e
sv

Ev İçi Merdiven Modelleri

993 Okunma — 22 Nisan 2021 16:47
Ev İçi Merdiven Modelleri

Ev İçi Merdiven Modelleri

Birden fazla katı olan tüm evlerin içerisinde apartman dairesinden bağımsız ev içi merdivenler yer alır. Ayrıca ev dekorasyonunda her şeyi en ince ayrıntıları ile düşünüp uzunca bir süre planlıyoruz.

Ev İçi Merdiven Modelleri

Ev İçi Merdiven Modelleri

Ancak ev içi merdivenleri olması gerektiğinden çok daha az zamanda planlanıp tasarlanıyor. Her ne kadar merdivenler evin giriş kapısının karşısında yer almıyor ve önemli görünmüyor olsa da, aslında herkesin kullandığı ve mutlaka gördüğü alanlardan bir tanesidir. Bu yazımızda da ev içi merdivenlerin ev dekorasyonu açısından ne denli önemli olduğunu, hem estetik, hem de kullanım açısından merdivenlerin bizim için neler ifade ettiğine dikkat çekmek istedik.

Ev İçi Merdiven Modelleri

Copyright Lina Plagmann

Modern ev dekorasyonlarında düz dubleks ve ters dublex olmak üzere iki çeşit katlı ev dekorasyonu yapılmaktadır. Ters dubleks, eve girdiğinizde içten bir merdiven ile alt kata indiğiniz, ve orada da yeni bir kat olması durumudur.

Cam Merdiven

Cam merdivenler diğerlerine nazaran size biraz güvensiz gelecektir. Ancak oldukça güçlü ve dayanıklıdırlar.

Son zamanlarda mimari özelliklerin değişmesine vesile olan pahalı topraklar bizlere bu tarz çareler bulma imkanı da vermiştir.

Ahşap Merdiven

Ahşap merdiven modeli.

Ev içi merdivenler, modern ve minimalist ev dekorasyonlarında genelde cam ve benzeri özelliklerdeki malzemelerden yapılır. Ayrıca az yer kaplar ve kocaman tırabzanları olmayan tasarımlardır. Bu merdivenler göründüğünden çok daha sağlam olup beklediğiniz kadar güvenilir olmayabilirler.

Ev İçi Merdiven Modelleri

Aslında ev içi merdivenler, ev dekorasyonunda dikkat çekici bir detaydır.

Bu tarz tırabzanları olmayan merdivenleri, merdivenlerin hiç bir şekilde kullanılmadığı ev dekorasyonlarında süs olarak kullanabilirsiniz. Ancak bu merdiven modellerini kesinlikle çocuklu evlerde kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Ev İçi Merdiven Modelleri

Ev içi merdiveninizi ev dekorasyonunuzun genel uyumuna göre tasarlamanız gerekecektir.

Düz ya da ters dubleks evlerde kullanabileceğiniz diğer merdiven modeli ise metal merdivenlerdir. Zaman içerisinde ahşap gibi malzemelerin hemen hemen her alanda yerini daha ağırlıklı olarak metallere bırakmıştır. Artık ev içi merdiven modelleri içerisinde metal ve benzeri malzemelerden yapılan modeller de söz konusudur.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ev İçi Merdiven Modelleri