e
sv

Banyolarda Duvar Kağıdı Kullanımı

563 Okunma — 27 Şubat 2021 20:07

Banyolarda Duvar Kağıdı Kullanımı

Duvar kağıtları her mekana ayrı bir güzellik katıyor. Ancak bunu banyo için düşündüğümüzde güzelliği dışında kullanılabilirliği kafalarda soru oluşturuyor. Haliyle banyolar sürekli ıslanan ve nemli olan bir ortam. Lakin gelişen teknoloji ve değişen moda ile beraber artık banyolarda duvar kağıdı kullanmak mümkün.

Son yıllarda gelişen teknoloji ile duvar kağıtları da suya ve neme dayanıklı şekilde imal ediliyor. Bu sebeple dayanıklılığı ve kalitesiyle beraber duvar kağıtlarını uzun süre kullanmak mümkün oluyor. Yapmanız gereken sadece duvar kağıdı tercihinizi bu yönde seçmek. Satın alma işlemi sırasında neme ve suya dayanıklı duvar kağıtlarını tercih etmek.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tıpkı evin diğer bölümlerinde olduğu gibi rengine ve ortamdaki eşyalara göre duvar kağıdı tercihi yapıyorsak, aynı şekilde banyonuz için de aynı unsurlara dikkat ederek karar vermek gerek. Banyo dolaplarının rengi, zemin rengi, ve kullanacağınız aksesuarların rengine göre bir duvar kağıdı seçimi yaptığınızda ortaya çok hoş bir banyo çıkacağına eminiz. 🙂

Banyolarda Duvar Kağıdı Kullanımı

Paul Costello

Duvar kağıtları kendi içerisinde 2 çeşide ayrılır; yapıştırıcı ile kullanılanlar ve kendinden yapışkanlı olanlar. Bu sebeple bazı dikkat edilmesi gereken noktalar var. İlk olarak yapıştırma yapacağınız zeminin dümdüz olması gerekiyor. Bu yüzden yapıştırma yapmadan önce zeminin güzel zımparalanması gerek. Boşluk ve delikleri de mutlaka spatula ile kapatmalısınız. Eğer daha önceden duvar kağıdı kullandıysanız onun da sökülmesi gerekiyor. Bunun için Sıcak su ile buhar yapıp, eski duvar kağıdı yumuşatıp, kolayca sökebilirsiniz. Daha sonra ise sabunlu su ile güzelce temizlemeli ve ölçü alarak işe başlamalısınız. Duvar kağıdı yapıştırmaya mutlaka cam kenarından başlayın. Bu, yapıştırma işlemi için kolaylaştırıcı bir püf noktası olacaktır. Artık duvar kağıdı ile yenilenen banyonuzu güle güle kullanabilirsiniz.

Banyolarda Duvar Kağıdı Kullanımı

Leanne Ford Interiors

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz Duvar Kağıdı Kaplama Nasıl Olur ? yazımız da ilginizi çekebilir…

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Banyolarda Duvar Kağıdı Kullanımı