e
sv

Oda Duvarı Dekorasyonu için 10 Fikir

1382 Okunma — 21 Temmuz 2020 12:12
Geometrik görünümlü bir kahvaltı köşesine bakmak
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oda veya yaşam alanlarınızdaki duvarları keyif verici hale getirin

Oda Duvarı Dekorasyonu için 10 Fikir: Bazen bir alanı ferah ve canlı tutmak için gereken tek şey renk canlılığıdır. Bunun için illaki boya yapmanıza gerek yoktur. Boya yapmadan da duvar kağıdı alternatifleri ile kendinize harika bir çözüm sunabilirsiniz. İşte sizin için özenle seçilmiş alanı ferah ve huzur verici göstermek için 10 aydınlık ve güzel oda.

 

1. Parlak duvar kağıdı renkli veya nötr mobilyalarla çalışır

Bu oturma odasında zeminden çiçek açan kır çiçekleri, çayırlar ve odadaki renk dengesiyle uyum sağlayacak canlı ve sarı renklerde bir kanepe. Bunun tam zıttını düşünürseniz; bu kadar parlak renkli duvar kağıdına sahip oda da, bu kadar renkli mobilyalar kullanmanız pek uygun olmayabilir. Daha mat ve koyu renkler kullanarak; odanın renk bütünlüğünü, kendi keyfinize göre şekillendirebilirsiniz.

 

Oda Duvarı Dekorasyonu için 10 Fikir. Parlak duvar kağılı canlı oda

Oda Duvarı Dekorasyonu için 10 Fikir. Parlak duvar kağılı canlı oda

2. Muz yaprakları ile tropikal bir duvar oluşturmak

 

Yeni Zelanda tasarım stüdyosundan Joanne Gray, Back to the Wall, parlak duvar kağıdının mekanlara “sanatsal bir popülizm” kattığını ve “dramatik bir odak noktası” izlenimi sağladığını söylüyor. Bu çoşkulu muz yaprağı duvar kağıdı, bir oda stilize etmek için göz alıcı bir etki yaratıyor. Bahamalar görünümlü bu doğal duvar kağıdı için sanatçı; deri ve kadife mobilyalar kullandığını belirtiyor.

ilgili içerik Ultra Lüks Yatlar

 

Oda Duvarı Dekorasyonu için 10 Fikir. Bahamalar görünümlü duvar kağıdı ve oda

Bahamalar görünümlü duvar kağıdı ve oda

 

3. Hikayesi olan bir duvar kağıdı

 

İç mimar Jennifer Jorgensen ve illüstratör Kate Worum tarafından tasarlanan bu büyüleyici mavi duvar kağıdı, karahindiba, vahşi papağanlar ve bombus arılarına sahiptir. Tasarımcılar; “alanı nötr renklerle sakinleştirerek veya daha fazla renk, desen ve dokuda katman oluşturarak odaya stil vermenizi tavsiye ediyor. Ayrıca odada tasarım adına dengeyi tutturabilmek için beyaz nevresim, lamba tavanı ve yastık seçmenizin” iyi sonuçlar doğuracağı konusunda iddialı..

 

Bir hikaye anlatan duvar kağıdı

Bir hikaye anlatan duvar kağıdı

 

4. Yatağın arkasında ilginç bir duvar kağıdı konsepti oluşturun

 

Yatağın arkasında duvar kağıdı kullanırken, parlak renk ve ilginç desenleri kullanarak odadaki ruh halinizi canlandırabilirsiniz. Vahşi kediler ve tropikal yapraklarla süslenmiş bu tuhaf duvar kağıdı, yönetmen Wes Anderson’ın ikonik filmlerinin eğlenceli, retro tasarım estetiğinden ilham alarak tasarlandı. Pastel pembe bir duvar kağıdı, kırmızıyı çağrıştırır ve pembemsi kırmızı tonlar ise daha yumuşak tonlu bir oda hissiyatı veriyor.

 

Oda Duvarı Dekorasyonu için 10 Fikir. İlginç bir duvar kağıdı örneği

İlginç bir duvar kağıdı örneği

 

5. Geometrik görünümlü bir kahvaltı köşesine bakmak

 

Bir yorganın geometrisinden esinlenilerek tasarlanan bu duvar kağıdı, odanıza yüksek enerji katarak sizde rahatlık hissi oluşmasına olanak verir. Desenin sayısız renklerinden biri olan sarı renginin kullanıldığı sarkıt lamba, oda renk uyumunun ne kadar huzur verici olduğunu hissettiriyor. Beyaz masa, pembeye çalan sandalyeler; duvar kağıdı desenindeki tonların, odanın her yanına ne kadar uyum içerisinde yansıtıldığını gösterir.

 

Geometrik görünümlü bir kahvaltı köşesine bakmak

Geometrik görünümlü bir kahvaltı köşesine bakmak

 

6. Gökkuşağı temalı bir dünya haritası ile ev ofisinizi ve dünyanızı renklendirin

 

Bu canlı renkli suluboya gökkuşağılı dünya haritası duvar kağıdı, ev ofisinizde ve masanızda sıkışmışlık ve bunalmışlık hissiyatından kurtulmak için iyi bir panzehirdir. Tasarımın yumuşak ve bulanık kenarları, ülkeler arasında gezme hayallerinizi canlı tutmanıza vesile oluyor. Beyaz duvarlar ve döşeme, duvar kağıdı için şık bir boş tuval efekti yaratır ve klasik bir ahşap masa ve yüzyılın ortalarından kalmış izlenimi veren titreşimli yuvarlak beyaz lamba, tam bir tamamlayıcılık hissi verir.

 

Gökkuşağı temalı bir dünya haritası ile ev ofisinizi ve dünyanızı renklendirin

Gökkuşağı temalı bir dünya haritası ile ev ofisinizi ve dünyanızı renklendirin

 

7.  Duvara sofistike bir bakış

 

Ekstra alanlar bazen boşluğu doldurmak için gereksiz mobilyalar veya dekoratif objeler eklemek için caziptirler. Ancak bazen boş bir duvarın ihtiyacı olan muazzam bir stilize turuncu ve sarı batik duvar kağıdı resmidir. Tasarım, renkli buz kullanılarak yapıldı ve boyalar eridiğinde soyut renk katmanlarıyla sonuçlandı. İster genç ister 70’li yaşlarda barışsever bir yaşlı bir çocuk olun, bu uyarıcı desen yüzünüze bir gülümseme belirtecektir.

Duvara sofistike bir bakış

Duvara sofistike bir bakış

 

8. Mutlu bir çocuk odası oluşturun

 

Bolca beyaz alanla çevrili renkli oval lekeler ile çerçevelenmiş duvar kağıdı, bu beyaz duvardaki renkli lekeler iyimser bir his yaratır. Nokta temalı bu duvar karmaşık gözüksede nötr ve rahatsız etmeyen renkler kullanıldığı için abartılı gelmiyor. Evden ilham alan yatak çerçevesi ve çadır, tasarımı tamamlayıcı sıkmayan benekli yuvarlak hatlarla odanın huzur veren ruhunu dengeliyor.

 

 

Mutlu bir çocuk odası oluşturun

Mutlu bir çocuk odası oluşturun

9. Rengarenk duvarlarla çılgınlığa adım atın

 

Çok canlı ve boğucu renkler gibi dursada, bu tarz renklerin ve canlı ortamların tutkunlarının azımsanmayacak kadar çok olduğunu hatırlatmakta fayda var. Hayatı dolu dolu yaşayıp, farklılıktan zevk alanlar için alternatif olabilir. Özellikle çizgiler odanın renk ambiyansına farklı bir hava katmış ve boğuculuğu bir nebze dindirmiş gibi..

Rengarenk duvarlarla çılgınlığa adım atın

Rengarenk duvarlarla çılgınlığa adım atın

 

10. Beklenmedik alanlarda duvar kağıdının etkinliği

 

Parlak duvar kağıdı ile dekorasyon, herhangi bir odanın ruh halini anında değiştirir. Bu tarz alanları fazla kullanmadığınızı varsayarsak; bu tarz bölümler için canlı renkler doğru tercih olabilir. Banyoda, fuayede, çamur odasında, çamaşır odasında, bir dolabın içinde veya bir merdivenin yükselticilerinde, yol dışı köşelerde veya hafif tehlikeye maruz kalan daha küçük alanlarda çıkarılabilir ve suya dayanıklı duvar kağıtları da olmazsa olmazdır.

Beklenmedik alanlarda duvar kağıdının etkinliği

Beklenmedik alanlarda duvar kağıdının etkinliği

Oda Duvarı Dekorasyonu için 10 Fikir ve Öneri

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Oda Duvarı Dekorasyonu için 10 Fikir