapay Bitkiyle Dekorasyon Fikirleri ve Çeşitli Öneriler..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yapay Bitkiyle Dekorasyon Fikirleri