e
sv

Ring Alarm Güvenlik Sistemi İncelemesi

637 Okunma — 05 Eylül 2020 01:11
Ring Güvenlik Kamerası Nasıl Çalışır
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ring Alarm Güvenlik Sistemi İncelemesi: Amazon’un sahibi olduğu Ring, 2013 yılında beri piyasaya sürdüğü görüntülü kapı zili ev güvenliği sistemleriyle, dünyada oldukça ilgi çekici hale geldi. İşte bu yeni üründe bunlardan biri, tüketicinin bir ev Wi-Fi ağına bağlanan kamera donanımlı 99 $ ‘lık bir kapı zilli ev güvenlik sistemi olan bu cihaz, kapıda kimin olduğuna dair görüntülü bilgi sunmaktan başka işlevlere de sahip. Ring görüntülü kapı zilini, artık Ring Alarm ev güvenlik sistemi olarakta isimlendirilebilirsiniz; çünkü bu sistem, 199 $ gibi düşük bir ücret karşılığında, sizi bir kapıya veya pencereye giren insanlar hakkında veya hareket algılandığında uyaran bir alarm sistemine dönüşebilir.

Tasarım ve Kurulum:

Ring Alarm, güvenlik için öncelikli olarak kamera kullanan, gösterişsiz bir sistem gibi gözükür; ancak işlevselliği oldukça etkilidir.  Ring, yerleşik ışıklara tepkimeli, hareket algılama, sirenler ve iki yönlü konuşma özelliğine sahip uygun fiyatlı dış ve iç mekan kameraları üretir. Evinizin etrafında izinsiz gezinen biri hakkında erken uyarı vererek, en önemli güvenlik önlemlerinden birini sağlar.

Ring, temas sensörleri, hareket dedektörü ve kontrol panelinin kurulmasının yalnızca 15 dakika sürdüğünü söylüyor. Tüm bileşenler, önceden birbiriyle eşleştirilmiş kutuda gelir. Kurulum, uygulamanın indirilmesi ve ardından Zil Alarmı baz istasyonunun Wi-Fi veya bir Ethernet kablosuyla ev ağınıza bağlanmasıyla başlar.

Ring, temas sensörleri, hareket dedektörü ve kontrol panelinin kurulmasının yalnızca 15 dakika sürdüğünü söylüyor.

Tasarım ve Kurulum

Öne Çıkan Özellikler:

Ring Alarm güvenlik sisteminin teknik olarak bir parçası olmasa da, şirketin 249 $ ‘lık “Floodlight Kamera” aksesuarı bizim favori özelliğimizdir. Yerleşik hareket algılama özelliği ile kamera, evinizin yakınına gelen herkese parlak bir ışık tutma özelliğine sahiptir. Bu özellik, Ring uygulaması aracılığıyla geliyor ve dilerseniz ziyaretçiye sesli bir şekilde hitap edebiliyorsunuz. Ayrıca bu ses kaydı, dilediğiniz depolama seçeneğiyle saklanacaktır. Böyle bir konuşma yerine, gerekirse yüksek sesli bir siren çalmak için Ring’in uygulamasını kullanabilirsiniz.

Ring’in Projektör Kamerası ve dış mekân Spotlight kamerası, uzun süreli kullanım için ideal bir şekilde kablolanmıştır. Ayrıca pillerle veya küçük bir güneş paneli ile çalıştırabilirsiniz. Tabii bu panel içinde ayrı bir ekipman almanız şart.

Nasıl Çalışır:

Zil Alarm sisteminin temel işlevleri standarttır. Sistem, dışarıdaysanız hareket algılama ile veya evdeyseniz sadece giriş sensörleriyle donatılabilir. Devreye alındığı zaman, sistem etkinlik faaliyetlerini bildirim ile size gönderir. Profesyonel izleme sisteminiz varsa ve alarm devreye girerse, izleme merkezi sizi arayarak veya sms ile güvenlik kodunuzu talep edecektir. Kod verilmemişse, izleme servisi polisi evinize yönlendirecektir.

Ring Alarm sisteminizdeki tüm kameralardan gelen canlı videonun uygulamada görünmesi için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Hareket veya başka bir aktivite olduğunda Ring, olayın 20 ila 60 saniyelik bir klibini kaydedecektir.

Ring Güvenlik Kamerası Nasıl Çalışır. Ring Alarm Güvenlik Sistemi İncelemesi

Ring Güvenlik Kamerası Nasıl Çalışır

Fiyat ve Aylık Planlar:

Temel, beş parçalı 199 $ ‘lık Zil Alarmı Güvenlik Kiti sistemi, tüm bileşenlere bağlantı sağlamak için bir baz istasyonu, bir kablosuz tuş takımı, temas sensörü, bir hareket sensörü ve bir menzil genişletici içerir. Her biri 20 $ ‘a ek temas sensörleri satın alabilirsiniz.

Ring, 99 $ ‘lık Video Kapı Zili’nden 249 $’ lık Floodlight kamerasına kadar yaklaşık 20 farklı kamera ve parça sunuyor.

Profesyonel izleme, ayda 10 ABD doları gibi benzersiz bir fiyata denk geliyor. Ücret, hücresel yedekleme ve sınırsız sayıda kameradan 60 günlük kaydedilen olayları ve etkinlikleri içerir. Bu aynı işlevi ve izleme fonksiyonunu, profesyonel izleme olmadan kamera başına ayda 3 dolara elde edebilirsiniz. Ücret ödemeden video izlemeleri ve aktivite faaliyettedir ancak kaydedilmez.

Rakipler:

Ring Alarm ekipmanının kalitesi ve güvenilirliği; Vivint, ADT ve Xfinity Home tarafından profesyonel olarak kurulmuş güvenlik sistemleri ile karşılaştırılamaz. Bileşenlerin kalitesi de tartışmaya açık bir şekilde Abode ve diğer “Kendin Yap” çözümlerinin sağladığı kadar sağlam ve iyi değildir. Ancak, güvenlik kameraları son teknoloji ürünüdür ve Ring’in aylık 10 dolarlık video planı, bugün mevcut olan en düşük maliyetli önceden izlenen alarm sistemlerinden daha ucuz ve işlevseldir.

Ve Sonuç:

Evinizi izlemenin en iyi yolu (ve düşük maliyetli) bir Kendin Yap sistemleridir.

Ring Alarm, diğer ev güvenlik çözümleri kadar sağlam ve güvenilir değildir. Akıllı ev otomasyonu için bir platform da değildir. Ancak Ring Alarmı, evinizi birkaç güvenlik sensörü ve davetsiz misafirleri uzaklaştırması ve caydırıcı kamera ile donatmanın mükemmel ve düşük maliyetli yoludur. Ayda 10 $ ‘lık profesyonel izleme hizmeti, sizin için ekstra bir gönül rahatlığı sağlar ve kötü niyetli insanlar için caydırıcı özellikler barındırır.

Ring Alarm Sistemi’ni Amazon‘un sitesinden satın alabilirsiniz. Sistemin Türkiye’de aynısında mevcut; ama fiyatı oldukça pahalı: hepsiburada

Ring Alarm Güvenlik Sistemi İncelemesi ve Caydırıcı Önlemler

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ring Alarm Güvenlik Sistemi İncelemesi