e
sv

Nasıl Avize Almalıyım ?

427 Okunma — 05 Ocak 2021 19:07
Modern Avize Tasarımı
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nasıl Avize Almalıyım: Günümüzün büyük bir bölümünü içerisinde geçirdiğimiz, sevdiklerimizle beraber güzel anılar biriktirdiğimiz, güzel ve temiz olmasına özen gösterdiğimiz en özel mekan kişinin yaşadığı evdir. Bu özel mekanları güzelleştirmek kişinin elindedir. Her bir birey kendine has hobilere, olmazsa olmazlara ve zevke sahiptir. Yaşam alanını oluştururken bu özellikler oldukça önemlidir. Ev dekorasyonu evimizin göze hitap edebilmesi için en önemli husustur. Dekorasyon yapılırken yine kişilerin zevkleri, hangi dekorasyon tarz veya tasarımlarımdan hoşlandığını iyi bilmesi çok önemlidir. Ev sahibi kendine en uygun olan dekorasyon tarzını bulduktan sonra bu tarza ve birbirine uygun olan mobilyalar ve aksesuarlar seçerse dekorasyon tamamlandığı zaman evin bütünü göze hitap edecektir. Aksi taktirde uyumsuz parçaların oluşturmuş olduğu kargaşa gözü yoracak ve beğenilmeyecektir.

Uyumlu Bir Ev Nasıl Olmalıdır?

Birbiri ile uyumlu gözüken bir ev dekor edebilmek için, ilk olarak bazı temel unsurları seçmek ile işe başlamak gerekmektedir. Tabii bu unsurları seçmeye başlamadan önce dekorasyon tarzımızın ne olduğunu belirlemek çok önemlidir. Bu araştırmayı internet üzerinden, bu konu ile ilgili testler yaparak, araştırarak veya ilgili dergilerden öğrenebiliriz. Örneğin bir salon dekorasyonu yapıldığını varsayalım uygun olan tarz belirlendikten sonra, bu tarz ile bütünleşen büyük mobilyaları seçmek ile devam edebiliriz. Koltuk, yemek masası, sandalyeler, sehpa gibi mobilyaları seçmek ilk aşamayı oluşturur. İkinci aşamada ise mobilyalar ile uyumlu olan ve onları olduğundan da güzel gösterecek halı, perdeler ve aksesuarlar dekorasyona eklenir. Son aşamada ise, aslında bütün atmosferi değiştirme gücüne sahip aydınlatma elemanları dekorasyona eklenir.

Dekorasyonun Güzel Gözükmesi İçin En Önemli Unsur Nedir?

Trendyol Şık Avize

Trendyol’dan modern çizgilerle dizayn edilmiş şık bir avize örneği. Avizeyi satın al

Bir ortamı dekore etme işlemi yapılırken, en önemli ve etkili unsur kesinlikle aydınlatma elemanlarıdır. Bazen spot ışıkları, bazen bir abajur ve bazen de avizeler tercih edilir. Bu aydınlatma elemanları tek başlarına kullanılabilecekleri gibi birlikte de tercih edilebilirler. Bu seçimleri yaparken, kullanacağınız aydınlatma elemanının kullanım amacı, nerede ve ne sıklıkla kullanılacağı da oldukça önemlidir.

Nasıl Avize Almalıyım?

Yeni Nesil Avize

Yeni nesil avizelere şık bir örnek, eskitme avizelerden de esintiler sunan avize, göz kamaştırıcı..

Eğer mekanın dekorasyonunda, aydınlatma elemanı olarak avize tercih ediliyorsa, bu seçim yapılmadan önce mekan hakkında bazı temel özellikler belirlenmelidir. Dekore edilen ortamda ışığın gücü, rengi, miktarı her zaman çok önemlidir. Bunun yanında ışık kaynağı yani aydınlatma elemanlarının seçimi yapılırken mobilyalar ile seçilen aydınlatmaların tarz uyumu da önemlidir. Mekanın ışık alma oranı, aydınlatmanın büyüklüğünün mekan büyüklüğü ile orantısı ve ışık kaynağında seçilen renk mekana uygun değil ise sonrasında pek çok açıdan göze uyumsuz ve belki işlevsiz gözükecektir.

Modern Avize Tasarımı. Nasıl Avize Almalıyım ?

Modern ve eskitme tarzı bir araya getiren avize, çok yönlü işlevselliğiyle evinizin her bölgesinde kullanılabilecek tasarımda. Ve satın almak mümkün: Satın al

Bu özellikler dikkate alındıktan sonra, aydınlatma elemanı olan avizenin seçimine geçildiğinde, avizeyi satın alma aşamasında iken mağazalarda kullanılan aydınlatma fazlalığı ve ışık sebebi ile göz yanılması olmamasına da dikkat edilmelidir. Tüm bu unsurlara dikkat edilerek, ortam ile uyumlu bir aydınlatma seçilir ise sonrasında hem işlevsel hem de görsel olarak seçiminiz sizi memnun edecektir.

Nasıl Avize Almalıyım ? Avize Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Nasıl Avize Almalıyım ?